סקירה : שואב האבק Dyson V15 Detect השואב שיראה לכם עד כמה הבית שלכם לא באמת נקי

שוק שואבי האבק בישראל רווי מוצרים ברמות שונות, ובתקציבים שונים. גם השנה חברת דייסון מנסה להתחרות על הכיס שלנו והשיקה שואב אבק, שיודע לאתר את הלכלוך הכי קטן שעין אנושית אינה רואה, באמצעות ראש שאיבה המגיע עם נורת לייזר ירוקה, המאפשרת לנו לראות כל חלקיק של אבק או את שיערות הפרווה של חיות המחמד שלנו. קיבלתי מחברת ב.נ.ז.כ סחר, יבואנית מוצרי דייסון בישראל את השואב לסקירה, כדי לבדוק מקרוב בעבורכם את השואב החדש ולגלות האם שואב האבק Dyson V15 Detect מצדיק את תג המחיר הגבוה שלו.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מה בקופסה

 • Dyson V15 Detect
 • ראש מברשת לייזר פלאפי 
 • ראש מברשת טורק לשטיחים
 • ראש מברשת לספות
 • 4 מברשות לשימושים שונים
 • מוט הארכה עם מברשת צרה מובנית
 • חיבור זוויתי גמיש לניקוי מתחת לספות ומיטות
 • מתקן תליה לקיר
 • מעמד מתכת רצפתי לתליית השואב
 • ספק כח 

כמות האביזרים הפתיעה אותי! קצת על האריזה והאביזרים

שואבי האבק הניידים של דייסון תמיד נארזים באריזה יפה וקומפקטית. וכל פעם ( יש לי 2 דגמים בבית את ה-V8 ואת ה-V11 שניהם מדגם האבסולוט) אני מופתע מחדש מצורת האריזה של השואב והחלקים של דייסון. הפעם, דייסון הצליחו לדחוס לקופסה 17 חלקים שונים כולל מעמד רצפתי שעשוי ממתכת! הכל נעשה במלאכת מחשבת, במטרה לצמצם שטח אריזה ודייסון עושה את זה מעולה. דבר אחד קצת צורם בשיטה הזו, כמות הקרטונים האינסופית שהחלקים ארוזים בהם. לא אקולוגי בעליל וחבל.

אביזרים דייסון צירפה לערכה בשפע והם כוללים :

ראש מברשת עם שיערות רכות לא ממונע לשאיבת משטחים עדינים, ראש מברשת עם שיערות קשות לא ממנוע לשאיבת לכלוך קשה כגון בוץ, ראש זוויתי לשאיבת פינות ועליו מולבש ראש מברשת על מסילה כשנרצה להסיר לכלוך עיקש מהפינות, ראש לשאיבה ללא מברשת ועליו מולבש ראש מברשת עם שיערות צפופות על מסילה. וגם שני אביזרים חדשים:
מברשת הניתנת לשליפה המגיעה כחלק מהמוט עצמו לניקוי לכלוך קשה ללא צורך בהחלפת אביזר.
– מתאם זוויתי גמיש המאפשר למוט להתקפל ב-180 מעלות ומספק פתרון לשאיבה מתחת לרהיטים. אביזר גאוני!
בין האביזרים ניתן למצוא גם 3 ראשי שאיבה ממונעים:
– ראש מברשת ממונעת פלאפי ראשית עם נורת הלייזר הירוקה שמראה לנו את חלקיק האבק הכי קטן שפספסנו בעבר.
– ראש מברשת ממנועת טורק מתאימה בעיקר לשטיחים ורצפות פרקט ומתאימה את עצמה אוטומטית לגובה המשטח.
– ראש מברשת ממונעת Anti Tangle לספות וריפודים בצורת חרוט פטנט חדש של דייסון שמונע משיערות ארוכות להסתבך במברשת ולהשאב ישירות למיכל.

>> הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של טכנולוגיה ואנשים

הסוף להסתבכויות שיער וחוטים בשואב אבק! קצת על הראשים הממונעים ועל עבודה עם השואב

הראשים הממונעים בדגם V15 עברו שידרוג משמעותי מדגם ה-V11 משנה שעברה, מברשת הפלאפי הראשית, מגיעה עם נורת לייזר והיא קלת משקל וקטנה יותר מהמברשת הקודמת. מברשת ה-Tork החובטת קטנה יותר, עצמתית יותר, מונעת הסתבכויות שיער וחוטים ומתאימה את עצמה אוטומטית לגובה המשטח שאותו נשאב. מברשת הרהיטים עברה שדרוג משמעותי ומגיעה בצורת חרוט, המצאה גאונית של דייסון אשר לא מאפשרת לשיערות או חוטים להגיע לקצה הצר של החרוט ונשאבות ישירות למיכל האבק.

מצבי עבודה עם השואב וקצת מידע טכני –

השואב מאפשר 3 מהירויות עבודה ; חסכוני, אוטומטי כאשר עובדים עם ראשי שאיבה ממונעים או נמוך עם אביזר לא ממונע ומצב גבוה. זמני העבודה שקיבלתי במצב עבודה חסכוני עמד על 74:25 דקות, במצב נמוך קיבלתי 39.25 דקות עבודה, במצב גבוה 8:17 דקות עבודה. מעולם לא עבדתי עם מצב גבוה הוא מיותר וסתם מחמם את השואב. מצב עבודה נמוך (אוטומטי עם מברשת ממנועת), הוא המצב שאני עובד איתו תמיד ומקבל תוצאות טובות מאוד משואב ה-V11 וגם מה-V15. בשורה משמחת הסוללה ניתנת לשליפה מהירה ואפשר לרכוש סוללה נוספת. במקום להמתין לטעינה של הסוללה פשוט להחליף כשנגמרת הסוללה. מנוע ה-V15 צוייד בחיישן שסופר את כמות וגודל החלקיקים שהשואב אסף ומציג אותה על גבי הצג בצורת גרף. אני מבין את דייסון שרצו להראות לנו שהחיישן באמת סופר את החלקיקים, אבל אותי זה פחות עניין. החיישן הוא זה שאחראי גם על שליטה במהירות השאיבה כשהשואב על מצב אוטומטי. זמן טעינת הסוללה ממצב ריק למלא עמד על 4:45 שעות, המשקל של השואב 3 ק"ג.

עבודה עם המברשת הממונעת פלאפי

כאחד שמחזיק את דגם ה-V11 בבית הופתעתי לגלות עד כמה שונה מברשת הפלאפי מהמברשת שאני מכיר ועובד איתה כבר זמן רב, דייסון הקטינו אותה והפחיתו ממשקלה ובמקום גלגלת ארוכה אחת אחורית בגרסה הקודמת, ציידו אותה בגרסה החדשה עם שתי גלגיליות אחוריות. וכך דייסון פתרה את הבעיה שהפריעה לי כל כך, חלק מהפרווה של הכלבה שלי נדבקו לגלגלת ולא היו נשאבות למיכל. גם התושבת שעליו יושבת המברשת הראשית, שונתה ושיערות ארוכות נשאבו ישר למיכל. ובכלל יכולת השאיבה עם המברשת החדשה גדלה משמועתית ממה שאני מכיר. נורת הלייזר הירוקה, שחשבתי שהיא רק גימיק הראתה לי גם באור יום, עד כמה הבית שלי לא נקי, וכמה שיערות פרווה קטנות נשארו על הרצפה (ניתן לראות בתמונה למעלה על מה אני מדבר) , אז מסתבר שנורת הלייזר הירוקה היא ממש לא גימיק אלא פתרון הנדסי גאוני של חברת דייסון.

עבודה עם המברשת הממנועת Tork :

מברשת ה-Tork החדשה עובדת בשיטה קצת שונה מהדגם הקודם, היא מתאימה את עצמה לגובה המשטח או השטיח באופן אוטומטי ומאפשרת היצמדות טובה יותר למשטח או השטיח אותו נרצה לשאוב. שאבתי את שטיח השאגי שלי שאותו אני שואב באופן קבוע עם ה-Tork של ה-V11, והתוצאות גם פה ממש הפתיעו אותי, הוצאתי מהשטיח כמות אבק ושיערות פי 2 יותר מהדגם הקודם! ואף שיערה או חוט שמדי פעם יוצא מהשטיח לא הסתבך במברשת! סוף סוף דייסון מצאו פתרון לבעיה הזאת של הסתבכויות שיער וחוטים גם במברשת ה-Tork.

עבודה עם המברשת הממונעת  לשאיבת רהיטים :

החידוש הנוסף במברשות החדשות של דייסון מגיע מהמברשת הקטנה ששואבת רהיטים.  וכדי למנוע הסתבכויות שיער וחוטים במברשת ייצרו אותה בצורת חרוט. כאשר השערה או החוט מגיעים לקצה המברשת אין לה לאן להמשיך אלא לתוך המיכל. ואחרי ששאבתי איתה את 2 הספות הגדולות שלי, אף שערה לא נשארה על המברשת והבחנתי בכמה שערות שנשאבו ישירות למיכל ואף שאבו יותר אבק מהמברשת שהגיעה עם ה-V11 שלי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

זמינות ומחירים

את השואב Dyson V15 Detect Absolute Extra, ניתן להשיג ברשתות החשמל הגדולות ברחבי הארץ במחיר של 3,590 ש"ח מחיר רשמי. כאשר יש עליו מבצעים והנחות בעקבות החגים ברשתות השונות.

סיכום

שואב האבק V15 של דייסון לא זול במיוחד זה נכון, אבל בתמורה לכסף שלנו אנחנו מקבלים שואב אבק ברמה הכי גבוהה שיש, עם עוצמת שאיבה מעולה, אביזרים בשפע, ופתרונות טכנולוגיים מרשימים ביותר דוגמת הלייזר הירוק והחיבור הגמיש, השנה דייסון התעלו על עצמם עם ראשי שאיבה ממונעים שמונעים הסתכויות שיער וחוטים ונשאבים ישר למיכל. שואב מומלץ מאוד למי שצריך שואב אלחוטי עצמתי לשנים רבות של הנאה.

אהבתי

 • שערות וחוטים לא מסתבכים יותר בראש שאיבה.
 • נורת הלייזר הירוקה גילתה לי עד כמה הבית שלי לא נקי.
 • חיבור גמיש סוף סוף.
 • עצמתי ואיכותי ביותר.

פחות אהבתי

 • יקר מאוד.
 • חסר כלי לאחסון כל האביזרים שמגיעים עם השואב.

ציון כללי

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

השקה : Sonos Ace – אוזניות הבכורה של סונוס
השקה : Sonos Ace – אוזניות הבכורה של סונוס
השקה : Asus Vivobook S15 , תמיכה מלאה ב-CoPilot ומעבד סנאפדרגון
השקה : Asus Vivobook S15 , תמיכה מלאה ב-CoPilot ומעבד סנאפדרגון
השקה : Dell השיקה חמישה ניידים חדשים ולראשונה עם מעבדי Snapdragon
השקה : Dell השיקה חמישה ניידים חדשים ולראשונה עם מעבדי Snapdragon
חדשות : Samsung מציגה יישומי אבטחה לשמירה על פרטיות המשתמשים
חדשות : Samsung מציגה יישומי אבטחה לשמירה על פרטיות המשתמשים
חדשות : Dyson , משיקה לראשונה את ה-WashG1 שואב שוטף ייעודי
חדשות : Dyson , משיקה לראשונה את ה-WashG1 שואב שוטף ייעודי
סקירה : Western Digital Blue SN580 2TB
סקירה : Western Digital Blue SN580 2TB
חדשות : מיקרוסופט שחררה עדכון אבטחה כושל לשרתי Windows Server 2019
חדשות : מיקרוסופט שחררה עדכון אבטחה כושל לשרתי Windows Server 2019
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.