סקירה : מדפסת Epson EcoTank-L3150 – המדפסת שתחסוך לכם הרבה כסף

מדפסות הדיו והלייזר, שולטות בשוק עשרות שנים, ולכן אנו נאלצים לרכוש באופן קבוע ובתדירות גבוהה מחסניות דיו ולייזר, במחירים גבוהים במיוחד או לחפש פתרונות זולים דוגמת, מחסניות דיו חלופיות אשר יכולות ולרוב גורמות נזק לראשי ההדפסה, בייחוד אם אנו מדפיסים הרבה. בעקבות הקורונה והעבודה ההיברדית, אנו, עושים שימוש תדיר יותר במדפסת הביתית וכאן נכנסת לתמונה מדפסות העושות שימוש ב-"טנק דיו" למילוי באמצעות בקבוקי דיו. מדפסות אלו, יקרות יותר אבל לטווח הארוך, הן חוסכות כסף רב, תוך ביטול הצורך ברכישת ראשי דיו בכל פעם שנגמר הדיו.

חברת EPSON, מציעה מדפסת בקבוקי דיו במחיר שפוי, בייחוד בזכות כמות הדיו שמקבלים בערכה, אשר אמורה להספיק להמון זמן וכך לחסוך כסף רב. לקחתי את המדפסת Epson-EcoTank-L3150, לנסיעת מבחן על מנת לראות האם ההשקעה הראשונית חוסכת כסף לאורך זמן.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מה בקופסה

 • מדפסת Epson EcoTank L3150
 • דיסק התקנה וניירת
 • בקבוקי צבע כאשר אנו מקבלים 2 בקבוקים לצבע השחור ( בקבוק נוסף למקרה שייגמר)
 • כבל USB לחיבור פיזי למחשב

טנק דיו? מה זה בכלל? – קצת על הטכנולוגיה וקצת על תהליך מילוי הדיו

טנק הדיו, הוא בעצם מיכל המאחסן את הדיו בתוך המדפסת וממנו, ראש הדיו שואב את כמות הדיו שהוא צריך למטרת ההדפסה. את הטנק או המיכל אנו ממלאים באמצעות בקבוקי הדיו (מגיע בערכה), תהליך המילוי קל ופשוט, מרימים את הלשונית של מיכל האחסון, מרימים את הלשוניות הכחולות של כל צבע מניחים את הבקבוקים ועוזבים, כשהבקבוקים מתרוקנים השאיבה מפסיקה אוטומטית. מסירים את הבקבוקים, סוגרים את הלשוניות הכחולות ואת מכסה הטנק. זהו פעולת המילוי הסתיימה והמדפסת טעונה בדיו ( קיימת חלונית שקופה לכל צבע המראה את כמות הדיו ) .

התהליך פשוט מאוד, התבצע בקלות ולא נשפכה טיפה אחת. חשוב להדגיש שנשארת כמות קטנה של דיו בבקבוקים, ככל הנראה עודף למקרה של נזילה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

כמה דפים אפשר להדפיס במדפסת? מה איכות ההדפסה? – קצת טכני וקצת על המדפסת

המדפסת של אפסון L3150, מסוגלת להדפיס עד 8100 דפים בשחור ועד 6500 דפים בצבע עם בקבוקי הדיו המסופקים בערכה. מהירות ההדפסה בצבע השחור, עומדת על 10 עמודים לדקה, בהדפסה צבעונית במהירות של 5 עמודים לדקה. 
רזולוציית ההדפסה, עומדת על 5760X1440 נקודות לאינץ ( dpi ) . הכל תלוי בשימוש שלכם, אבל בהחלט ייתכן שתוכלו להדפיס איתה מבלי למלא דיו במשך זמן רב. לצורך הבדיקה הדפסתי 1000 דפים בשחור ובצבעוני, כמות הדיו כמעט לא השתנתה. לצערי לא השגתי דפי צילום ולכן הבדיקה התבצעה על נייר A4 רגיל. התוצאות בשחור טובות מאוד בצבעוני בינוני פלוס.

המדפסת, היא מדפסת משולבת המגיעה עם סורק מסמכים וניתן לסרוק באמצעותה גם ללא מחשב (העתקה) עד 20 דפים ברציפות. איכות הסריקה בהעתקה עומדת על 720X720 נקודות לאינץ ( dpi ) .

למדפסת אין תא הזנת דפים (מחסנית) קדמית. מיקום לשונית הזנת הדפים, נמצא בגב המדפסת. לי אישית זה מאוד הפריע היות והמדפסת ממוקמת גבוה מעל ספריית כוורת ( זה המיקום היחידי שמאפשר הדפסה נוחה אצלי בבית ).  בנוסף אם משאירים דפים בלשונית ההזנה הפתח צובר אבק במהירות מסחררת.

המדפסת מצויידת בכרטיס רשת אלחוטי (תומך בתדר 2.4Ghz בלבד) כך שניתן להדפיס דרך מחשב או סמארטפון.
המדפסת, תומכת ב-Wifi Direct או בחיבור לנתב ע"י WPS לשיתוף ברשת הביתית. היות ואין למדפסת מסך תצוגה, חיבור המדפסת לרשת מתבצע בצורה "עיוורת" וצריך לנטר את הנתב, על מנת לראות שהמדפסת חוברה לרשת. בנוסף אם המדפסת התחברה לרשת נורת ה-וויפי במדפסת לא תהבהב ותהיה קבועה וגם זה סוג של אינדקציה.
הצלחתי לחבר את המדפסת בשיטת ה-WPS יחסית בקלות, אחרי 3 נסיונות חבל שאין תצוגה שהייתה מקלה על תהליך החיבור. אין למדפסת כרטיס רשת קווי וחבל.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

ניתן להוריד את אפליקציית Iprint של אפסון לסמארטפון ודרכה להתחבר למדפסת ולנהל אותה ישירות. זוהי שיטת ה-Wifi Driect. בנוסף ניתן להוריד את תוכנת המחשב של אפסון ולנהל את המדפסת ממנה.

מחיר : 849 ש"ח 

השורה התחתונה :

המדפסת L3150 של אפסון, תחסוך לכם הרבה מאוד כסף בזכות שיטת הטנק ומיכלי הדיו. המחיר שלה הוגן בייחוד בזכות כמות הדיו שמגיעה בערכה. המדפסת לא מגיעה עם צג והכל מתבצע באמצעות הכפתורים שעל המדפסת. לי אישית, זה מאוד הפריע אני אוהב לראות מה קורה במדפסת ולקבל מידע מהצג שלה. אין למדפסת חיבור רשת קווי וגם זה חבל מאוד. עוד דבר שהיה יכול לעשות את המדפסת לטובה יותר, זה מחסנית הזנת נייר מקדימה. פה היא אחורית ושוב לי זה הפריע מאוד. מעבר לזה המדפסת טובה מאוד מדפיסה במהירות גבוהה ובאיכות מעולה בצבע שחור ובאיכות טובה בצבעים. יש למדפסת גם סורק מסמכים מה שהופך אותה למדפסת משולבת.

אהבתי

 • ביטול הצורך במחסנית דיו
 • חסכונית 
 • מהירות הדפסה גבוהה
 • איכות הדפסה
 • מחיר

פחות אהבתי

 • אין תצוגה רק כפתורים
 • אין חיבור רשת קווי
 • פתח הזנה אחורי

ציון כללי

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
חדשות : Philips משיקה בישראל מקרנים חדשים מסדרת ה-NeoPix
חדשות : Philips משיקה בישראל מקרנים חדשים מסדרת ה-NeoPix
השקה : Intel Lunar Lake – מעבד לניידים עצמתי עם ליבת AI
השקה : Intel Lunar Lake – מעבד לניידים עצמתי עם ליבת AI
חדשות : Samsung חושפת תכונות AI חדשות ב-OneUI 6 לשעונים
חדשות : Samsung חושפת תכונות AI חדשות ב-OneUI 6 לשעונים
סקירה : INTEL i9-14900KS – אירוע ההשקה מזווית אחרת
סקירה : INTEL i9-14900KS – אירוע ההשקה מזווית אחרת
חדשות : רימיני סטריט ספקית התמיכה המובילה בעולם החלה לתמוך במוצרי Vmware
חדשות : רימיני סטריט ספקית התמיכה המובילה בעולם החלה לתמוך במוצרי Vmware
סקירה : Asus Zenfone 11 Ultra – סמארטפון לגיימרים חובבי צילום
סקירה : Asus Zenfone 11 Ultra – סמארטפון לגיימרים חובבי צילום
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.