סקירה : סמסונג TAB S6 LITE טאבלט איכותי במחיר שפוי

עד לפני כחמש שנים היה לי אייפד. במשך שלוש שנים השתמשתי בו המון. לאחר מכן השימוש דעך במקביל לסמרטפונים שהפכו יותר ויותר גדולים ונוחים לשימוש. בזמן האחרון החלטתי לחזור לתחום הטאבלטים אך הפעם חיפשתי כזה שמבוסס על אנדרואיד וגם יקנה לי יכולות שירבוט וציור. כיוון שלא רציתי להשקיע יותר מידי הטאב אס 6 לייט היווה בחירה מצויינת עבורי. הוא עונה על רוב צרכיי במחיר סביר בהחלט. אז מה דעתי על המכשיר? המשיכו לקרוא.

מה בערכה:

טאבלט טאב אס 6 לייט 64GB WIFI
עט
מטען כולל כבל  Type C
חוברות אחריות והדרכה

נתונים טכניים:

זיכרון עבודה  של 4GB
מעבד, אקסנוס 9610
זיכרון שימוש 64GB עם אפשרות להרחבה על ידי כרטיס זיכרון.
מצלמה אחורית 8 מגה פיקסל עם זווית רחבה ומצלמה קידמית 5 מגה פיקסל.

איכות בנייה והגדרה ראשונית:

איכות הבנייה מרשימה לטובה לטעמי, בטח במחיר. החלק האחורי מתכתי וכולל כיתוב של סמסונג. חיבור הטעינה עדכני (טייפ סי), ישנה יציאת אוזניות, לחצני ווליום, כיבוי והדלקה. הטאבלט כולל גם מקום לחריץ הרחבה למי שמעוניין בעוד מקום.

מיד כשהדלקתי את הטאבלט קיבלתי הודעה שעליי לעדכן את מערכת ההפעלה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד בגרסתה העדכנית 11, ועליה מולבשת המעטפת של סמסונג One UI 3.1.

שלבי ההגדרה הראשוניים די פשוטים. לאחר שהתחברתם עם חשבון גוגל יש לגשת לחנות האפליקציות ולהוריד את האפליקציות הרלוונטיות עבורכם. מסיבה שאינה ברורה לי לא החלה התקנה אוטומטית של אפליקציות בהתאם לסנכרון שמופעל בגוגל ונאלצתי להתקין ידנית. עם זאת יכולתי לבחור בדיוק מה אני צריך.

הטאבלט מגיע עם מספר אפליקציות מותקנות מראש, בינהן מספר אפליקציות של סמסונג כמו PENUP ואפליקציית הפתקים. כמו כן מגיעות מותקנות מספר אפליקציות של גוגל.

שימוש שוטף בטאבלט:

צפייה בתכנים

המסך בטאבלט הוא מסוג TFT כך שאינו מזכיר ברמתו את מסכי האמולד המעולים של סמסונג הנמצאים בדגמים יקרים יותר. עם זאת, אני מעריך שלרוב המשתמשים המסך הזה בהחלט מספיק. גודל המסך 10.4 אינצ' ועבורי זה בדיוק בגודל המתאים להחזקה ביד, נשיאה ממקום למקום ולצפייה נוחה בתכנים. כמו כן גם לקריאת ספרים.

כתיבה וציור

העט בדגם הזה לא זקוק לטעינה כמו דגמים יקרים יותר כיוון שאיננו כולל יכולות בלוטות' שמאפשרות לבצע פעולות על ידי תנועות באוויר עם העט בדגיים יקרים יותר . בעיניי זהו יתרון לרוב. העט מתמגנט לצידי הטאבלט אך לא הייתי סומך על המגנט כיוון שאיננו חזק במיוחד ואם אתם הולכים עם הטאבלט ללא כל מגן יש בהחלט סיכוי שתגלו שהעט לא במקומו ואבד בדרך.

כתיבה בעט על מסך דיגיטלי מעולם לא היתה משימה קלה עבורי וכך גם כאן. הכתיבה שלי על מסך הטאבלט נוראית כך שאני ככל הנראה פחות אשתמש בו לכתיבה. עם זאת אני מאוד נהנה לצייר על טאבלט.

אפליקציית PENUP של סמסונג אומנם בסיסית מאוד ביחס לאפליקציות מקבילות כמו SKETCHBOOK, אבל היא עדיין הכי נוחה לשימוש עבורי ולא מסובכת ללימוד. בעזרת האפליקציה אפשר ללמוד לצייר תכנים שונים על ידי Live drawing  ויש גם אפשרות לצביעה בעזרת Coloring,  אופציה שאני מוצא מאוד כיפית, מספקת ומרגיעה. צביעת חוברות היא לא רק לילדים 😀

בחלקו התחתון של העט ישנו לחצן קטן. לחיצה עליו תעלה את תפריט ה Air command אליו ניתן להוסיף אפליקציות לגישה מהירה. העברת העט מעל אופציות תראה כיתוב עם תאור האופציה.

הלחיצה על הלחצן בעט גם משמשת עבור מחיקה באת שמציירים. חסרון שמצאתי בלחצן זה הוא שאיננו בולט מספיק ולפעמים מצאתי את עצמי מגשש זמן מה כדי למצוא אותו. יכול להיות שבליטה קלה או צבע שונה ללחצן עצמו היו עוזרים.
עם הזמן הטיפ בקצה העט ישחק ויהיה צורך בהחלפתו.

חווית השימוש במערכת

בסך הכל אין לי תלונות כלפי המערכת. היא יציבה וכוללת לא מעט אפשרויות, בינהן הגדלת טקסטים והקלה על אנשים עם קשיי ראייה ומחוות ידיים לסגירת אפליקציות וניווט בינהן.

בניגוד למערכת ההפעלה של אפל, ישנן אפליקציות שאינן תואמות לחלוטין לטאבלטים מבוססי אנדרואיד. לדוגמא, אפליקציית פייסבוק לא ממומשת כראוי לטאבלטים ואינה מאפשרת הגדלת טקסט או כתיבה במצב אנכי. כמו כן, על אף שהגדרתי מצב חשוך  ברמת המערכת, ישנן אפליקציות שבהן מצב זה לא חל, כמו פייסבוק, כרום וסקצ'בוק.

מחוות היד עליהן דיברתי לפני כן עובדות בצורה סבירה. קורה שהן מתפספסות. בנוסף יש לפעמים איטיות מסויימת כשיוצאים למסך הבית. מין לאג מעצבן.
זיהוי הפנים כאן חלש, ולחלוטין לא מדוייק. שלא נדבר על הזמן שלוקח לי לפתוח את הטאבלט איתו. תהליך הזיהוי יכול לקחת 4 שניות וזה לא מעט בימנו. גם אם מדובר בטאבלט שמיועד לבעלי תקציב נמוך טביעת אצבע היא משהו שלא ניתן לוותר עליה כיום.

מדובר בסטנדרט עבור כל מכשיר שהוא מבחינתי. באס 6 לייט יש אפשרות לזיהוי פנים כאמור,  pattern וקוד מספרי. וזה חבל.

הקשה פעמיים על המסך תדליק את המסך. אותה מחווה אמורה גם לנעול את הטאבלט אך מסיבה כלשהי לא הצלחתי לגרום לזה לעבוד. אני מאוד אשמח אם סמסונג תוסיף בעדכון תוכנה קיצור לנעילת המכשיר מוילון ההתראות. זה נוח ומאפשר ללחצן הנעילה שלא להשחק.

תוספת נחמדה שסמסונג הוסיפה עם עדכון הגרסה ל One UI 3.1  הוא DeX המאפשר חווית שימוש של מחשב. שימוש בדקס מאפשר שימוש במספר רב של אפליקציות במקביל על גבי מסך גדול.

ניתן גם לחבר לטאבלט עכבר ומקלדת בלוטות' ולעבוד איתו כמחשב לכל דבר שמריץ אנדרואיד. זה נוח לעבודה עם אופיס או כאמור, מספר אפליקציות במקביל. אם אין לכם מחשב נייד זו אופציה לא רעה לעבודה יומיומית. המסך אליו מחברים את הטאבלט צריך לכלול יציאת HDMI, כך שעליכם לרכוש  מתאם USB C ל HDMI.

המצלמות בטאבלט הן לא משהו שיש מה להרחיב עליו יותר מידי. המצלמה האחורית היא מצלמת 8 מגה פיקסל. אין סיבה לצלם עם הטאבלט וזה גם לא נוח במיוחד. המצלמה הקדמית מספיקה לשיחות וידאו בזום ודומיה.

בניגוד לדגמים היקרים ה S7/S7+, לטאבלט הזה אין אפשרות לחיבור מקלדת ייעודית של סמסונג. מי שמעוניין להשתמש במקלדת חיצונית עליו לרכוש מקלדת נפרדת. בכל מקרה המקלדת הרשמית של סמסונג המיועדת, כאמור, לדגמים המתקדמים היא מקלדת יקרה שמגיעה כחלק מכיסוי אחורי וקידמי לטאבלט ואני לא רואה סיבה לרכוש אותה גם אם היתה ניתנת אפשרות.

Play Video

סיכום:

לסיכום, בסך הכל מדובר בטאבלט נוח לשימוש במחיר סביר. המחיר הנוח מאפשר לרכוש טאבלט מבלי להתפשר על איכות והנאה.

חסרונות
1. אין טביעת אצבע
2. זיהוי פנים בעייתי ולא מדויק
3. יש אפליקציות שלא מותאמות לטאבלטים
4. קשה מאוד לקריאה בשמש ישירה

יתרונות
1. מחיר נוח עבור מי שלא מעוניין להוציא הרבה כסף על טאבלט
2. עט מגיע בערכה
3. סוללה של 7000 מילי אמפר. מספיקה לשימוש של יומיים בשימוש בינוני
4. רמקולים לא רעים כלל
5. זיכרון עבודה נכבד של 4GB
6. כולל אפשרות להרחבת מקום

מחיר :

המחיר הוא החל מ 1100 ש"ח תלוי מאיפה אתם רוכשים והאם מדובר ביבואן רשמי  או מקביל. נכון לעד סוף יולי  רכישה מיבואן רשמי מקנה מתנה, אוזניות AKG ואופיס 365 לשנה.

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

השקה : פיליפס משיקה 2 מסכים חדשים מסדרת Momentum 5000 ויגיעו עם מצלמת רשת מובנית
השקה : פיליפס משיקה 2 מסכים חדשים מסדרת Momentum 5000 ויגיעו עם מצלמת רשת מובנית
השקה : Dell משיקה ניידים חדשים מסדרת XPS – נייד XPS-13 עם ביצועים גבוהים ונייד XPS-13 2in1
השקה : Dell משיקה ניידים חדשים מסדרת XPS – נייד XPS-13 עם ביצועים גבוהים ונייד XPS-13 2in1
השקה : Dell משיקה מחשבי גיימינג חדשים מסדרת ה-AlienWare לשנת 2022
השקה : Dell משיקה מחשבי גיימינג חדשים מסדרת ה-AlienWare לשנת 2022
חדשות : חברת Forescout חושפת מחקר היתכנות חדש R4IoT – ניצול חולשות במוצרי IoT לביצוע תקיפה
חדשות : חברת Forescout חושפת מחקר היתכנות חדש R4IoT – ניצול חולשות במוצרי IoT לביצוע תקיפה
השקה : חברת AOC משיקה מסך גיימינג חדש AGON Pro AG344UXM – מסך אולטרה רחב בגודל 34 אינטש
השקה : חברת AOC משיקה מסך גיימינג חדש AGON Pro AG344UXM – מסך אולטרה רחב בגודל 34 אינטש
השקה : חברת Samsung משיקה בישראל את דגמי הטלוויזיות החדשות לשנת 2022
השקה : חברת Samsung משיקה בישראל את דגמי הטלוויזיות החדשות לשנת 2022
השקה : חברת Logitech משיקה עכבר ו-2 מקלדות מכניות חדשות מסדרת Logitech Mx
השקה : חברת Logitech משיקה עכבר ו-2 מקלדות מכניות חדשות מסדרת Logitech Mx
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.