סקירה : עכבר גיימינג SteelSeries Prime Wireless

עכברי גיימינג אמורים לספק רמות דיוק גבוהות מאוד, לאפשר לחיצות מהירות מאוד בלחצני העכבר ובדרך כלל קלות משקל כדי לא לעייף את היד במשחקים ארוכים. העכבר הוא חלק בלתי נפרד מהגוף של גיימר והוא מתפקד כהמשך של היד שלו כשהיא מונחת על העכבר שעות ארוכות במשחקים. שילוב של נוחות ודיוק יכול להכריע ניצחון במשחק. חברת SteelSeries ביחד עם שחקני E-Sports פיתחו עכבר שעונה על צרכים אלה בדיוק. לקחתי את העכבר Prime Wireless לבדיקה מקיפה כדי לבדוק עד כמה הוא נוח ומדויק.

מה בקופסה

 • עכבר SteelSeries Prime Wireless
 • כבל טעינה USB TYPE-A ל-USB TYPE-C
 • דונגל אלחוטי  USB TYPE-C
 • מתאם להארכת כבל הטעינה USB TYPE-C ל-USB TYPE-C
 • ניירת

נתונים טכניים, תוכנת ה-Engine של SteelSeries, שלל הפ'יצרים,עיצוב ונוחות העכבר

עיצוב – העכבר עשוי מפלסטיק ABS (גם לגו עשוי מחומר זה) ולכן הוא קל משקל ושוקל רק 80 גרם, מעוצב בצורה מוארכת טיפה ונוטה שמאלה כדי לאפשר מנח יד ארגונומי לימניים (העכבר לא מתאים לשמאליים כלל), במרכז התחתון של העכבר הלוגו של SteelSeries בצבע אפור, בחלקו העליון גלגלת עם חריצים גדולים. החלק הפנימי של הגלגלת מואר בלד, בצד השמאלי באזור האגודל שני כפתורים הניתנים לתכנות לשימושים שונים. בחלקו התחתון רגליים שטוחות עשויות מ-PTFE (טפלון), כפתור לשינוי פרופילי CPI, כפתור כיבוי\הדלקה.

נוחות –  כשהוצאתי את העכבר מהאריזה הרגשתי עד כמה הוא קל משקל, אני רגיל לעכברים אלחוטיים כבדים והתחושה שאני מרים עכבר שנראה גדול וכבד אבל הוא בעצם לא גרמה לי לבלבול קל, כששמתי אותו על השולחן וחיברתי את הדונגל למחשב ואחזתי בו הרגשתי שאין מקום לזרת היא נשארה באוויר, מהר מאוד הבנתי שהעכבר מעוצב עם נטייה שמאלה והוא לא כל כך מתאים לגיימרים עם ידיים גדולות. ככל שעבדתי עם העכבר יותר מצאתי את מנח היד הנכון ודי התרגלתי אליו והרגשתי די נוח לעבוד איתו.

נתונים טכניים – העכבר מגיע למהירות תזוזה מטורפת של עד 18,000 CPI ומתחיל ב-100 CPI, חיישן True Move Air של SteelSeries, שאמור לאפשר המשך עבודה במקרה שהעכבר נמצא בזווית או התהפך לרגע כדי לא לפספס אף פעולה שלו, לחצני OM מגנטיים ללחיצה מהירה יותר מלחצנים מכניים, יכולת לעבודה במהירות של 400 IPS עם קצב האצה של 40 גרם מה שאומר שגם אם תלחצו מהר על לחצני העכבר המחשב יקבל כל לחיצה בטווח הזה שנחשב לגבוה מאוד לעכברי גיימינג, מקלט אלחוטי דו ערוצי Quantum 2.0, שיודע לעבור ערוץ כשהאות חלש ומונע מהעכבר לאבד קליטה או שיהוי למשחק חלק, סוללה שאמורה להספיק עד 100 שעות עבודה (במידה ותפעילו מצב חסכון בסוללה ניתן להגיע ל-110 שעות עבודה רצופות מבדיקה שערכתי). זמן הטענה מ-0 ל-100 אחוז ( 3 פסי סוללה) שעה וקצת הודות לתמיכה בטעינה מהירה ו-15 דקות מספיקות ל-40 שעות עבודה, מרשים ביותר.

>> הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של טכנולוגיה ואנשים

תוכנת ה-ENGINE ופיצ'רים – התוכנה ש-SteelSeries פיתחה לניהול שלל מוצרי החברה ביניהם עכבר הפריים, היא פשוט תוכנה מעולה וגאונית ניתן לנהל בה כל פרט הכי קטן בעכבר החל מלבדוק נתוני סוללה ועד כיולים שונים לדיוק העכבר.

התוכנה מנהלת את העכבר ומוסיפה לו שלל פיצ'רים וביניהם:
– תצוגת מד הסוללה, מציג מד עם שלושה פסים שמראים בערך כמה זמן סוללה נותר, חבל שלא מציינים את אחוזי הסוללה במקום.
– שליטה על רמת ה-CPI לשליטה במהירות תזוזת סמן העכבר.
– שינוי פונקציית חמשת מקשי העכבר לשליטה על כל כפתור ומה הוא יבצע.
– אפשרויות חסכון בסוללה לקביעת זמן שינה של העכבר כשהוא לא בשימוש.
– קביעת זמן עמעום תאורת הגלגלת 
– מצב אפקטיביות גבוהה אוטומטית לשמירה על זמני סוללה.
– אפשרות לקבוע שתאורת הגלגלת תכבה כשהעכבר זז וכשהוא לא שהתאורה תדלק.
-קביעת עקומת זווית הסמן, פיצ'ר מעולה למשחקי FPS שבה רוצים לקבע זווית ישרה, כשרוצים לירות באויבים ברובה הצלפים שמופיעים צמוד אחד לשני למשל כשהאויבים מגיעים מגבעה.
– קביעת כמות ההאצה של העכבר המאפשר לכוון את העכבר, להאיץ כשאנחנו מזיזים את העכבר מהר או להוריד האצה בתזוזת עכבר איטית.
– קביעת זמן התקשורת של העכבר עם המחשב, כלומר כל כמה זמן העכבר יישלח מידע למחשב נמדד במילי שניה ונקבע באמצעות תדרים מ- 125Hz שווה ערך ל-8 מילי שניה עד 1000Hz שווה ערך ל-1 מילי שניה.
– הגדרות תאורת הגלגלת, ניתן לקבוע את התאורה עם שלושה פרופילים מובנים ולבטל לגמרי את התאורה. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

העכבר שהפך לרובה צלפים – חווית עבודה עם העכבר

חיבור העכבר למחשב היה פשוט וקל הדונגל חובר לכניסת USB TYPE-C ותוך 20 שניות הסמן של העכבר הופיע על המסך, העכבר בקושי זז לקח לי רגע להבין למה, מסתבר שה-CPI היה על 300 שזה נמוך מאוד לחצתי על כפתור הפרופילים של ה-CPI מתחת לעכבר ועברתי לפרופיל מהיר, משם העכבר זז כמו שצריך. עברתי להתקנת תוכנת ה-Engine ואחרי קינפוג של ה-CPI ל-1100, הרגשתי את העוצמה של העכבר, התגובות שלו מהירות וחדות ועם כיול נכון העכבר מאוד מדוייק.

כמו שאמרתי קודם, העכבר מרגיש מאוד קל עם תחושה שמחזיקים פלסטיק חלול. קצת מאבד את המונח פרימיום, אבל היות והוא מוגדר כעכבר גיימינג ואחרי עבודה ממושכת עם העכבר אני יכול להגיד שדי התרגלתי אליו ואפילו די מהר.
במשחק Cod WW2, העכבר עבד בצורה חדה, חלקה ומהירה יותר טוב מכל עכבר רגיל שעבדתי איתו בעבר, תזוזת העכבר הזיזה את רובה הצלפים בדיוק לאן שכיוונתי, במהירות הנכונה ולחיצה על הזום הביאה את הסקופ במיידי, התרשמתי לטובה מאוד מעכבר מדוייק מהיר ועוד אלחוטי, אכן עכבר גיימינג שמבצע את העבודה בצורה טובה מאוד.

במערכת ההפעלה, העכבר כויל על 1100 CPI זה ה-Sweat Spot שהיה נח לי עם העכבר, הגדרתי את הכפתורים בצד ליד האגודל, שיתפקדו כמקשי חזרה וקדימה כדי לעבור בין סרטוני יוטיוב בקלות והעכבר תפקד כמו שצריך בכל הפעולות שביצעתי איתו, פתיחת תיקיות, פתיחת תפריטים וכו'. הגלגלת בעכבר מדוייקת ומסתובבת על הצד היותר נוקשה של סיבובי גלגלת, עם פידבק של באמפר בכל סיבוב קטן שלה. לטעמי גלגלת טובה שמגיבה טוב לסיבובים שלה.

>> הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של טכנולוגיה ואנשים

זמינות ומחירים

את עכבר ה-Prime Wireless ניתן להשיג ברשתות המחשוב הגדולות בעלות של החל מ-650 ש"ח.

סיכום

העכבר Prime Wireless, הוא עכבר גיימינג מקצועי, מדוייק, מהיר, אלחוטי וטוב ממש כמו עכבר גיימניג עם חוט. העכבר עשוי אמנם פלסטיק וקל משקל אבל זהו יתרונו, באפשור משחקיות ארוכה איתו, העכבר מציע שלל פ'יצרים שחלק מעכברי הגיימינג ברמתו אינם מציעים, כגון האצה ואי האצה, והקלקה מהירה ומדוייקת אודות למפסק המגנטי שמשודך לעכבר. מחירו לא זול, אבל עכבר מחברת גיימיניג דנית מהמובילות ומהוותיקות בשוק ועם תוכנת ה-Engine המעולה העכבר בהחלט ראוי שתשקלו לקנות אותו על פני האחרים. 

אהבתי

 • מדוייק ומהיר.
 • קל משקל.
 • ניתן להתאים אותו בעזרת תוכנת ה-Engine.

פחות אהבתי

 • כפתןר ה-CPI ממוקם מתחת לעכבר.
 • ממגנט אבק.
 • יקר יחסית למתחרים.

ציון כללי

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

השקה : Sonos Ace – אוזניות הבכורה של סונוס
השקה : Sonos Ace – אוזניות הבכורה של סונוס
השקה : Asus Vivobook S15 , תמיכה מלאה ב-CoPilot ומעבד סנאפדרגון
השקה : Asus Vivobook S15 , תמיכה מלאה ב-CoPilot ומעבד סנאפדרגון
השקה : Dell השיקה חמישה ניידים חדשים ולראשונה עם מעבדי Snapdragon
השקה : Dell השיקה חמישה ניידים חדשים ולראשונה עם מעבדי Snapdragon
חדשות : Samsung מציגה יישומי אבטחה לשמירה על פרטיות המשתמשים
חדשות : Samsung מציגה יישומי אבטחה לשמירה על פרטיות המשתמשים
חדשות : Dyson , משיקה לראשונה את ה-WashG1 שואב שוטף ייעודי
חדשות : Dyson , משיקה לראשונה את ה-WashG1 שואב שוטף ייעודי
סקירה : Western Digital Blue SN580 2TB
סקירה : Western Digital Blue SN580 2TB
חדשות : מיקרוסופט שחררה עדכון אבטחה כושל לשרתי Windows Server 2019
חדשות : מיקרוסופט שחררה עדכון אבטחה כושל לשרתי Windows Server 2019
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.