סקירה : אפוד ורצועת תהודה של חברת WOOJER. להרגיש את המשחק, הסרט או המוזיקה דרך הגוף

בזמנו, לפני אי אילו שנים ראיתי איזשהו קמפיין מעניין ב-Kickstarter, של חברה עלומה בשם Woojer. קמפיין שהציג אפוד ורצועה שגורמות לגוף לרעוד כששומעים מוזיקה דרכם, אשר אמורה להביא את חווית הרמקולים בהופעות החיות אליינו הביתה. כבר אז נדלקתי על הרעיון של להרגיש את הבאסים עמוק בעצמות ולהתחיל לחוות סאונד בצורה שונה, מענינת ומשנה תפיסה לחלוטין.

היום, בפעם הראשונה בעיכוב קל של מספר שנים מתאפשר לי לחוות את הדור החדש של האפוד והרצועה. לקחתי אותם לבדיקה מקיפה אצלי בסלון כדי לראות האם אפשר להעביר שמע דרך הגוף? רמז קטן מזמן לא נהניתי ככה מסקירת מוצר כלשהו וממש התבאסתי להחזיר אחרי הסקירה.

מה בקופסה

 • אפוד Woojer Edge 
 • מטען מהיר
 • מתאמי חשמל לשקעים שונים בעולם
 • כבל אוזניות 1 מטר 3.5 מ"מ
 • כבל USB TYPE-A ל-USB TYPE-C
 • חוברת הפעלה

נתונים טכניים

 • סוללת Li-ion בהספק של 3350mAh,14.5V
 • 6 מתמרים פוליפוניים בטכנולוגיית Osci שניים מאחורה, שניים בצדדים ו-2 מקדימה
 • מגבר אודיו אנלוגי של חברת טקסס אינסטרומנטס
 • תמיכה בחיבור אוזניות TRRS (מיקרופון) 
 • בלוטות 5.0 עם תמיכה ב-CSR aptX עם שיהוי נמוך
 • כניסת שמע\טעינה\חיבור למחשב USB-C
 • כניסת מטען חשמלי מהיר

משקל 2 ק"ג מתאים לכל מבנה גוף עם רצועות הניתנות להתאמה

זמן טעינה של 3 שעות מ-0 ל-100 אחוזי סוללה . וזמן שימוש של עד 8 שעות כאשר הסוללה מלאה. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אפוד התהודה הישראלי שכבש את העולם קצת על החברה ועל הטכנולוגיה

כשיוצרי סרטים או מוזיקה רוצים להעצים לכם את החוויה הם מוסיפים לסרט או למוזיקה צלילים נמוכים או בשמם האחר באסים, לדוגמא : כשבמאי סרט, רוצה להעצים סצינת יריות או סצנה של מטוס מתניע מנועים הוא פונה לאיש הסאונד ומבקש להדגיש את הנמוכים בסצנה. אותו דבר במוזיקה כשדיג'יי או אומן רוצה שהשיר יהיה קצבי הוא מוסיף נמוכים בקטעים הסוחפים בשיר.

בדיוק כאן, נכנסת לתמונה הטכנולוגיה של האפוד ורצועת ה-Woojer אשר מצויידת במתמרים פוליפוניים (רכיב הממיר את תדרי הצלילים הנמוכים לתנודות פיזיות), קוראים לטכנולוגיה "OSci" קיצור של Oscillating "נדנוד בעברית". המתמר יושב על סליל קטן מימדים וקל משקל והוא פועל כמו כלי מוזיקלי המרעיד את הסליל בתדרים עד 200Mhz וכולל גם את טווח התדרים שלא נשמעים באוזן אנושית 1-20Mhz, כך מתאפשר להרגיש את הסאונד דרך הגוף גם בתדרי צליל שאנו לא שומעים. הודות לטכנולוגיית ה-OSci המתמר והסליל שקטים מאוד ואינם משמיעים צליל כלל כאשר הם בפעולה.

את המתמר הפוליפני הגה מור אפרתי, איש סאונד בהכשרתו ויחד עם היזמים כפיר ונועם בר לבב, הפכו את הרעיון לכדי מוצר מוגמר והחלו לגייס כסף בפרוייקט גיוס ההמונים Kickstrater. האפוד והרצועה עברו מספר גלגולי פיתוח וכיום הדגם האחרון של החברה נקרא Edge.

איך זה להרגיש רעידות של חללית? קצת על תפעול האפוד ורשמים מהחוויה איתו

אפוד התהודה, או בשפה המקצועית Haptic Vest, מאפשר לחבר אותנו למדיה אותה נרצה לחוות בכמה אופנים : חיבור אנלוגי של האפוד, באמצעות כבל אודיו 3.5 מ"מ אשר מתחבר למחשב, טלפון או משקפי VR וחיבור אוזניות לאפוד עצמו בכבל אודיו נוסף 3.5 מ"מ. ניתן לחבר את האפוד למחשב או לטלפון באמצעות כבל USB TYPE-C במקום כבל אודיו 3.5 מ"מ, אם מכשיר הטלפון תומך בהעברת שמע דרך USB TYPE-C. האפוד בעצם מהווה מגבר שדרכו עובר הסאונד לאוזניות.

ניתן לחבר את האפוד בבלוטות' למחשב, טלפון ואפילו למשקפי ה-VR אם הם תומכים בחיבור התקנים בבלוטות' אליהם. (אוקולוס קווסט 1 ו-2 תומכים). האפוד יודע גם לחבר את האוזניות אליו בבלוטות ומאפשר להנות מחוויה נטולת חוטים.
מבדיקה שערכתי בשתי מצבי החיבור עדיף לחבר את האפוד ואת האוזניות אליו בכבל 3.5 מ"מ לחוויה מקסימלית.

כפתורי השליטה על האפוד ממוקמים בחלק העליון של השרוול השמאלי (כשלובשים את האפוד) וכוללים כפתור הדלקה\כיבוי של האפוד (לחיצה ארוכה של 5 שניות מפעילה את מצב הצימוד של הבלוטות'), שליטה על עוצמת חווית התהודה של האפוד ועל עוצמת השמע באוזניות.

חווית השימוש שלי בסרטים ומוזיקה עם האפוד 

האפוד עשוי מבד נושם ומחומרים איכותיים, כששמתי אותו עליי הרגשתי עד כמה האפוד קל משקל וכמה נח להתאים את הרצועות על מנת להדק את האפוד היטב לגוף. חשוב להדק את הרצועות היטב כדי שהמתמרים יהיו צמודים לגוף עד כמה שניתן לחוויה מקסימלית.

הניסיון הראשון שלי עם האפוד היה בטריילר של הסרט TopGun 2 Maverick, כשהמנועים של המטוס הוצתו. בדיוק ברגע הזה המתמרים נכנסו לפעולה ואז הלסת שלי נשמטה! הרגשתי כאילו אני ליד המטוס, כל הגוף שלי רעד והרגשתי כל שניה מהסצנה, וואו איזה ריגוש, איזה חוויה מטורפת, קשה להעביר את ההרגשה במילים.

אחד הסרטים האהובים עליי הוא הסרט Interstellar, והייתי חייב לבדוק את אחת הסצנות הטובות בסרט, סצנת העגינה ואכן לא טעיתי, פה האפוד בא לידי ביטוי בצורה עוד יותר טובה, עם הפסקול המטורף של הנס זימר שהכניס באסים בתדרים מאוד נמוכים שלא ממש שומעים, אבל עם האפוד מרגישים ועוד איך מרגישים.

כשמט דיימון סוגר את דלת תחנת העגינה, מרגישים את הטריקה של הדלת היטב בגוף, וכשמתיהו מקונוהי מנסה לעגון את החללית, מרגישים כל רעידה של הפח בחללית, כל תזוזה, ממש מרגישים! כאילו עכשיו אני חלק מהצוות בחללית. הלסת שלי עדיין שמוטה! כלא מאמין שאפשר להעביר עוד מימד בסאונד.

עברתי לבדוק איך האפוד מרגיש כששומעים איתו מוזיקה. בדקתי מספר שירים, בין השירים החזקים שעובדים טוב ומעבירים את הבאסים לגוף ממש חזק, היה השיר Godzilla של אמינם וואו פשוט וואו. מרגישים כל ביט בתדר נמוך, ממש בתוך העצמות האפוד ממש הצליח לגרום לי להשאר בשוק חיובי ולהבין היטב למה התכוונו ב-Woojer כשאמרו להרגיש את הסאונד.

>> הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של טכנולוגיה ואנשים

חווית השימוש שלי במשחק מחשב COD Warzone עם האפוד 

המשחק מתחיל ואני חמוש באפוד, במקלדת ובעכבר שלי ומוכן להכנס למצב לחימה, כבר בפתיח של המשחק COD Warzone, אני מרגיש את האפוד מרעיד לי את הגוף בעדינות, נכנס למצב קמפיין ואז מתחיל האקשן האמיתי. אני רץ, קופץ, מכוון את הרובה ואז מרגיש את הדף היריות בחזה שלי. כשאני יורה ימינה אני מרגיש את המתמר הימני כשאני יורה שמאלה את השמאלי, כשיורים עליי מכל כיוון אני ממש מרגיש את הצליל של הכדורים בתוך הגוף, זה לא רעידות זה הדף קל ומהיר של כדורי רובה. כשאני סוחט את ההדק ברובה ויורה צרור כדורים אני מרגיש חלק מהמשחק. ובכלל עם מטול RPG כשמשאית מתפוצצת ההדף משאיר אותי שוב עם לסת שמוטה!. כן, מסתבר שהאפוד עושה אפקט כזה למי שמשתמש בו והוא בהחלט מעביר חוייה שאי אפשר לחוות בלי האפוד גם במשחקי מחשב.

חווית השימוש שלי במשקפי מציאות מדומה אוקלוס קווסט עם האפוד 

הרכבתי את משקפי ה-VR, ביחד עם האפוד, שטרם הפעלתי אותו וכבר הרגשתי את האפוד עוטף אותי. זאת תחושה שונה, שאתה נעלם מהמציאות לרגע, האפוד פתאום מורגש ולטובה כאילו אני חמוש לקרב. הפעלתי את האפוד והרצתי את המשחק Beat Saber. וטוב חברים שכחו כל מה שאמרתי לכם על החוויה עם האפוד עד עכשיו כי פה ב-VR האפוד מקבל מימד על מימד, אתה נעלם מהמציאות ופתאום המוזיקה מתחילה והמתמרים מתחילים לזוז ואז הבנתי למה האפוד הוא ציוד חובה למשתמשי VR. אני מרגיש כל ביט, כל באס במשחק מרעיד לי את הגב, את החזה ואני מרגיש את החרבות וכל מכה שאני נותן בקוביות המשחק. זה גורם לי להיות חלק מהמשחק כאילו אני שם באמת. איזו חוויה, איזו עוצמה של התרגשות, האפוד רועד בכל מכה של חרב ואני רק רוצה להמשיך לשחק עוד ועוד.

סיכום החוויה שלי עם האפוד

האפוד מצליח להעביר את המימד הנוסף בכל מה שקשור לתדרי הסאונד הנמוכים והוא מעולה למשחקים בייחוד למשחקי FPS. במוזיקה ובסרטים הוא מצויין לא פחות, אך כדאי לחוות אותו עם שירי ראפ או מוזיקת EDM.

בסרטים מומלץ סרטי אקשן עם פיצוצים, מטוסים, יריות ועוד, שימקסמו את יכולות המתמרים באפוד. לי אישית הלסת נשמטה וחיוך טיפשי עלה לי על הפנים בכל שימוש איתו ולראשונה בחיי לחוות את הסאונד דרך הגוף.
כמה שאני לא אכתוב או אתאר את החוויה שלי עם האפוד הזה לעולם לא אוכל להעביר לכם את התחושה עד שלא תחוו אותה בעצמכם.

אם אתם בעלי משקפי VR, האפוד מומלץ מאוד כאביזר חובה! התוספת של אפוד מוסיפה המון לחווית המציאות המדומה, אם זה במשחק או בסרט ב-VR החוויה עם האפוד משלימה לכם עוד מימד של תחושה. וכשאתם נעלמים מהעולם האמיתי לעולם ה-VR החוויה מתעצמת פי כמה.

האפוד, נועד להגביר את התדרים הנמוכים ברצועת הקול שעוברת דרכו, כל תדר אחר שמעל 200Mhz לא מוגבר דרכו וזה מפספס את המטרה של האפוד. ככה שאם אתם לא חובבי באסים האפוד פחות בשבילכם. 

קיבלתי את האפוד בהשאלה מחברת Woojer, לטובת הסקירה ובהחלט ארכוש אחד כזה לעצמי. אבל אפוד שכזה לא זול בכלל ועולה נכון לכתיבת שורות אלה 1600 ש"ח. לדעתי כדאי לקנות אותו רק אם אתם גיימרים שמשחקים על בסיס קבוע או מבלים זמן רב מול מחשב, אחרת קצת מסורבל לשים אותו בכל פעם ששומעים מוזיקה או אם אתם משחקים מדי פעם במשחק מחשב. 

אהבתי

 • חווית סאונד מטורפת
 • טכנולוגיה פורצת דרך.
 • קל משקל ובקושי מורגש על הגוף.
 • שליטה קלה בחוויה ובעוצמת הקול
 • סוללה שמספיקה לשעות רבות של שימוש.

פחות אהבתי

 • קצת יקר.
 • מסורבל במקצת (להדק את הרצועות, לחבר אוזניות,לחבר את האפוד).

ציון כללי

רצועת תהודה לדרך

חברת Woojer, משווקת גם גרסה קומפקטית יותר של האפוד, בצורת רצועה עם מתמר תהודה גדול אחד, המאפשר להנות מחווית התהודה גם בדרכים או שהתקציב שלכם אינו מאפשר לרכוש את האפוד. 

את הרצועה ממקמים על החזה והמתמר מעביר את חווית התהודה היישר למרכז הגוף וכל זה עם מתמר בודד אחד. האם הרצועה מספקת חוויה דומה לאפוד? אנסה לפרט מה כן ומה לא בהמשך.

מה בקופסה

 • רצועת Woojer Edge
 • כבל טעינה וחיבור הרצועה למחשב USB TYPE-C 
 • כבל אודיו 3.5 מ"מ
 • נרתיק אחסון מבד לרצועה

נתונים טכניים

 • סוללת Li-ion בהספק של 3350mAh, 4.2V
 • מתמר אחד פוליפוני בטכנולוגיית Osci
 • מגבר אוזניות אנולגי של חברת טקסס אינסטרומנטס
 • תמיכה בחיבור אוזניות TRRS (מיקרופון)
 • בלוטות 5.0 עם תמיכה ב-CSR aptX עם שיהוי נמוך
 • כניסת שמע\טעינה\חיבור למחשב USB-C

משקל 240 גרם מתאים לכל מבנה גוף עם רצועות הניתנות להתאמה.

זמן טעינה של 3 שעות מ-0 ל-100 אחוזי סוללה . וזמן שימוש של עד 8 שעות כאשר הסוללה מלאה. 

האם הרצועה מספקת חוויה דומה לאפוד? תפעול הרצועה וחווית השימוש איתה

הרצועה מתחברת למדיה שאותה נרצה לחוות בדיוק כמו האפוד, החיבורים במתמר זהים לגמרי וגם כאן ניתן לחבר את הרצועה בצורה אנלוגית, על ידי כבל אודיו 3.5 מ"מ לאוזניות ומהרצועה למחשב, טלפון או משקפי VR, או על ידי כבל USB TYPE-C למחשב או לטלפון אם המכשיר תומך בהעברת שמע בדרך זו.

גם ברצועה, יש תמיכה בבלוטות 5.0 ללא שיהוי וניתן לצמד אליה אוזניות ואת הרצועה לצמד למחשב, טלפון ואפילו למשקפי ה-VR (אוקלוס קווסט 1 ו-2) גם בבלוטות'.
גם פה החיבור בבלוטות' פחות מומלץ ועדיף לחבר אנלוגית בכבל אודיו את הרצועה.

כפתורי השליטה הם הדלקה\כיבוי של הרצועה וגם כאן אם נלחץ 5 שניות על כפתור ההדלקה נעבור למצב צימוד הבלוטות'. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

חווית השימוש שלי בסרטים ומוזיקה עם הרצועה

שמתי את הרצועה עליי בהתאם להמלצות של חברת Woojer, על החזה במרכז הגוף. חיברתי את הרצועה למחשב, שמתי אוזניות ופתחתי יוטיוב. בחרתי להתחיל עם הטראק של ארמין ואן ביורן Our Origin, שאני כל כך אוהב ודי הופתעתי אחרי החוויה עם האפוד, המתמר הבודד, כן מצליח להעביר אליי חוייה דומה לאפוד, הרעידות של המתמר הורגשו במרכז הגוף ודי הופתעתי, הרגשתי את הסאונד גם בידיים וגם בגב.

נכון, שזאת לא אותה חוויה כמו עם האפוד, אבל המתמר הבודד עושה עבודה לא רעה בכלל. עברתי לשיר של אמינם Godzilla וגם בשיר הזה הרגשתי את הסאונד במרכז הגוף, הגב והידיים. 

בסרט Interstellar, בסצנת העגינה, הרצועה העבירה לי את החוויה אבל לא כמו האפוד. היה חסר לי את האפקט שהאפוד מביא, אבל בהחלט הרגשתי את הסאונד בעיקר במרכז החזה. ככל הנראה בגלל שהרצועה עובדת על מתמר מונו אחד.

בסרט Top Gun Maverick הרגשתי את המנועים היטב והידיים, הגב והחזה חוו את הרעידות היטב. 

חווית השימוש שלי במשחק מחשב COD Warzone עם הרצועה

גם פה שמתי את הרצועה ואת האוזניות ויצאתי חמוש לקרב העלתי את המשחק Cod Warzone, והתחלתי משחק קמפיין. ציפיתי לאותה התרגשות שהייתה לי עם האפוד, לצערי זה לא קרה. בהחלט הרגשתי את הסאונד וכל מה שצריך אבל היריות לא הגיעו אליי נכון, הכל התרכז למרכז החזה ודי איבד את המטרה. כדי לחוות את המשחק קצת יותר טוב הורדתי את עוצמת החוויה לחצי, אבל עדיין למשחקים הרצועה פחות מתאימה.

חווית השימוש שלי במשקפי מציאות מדומה אוקלוס קווסט עם הרצועה

כששמתי את הרצועה והמשקפי VR והפעלתי את המשחק Beat Saber, הרגשתי את הביטים במשחק ודי נהנתי. אבל חסר פה שוב את המתמרים הנוספים, אם תקחו את הרצועה עדיין תוכלו להנות גם במשחקי VR, אבל אם תוכלו לכו על האפוד חוויה אחרת לגמרי.

סיכום החוויה שלי עם הרצועה

הרצועה מצליחה להעביר את החוויה בצורה טובה במוזיקה ובסרטים, פחות במשחקי מחשב או במשחקי מציאות מדומה. אמנם החוויה שונה מחווית האפוד אבל עדיין תהנו מהאפשרות לחוות את הסאונד דרך הגוף שלכם במחיר קצת יותר שפוי. נכון לכתיבת שורות אלה 560 ש"ח. 

הרצועה עובדת הכי טוב כשהיא ממוקמת על החזה במרכז הגוף. כאשר ממקמים אותה במתניים או בגב ההרגשה מוזרה ולא מעבירה את החוויה שאליה כיוונו בחברת Woojer עם הרצועה הזאת. מה שהופך את הרצועה לפחות טובה לנשים שלא יכולות למקם את הרצועה במרכז החזה.

אהבתי

 • חווית סאונד טובה בהחלט
 • טכנולוגיה פורצת דרך.
 • קל משקל ובקושי מורגש על הגוף.
 • שליטה קלה בחוויה ובעוצמת הקול
 • סוללה שמספיקה לשעות רבות של שימוש.

פחות אהבתי

 • פחות טוב למשחקים במחשב וב-VR.
 • לא מעביר את החוויה בצורה מקסימלית כמו האפוד.

ציון כללי

מחירים וזמינות

חברת Woojer יצאה במבצע סאמר סייל עם 20% הנחה גם על האפוד וגם על הרצועה.
האפוד נמכר במחיר של 1600 ש"ח במקום 2000 ש"ח.
הרצועה נמכרת במחיר של 560 ש"ח במקום 700 ש"ח.

ניתן לרכוש את האפוד והרצועה רק דרך אתר החברה. במידה ותרצו לרכוש את מוצרי החברה אנא רכשו אותו מהקישור הבא יעזור לי ולא מייקר לכם את המחיר:
https://www.woojer.com/?ref=gE9qYMWQfWV3ax

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.