סיכום אירוע ההכרזה של אפל Apple Unleashed

חברת אפל הכריזה אמש יום ב' (18.10.21) באירוע ההשקה Apple Unleashed על תוכנית מנויים חדשה בשם Voice Plan בשירות המוזיקה של החברה Apple Music, על אוזניות Air Pods חדשות, על 3 צבעים חדשים ל-Home Pod Mini, על עדכונים לתוכנות עריכת המוזיקה והוידאו Final Cut Pro ו-Logic Pro, על זוג מעבדים חדש M1 Pro ו-M1 Max ועל מקבוק פרו שיגיע בשני גדלים 14 ו-16 אינטש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

תכנית מנויים Voice Plan בשירות המוזיקה Apple Music :

התוכנית החדשה שהושקה באפל מיוזיק תאפשר למנויים האזנה לכל התכנים עם מעל ל 90 מיליון שירים באמצעות העוזרת הקולית סירי, ומכאן שם התוכנית בחבילה. המנויים בתוכנית יוכלו לבצע חיפוש קולי בלבד ולהאזין לעשרות אלפי הפלייליסטים כולל מאות פלייליסטים חדשים לפי נושאים, מצבי רוח ולפי אירועים בחיי היומיום למשל : אפשר לבקש מסירי לנגן מוזיקת מסיבה לארוחת ערב או לנגן מוזיקת רגיעה כשאנו נחים. 

השימוש בתוכנית מאפשר להתחבר ולעבוד עם השירות בכל מכשירי אפל שברשותנו ואינו מוגבל בכמות המכשירים.
תכנית Voice Plan תומחרה במחיר של 4.99$ והיא תושק ב-17 מדינות שונות במהלך הסתיו הנוכחי, ישראל לא ביניהן.

>> עיקבו אחר הערוץ של טכנולוגיה ואנשים בטוויטר

3 צבעים חדשים ל-Home Pod Mini :

אפל לא הכריזו על הום פוד מיני חדש אבל הכריזו על 3 צבעים חדשים : צהוב, כתום וכחול שיצטרפו לצבעים הקיימים של ההום פוד מיני השחור והלבן. הצבעים החדשים בהום פוד מיני יהיו גם על הפקדים ולא רק על המארג שעוטף אותם. אפל תמחרו את ההום פוד מיני במחיר של 99$ וישווקו החל מנובמבר השנה.

>> עיקבו אחריי באינסטגרם

אוזניות Air Pods דור שלישי :

אוזניות ה-Air Pods החדשות מציגות עיצוב חדש עם התאמה מדוייקת יותר לאוזן שלנו, עם צליל מרחבי שאמור לעטוף אותנו בסאונד שמגיע מהאוזניות ב-360 מעלות, שבב ה-H1, ו-Adaptive EQ שנעזר במיקרופון פנימי על מנת להתאים את הסאונד בצורה מדוייקת בהתאם לזווית האוזניה באוזן, הגנה ממים וזיעה גם לאוזניות וגם למטען, סוללה חזקה יותר עד 6 שעות האזנה למוזיקה ועד 4 שעות שיחה, טעינה של 5 דקות מאפשרת שעה של האזנה או דיבור. המטען מגיע עם תמיכה בטעינה אלחוטית באמצעות ה-MagSafe.

השליטה באוזניות מתבצעת באמצעות טאץ ברגל האוזניה והם יתמכו בטכנולוגיה של דולבי אטמוס. האוזניות תומחרו במחיר של 179$ ויגיעו לחנויות ב-26 לאוקטובר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

צמד המעבדים החדש M1 Pro ו-M1 Max :

המעבדים החדשים שאפל הציגו באירוע מגיעים עם שיפור משמועותי מהדור הקודם של המעבד M1 ומגיעים עם ביצועים גבוהים במיוחד מבעבר וצריכת חשמל חסכונית במיוחד.

מעבד M1 Pro – המעבד מיוצר בתהליך ייצור של 5 ננו מטר ובנוי מ-33.7 מיליארד טרנזיסטורים, פי 2 מהמעבד מהדור הקודם M1. המעבד יגיע עם 10 ליבות כאשר 8 מהם עם ביצועים גבוהים ושניים מהם עם יעילות גבוהה. המעבד החדש מהיר ב-70 אחוז יותר מהמעבד M1 ומציג על הנייר ביצועים גבוהים מאוד, נצטרך לחכות לנתונים בשימוש אמיתי בעתיד.

המעבד מגיע עם כרטיס גרפי מובנה והוא מציע עד 16 ליבות גרפיות פי 2 מהמעבד מהדור הקודם M1, ועד פי 7 מכרטיסי מסך מובנים במעבדים בעלי 8 ליבות מהדור האחרון. צריכת החשמל חסכונית והיא עד 70 אחוז יותר יעילה מכרטיסי מסך ייעודיים במחשבים ניידים.

על המעבד יושבים גם הזכרונות עם הנפח של עד 32GB במהירות העברת נתונים של עד 200GB/s.

מעבד M1 Max – מגיע עם 10 ליבות כמו ה-M1 Pro, ומציע 32 ליבות גרפיות עד פי 4 יותר ביצועים מהמעבד M1 מהדור הקודם. המעבד מיוצר בתהליך ייצור של 5 ננו מטר ובנוי מ-57 מיליארד טרנזיסטורים, 70 אחוז יותר מהמעבד M1 Pro ופי 3.5 יותר מהמעבד M1 מהדור הקודם. 

הכרטיס הגרפי של המעבד משתמש ב-40 אחוז פחות חשמל ומציג ביצועים כמו הכרטיסים הגרפיים הכי חזקים במחשבים ניידים עם שימוש של 100W פחות חשמל. שוב את כל הנתונים האלה נצטרך לגלות במבחני מציאות עתידיים.

המעבד יגיע עם עד 64GB זכרון מובנה ויציע מהירות העברת נתונים של 400GB/s.

>> עיקבו אחר הערוץ של טכנולוגיה ואנשים בטוויטר

מקבוק פרו :

אפל הציגה זוג מחשבי מקבוק פרו חדשים האחד בגודל 14 אינטש והשני בגודל 16 אינטש, שניהם יגיעו עם המעבדים החדשים M1 Pro ו-M1 Max בהתאם לבחירת הלקוח.

אפל שינו את העיצוב של המקבוק החדש ומאפשר להכניס יותר שטח מסך בדגם ה -14 הגודל הוא 14.2 וב-16 הוא 16.2 אינטש. המסך שאפל שידכו למקבוק הוא Liquid Retina Display, בראש המסך אפל השתמשו ב-Notch המוכר ממכשירי האייפון ושם ממוקמת מצלמת הרשת ברזולוציה של 1080P. בזכות ה-Notch גודל המסגרת קטן יותר וכך השיגו שטח מסך גדול יותר.

אפל התאימה את התפריטים של מערכת ההפעלה שתפעל בצורה מיטבית עם ה-Notch ותופיע בצדדים וכך נמנעת הסתרת התמונה על ידי ה-Notch. הפאנל של המסך יגיע בטכנולוגיית ה-Mini Led ובזכות טכנולוגיה זו משיגים בהירות של 1000 ניטס עם פיקים של 1600 ניטס וגם יחס של 1:1,000,000 יחס ניגודיות, שמאפשרת לקבל שחור עמוק וצבעים עשירים וחדים.

המסך גם יציע את טכנולוגיית ה-Pro Motion שתאפשר קצב ריענון אדפטיבי עד 120Hz ותותאם בהתאם לפעולות שנבצע על המחשב ובכך לשמור על חיי סוללה ארוכים.

המקבוק פרו יגיע עם עד 64GB זכרון ועד 8TB אחסון כאשר הכונן שאפל עושה בו שימוש מהיר במיוחד עד 7.4GB/s, עם מעבד M1 Pro או M1 Max הכל בהתאם לתצורה אותה נבחר.

בגזרת המקלדת אפל נפטרו מה-Touch Bar ועברו להשתמש במקשי ה-FN עם שילוב של מקשים כמו במחשבים אחרים בשוק. אפל גם הגדילה את מקש ה-Esacpe. לדעתי אפל בשינוי זה הודו בשתיקה שה-Touch Bar לא היה מוצלח במיוחד.

סוף סוף אפל הגדילה את כמות החיבורים במחשב החדש וכעת יגיע עם : 3 חיבורי ThunderBolt 4, חיבור HDMI בגודל מלא, קורא כרטיסי זכרון וחיבור אודיו 3.5 מ"מ. בנוסף אפל החזירה למקבוק החדש את חיבור ה-Mag Safe ומאפשר הטענת סוללה מהירה – 50 אחוזי סוללה תוך חצי שעה.

הסאונד במקבוק החדש יופק מ-6 רמקולים שבנוי מ-2 טוויטרים ו-4 וופרים שמספקים 80 אחוז יותר באסים מבעבר. הרמקולים יגיעו גם עם טכנולוגיית Saptial Audio ויציעו סאונד מרחבי ואף תומכים בטכנולוגיית Dolby Atmos.

הסוללה בדגם ה-14 אינטש תגיע בנפח של 70 וואט לשעה והסוללה בדגם ה-16 אינטש תגיע בנפח של 100 וואט לשעה.
המשקל של דגם ה-14 אינטש הוא 1.6 ק"ג והמשקל של דגם ה-16 אינטש הוא בין 2.1 ל-2.2 ק"ג בהתאם למעבד שיגיע איתו.

מחיר המקבוק פרו בגודל 14 אינטש החל מ-1999 דולר. מחיר המקבוק פרו בגודל 16 אינטש החל מ-2499 דולר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.