הונאה : בתקופה האחרונה התגלו אתרים רבים המתחזים לאתרי הסטרימינג הגדולים בעולם

מתחילת 2020 ועד יוני 2021 זיהתה חברת הסייבר יותר מ-93 אלף ניסיונות הונאה והתחזות לשירותי הסטרימינג הגדולים בעולם כגון נטפליקס, דיסני+ ואפל TV. הסדרות שבאמצעותן מנסים התוקפים לפתות את הקורבנות: המנדלוריאן ובית הנייר

שירותי הזרמת המדיה (Streaming) נמצאים כיום בבתים רבים ומציעים למנויים תוכן רב ומגוון בהזמנה (VOD). בתקופת הקורונה, כשבתי הקולנוע ואולמות המופעים נסגרו ואירועי הספורט התקיימו ללא קהל, רשמו שירותי הזרמת המדיה פופולריות רבה בקרב האנשים שנותרו בבית מול המרקע. על פי חברת נילסן, ב-2020 זמן הצפייה גדל ב-75%.

תוקפי הסייבר לא נותרו אדישים לנהירה של הצופים אחר השירותים הדיגיטליים ומנסים ככל יכולתם לנצל את ההזדמנות על מנת להפעיל מתקפות פישינג, לגנוב פרטים אישיים ופרטי כרטיסי אשראי מצופים לא זהירים. הם עושים זאת על ידי הקמת אתרים פיקטיביים המתחזים לשירותים הפופולאריים וכן הקמת דפי פישינג המבטיחים גישה מהירה וחינמית לסדרות הפופולריות והנחשקות ביותר.

דו"ח של חברת הסייבר קספרסקי חושף את הנתונים המדאיגים ובראשם העובדה שבשנה וחצי האחרונות זיהו מערכות החברה יותר מ-93,000 ניסיונות התקפה כלפי 18,938 משתמשים תוך כדי ניצול הפופולריות של שירותי מדיה והתוכן הייחודי להם. כמו כן זיהו בקספרסקי 8,650 קבצים שונים שהוגדרו זדוניים במסגרת ההתקפות. רוב הקבצים שהורדו מהאתרים הפיקטיביים שמתחזים לשירותים הפופולריים נחזים להיות פרקים מהסדרות הפופולריות ביותר בפלטפורמות הללו.

אין זה מפתיע שהשירות הנפוץ ביותר ממקד אליו את עיקר הפעילות. 89.93% מההתקפות שזוהו עשו שימוש בנטפליקס – כלומר התחזו לפלטפורמה וניסו לפתות משתמשים בהצעות מזוייפות לתוכן בחינם. מיד אחרי נטפליקס מדורגות, בפער ניכר, פלטפורמות מוכרות נוספות בהן Amazon Prime Video (6.26%), Apple TV (1.96%) , Disney+ (1.7%) ו-(Hulu (1.44%.

מלבד השימוש בפלטפורמות עצמן, מנסים פושעי הסייבר לפתות את הצופים בתכנים השונים המוצעים על הפלטפורמות. על פי קספרסקי, שתי הסדרות בהן עשו הכי הרבה שימוש לפיתוי הקורבנות היו "The Mandalorian" (שמוצעת בדיסני+, 28.72% מהמקרים) ו-"בית הנייר" (שמוצעת בנטפליקס, 28.41% מהמקרים). לצידן מופיעות סדרות מוכרות נוספות כגון "ריק ומורטי" (9.69%), "כנופיית בירמינגהם" (Peaky Blinders) (9.25%) ו-"ווסטוורלד" (7.17%).

"יותר ויותר משתמשים נרשמים לשירותי הסטרימינג הפופולאריים במטרה לצפות בתכנים האהובים עליהם. אפילו שלא נדרש להוריד את התכנים על מנת לצפות בהם, ועל כן ניתן להסיק שכמות ההתקפות כלפי המשתמשים בשירותים אלה תרד, פושעי הסייבר סיגלו לעצמם שיטות חדשות על מנת לבצע את התקפותיהם" מסביר אנטון וי איבנוב (Anton V. Ivanov), מומחה אבטחה בקספרסקי.

שתפו את הכתבה:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Lenovo-Tablet-P11-Pro

סקירה : טאבלט Lenovo P11 Pro

שוק הטאבלטים, רווי במוצרים של יצרניות שונות וברמות שונות ומגוונות. שתי היצרניות המובילות את השוק הן סמסונג ואפל. אפל עם ה-אייפד פרו וסמסונג עם ה-Tab

לכתבה המלאה »

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.