סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל

סמסונג והיבואנית הישראלית סם ליין , השיקו השבוע באופן רשמי את סדרת מסכי הטלוויזיה של החברה לשנת 2024 , השנה נתנו דגש חזק על טכנולוגיית ה-AI במסכי הטלוויזיה וחשפה אילו חידושים ויכולות הטכנולוגיה מביאה עימה למסכי החברה. השנה נחשף מסך ה-OLED , עם ציפוי נגד השתקפויות בתאורה ישירה חזקה. הציפוי לא אמור לפגום בבהירות המסך ולאפשר צפיה חדה , בהירה בכל תנאי התאורה. בנוסף השנה השיקו מסכי טלוויזיה בגדלי 98 אינטש בכל דגמי החברה למעט דגם ה-OLED.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מסכי ה-OLED של סמסונג , גדלים חדשים וציפוי מונע השתקפויות

מסכי ה-OLED של החברה השנה , מציעים גודל מסך חדש בדגם S95D של 77 אינטש ,עם קצב רענון מסך גבוה ובהירות גבוהה ב-20% בהשוואה לדגמים הקודמים , גווני שחור עמוקים ועשירים , דיוק צבע משופר באמצעות טכנולוגיית ה-AI , הטכנולוגיה מצליחה להוציא רמות צבע מדוייקות ברמה של תקן Pantone לצבע מדוייק. קיים דגם נוסף ללא טכנולוגיית ה-Anti Glare עליה נדבר בהמשך. מדובר בדגם ה-S90D , המציע עוצמת שמע של 40W בשלושה ערוצי שמע, לעומת ה-S95D המציע עוצמת שמע של 70W עם 8 ערוצי שמע. עוד הבדל בולט היצע הגדלים בדגם ה-S90D גדול יותר עם מסך בגודל מקסימלי של 83 אינטש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מסך OLED עם טכנולוגיית ה-Anti Glare של סמסונג , הקץ להשתקפויות

ה-S95D דגם ה-OLED מביא עימו בשורה לכל אחד מאיתנו הסובל מהשתקפויות במסכים מסוג זה , כאשר צופים במסכי ה-OLED בתאורה ישירה חזקה ולפעמים בתאורה ישירה חלשה ( תלוי מהיכן ובאיזה זווית התאורה מאירה על המסך ). תופעה זאת נגרמת מעוצמת בהירות נמוכה שמסכי ה-OLED מסוגלים להפיק ובגלל סוג הזכוכית בה עושים שימוש במסכים אלה. לעומת דגמי ה-QLED או ה-UHD המציעים בהירות גבוהה יותר ושימוש בסוג זכוכית שונה. כדי לפתור את העניין , הוסיפו למסך מעין שכבת ציפוי בטכנולוגיה לה קראו Anti Glare.

טכנולוגיה זו עושה שימוש בשכבת ציפוי כהה על משטח הזכוכית של המסך , בדומה לציפויים במסכי מחשבים ניידים או מגיני מסך של סמארטפונים , המקנים להם מראה מט וכהה. אז מה ההבדל ואיפה החידוש? ההבדל נעוץ לא רק בציפוי אלא ביכולת לפזר את האור המשתקף על גבי המסך ובכך להשיג סוג של טשטוש ההשתקפות על מנת שלא נשים לב להשתקפות עצמה אלא לתוכן עצמו. 

באירוע ההשקה יצא לי לבחון היטב את המסך הזה והחידוש הוא שלא שמים לב שיש ציפוי מכהה על המסך בניגוד למגני מסך. האם איכות התמונה נפגמת? התשובה היא שלא ממש , הצבעים נראים היטב כמו שצבעים צריכים להראות ב-OLED טוב ואיכותי , הבהירות גבוהה וברורה והבונוס , ניתן לצפות בחדר מואר היטב ללא השתקפויות נראות לעין.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

סדרת ה-Neo Qled לשנת 2024 , מעבד במהירות כפולה ויכולות AI משופרות

סדרת ה-Neo Qled החדשה קיבלה מעבד עם כוח עיבוד כפול לעומת הסדרה מהשנה הקודמת. כאשר מסכי ה-Neo Qled 4K קיבלו את המעבד NQ4 AI Gen2 , עם 20 מנגנוני ניתוח עצבי , אותו הם חולקים עם מסכי ה-OLED ועם מסך ה-Qled ה-Q80D . מסכי ה-Neo Qled 8K זקוקים לכח עיבוד חזק יותר ולכן קיבלו את המעבד NQ8 AI Gen3 , הכולל יחידת עיבוד עצבי ( NPU ) במהירות כפולה מהדור הקודם , עם 512 מנגנוני ניתוח עצבי. שני המעבדים החדשים , מסוגלים לבצע השבחת תמונה בטכנולוגיית ה-AI.

גם השנה , שיפרו את יכולות המסכים ואת הביצועים שלהם. הכוללים : AI Upscaling , עם זיהוי התוכן וביצוע השבחתו תוך כדי תנועה. AI Motion Enhance , עצמים בתזוזה כמו כדור מתגלגל , כיום אם נצפה בכדור מתגלגל על המסך הוא יהיה מרוח ומטושטש , הטכנולוגיה הזאת מאפשר זיהוי הכדור והלבשה מלאכותית של הכדור למראה חלק שלו תוך כדי גלגול. AI Sound , חלוקת שמע היקפית בהתאם לניתוח האובייקטים בסצנה.      

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים                                  

מערכת ההפעלה TIZEN-8 , חיבור האקוסיסטם כיחידה אחת

מערכת ההפעלה המותקנת בכל מסכי החברה היא ה-Tizen 8 , המערכת מאפשרת התאמה אישית בהתאם לחשבון ה-Samsung Members שלנו , ניתן להקים מספר פרופילים לכל אחד מבני הבית ולהתאים אותם אישית לכל אחד מהם. בנוסף ניתן לחבר באמצעות מערכת ההפעלה סמארטפון , שעון חכם ואוזניות של החברה ולבצע פעולות שונות בין האקוסיסטם של סמסונג. לדוגמא שיחה נכנסת בסמארטפון תעצור את התוכן ותוכלו להמשיך אותה במסך או בסמארטפון וביחד עם האוזניות , לשוחח עם הצד השני ובסיום נוכל להמשיך לצפות מאותה נקודה בה הפסקנו.

עוד שילובים באקוסיסטם של סמסונג , בעת ביצוע כושר אל מול המסך ניתן לשקף את נתוני הכושר שלנו מהסמארטפון או השעון החכם , אל עבר המסך. Mobile Smart Connect , הופך את הסמארטפון לשלט חכם באמצעות חיבורו ל-SmartThings של החברה , זהו פיצ'ר מעניין המאפשר לנו להגיע הביתה ומיד תקפוץ הודעה על הסמארטפון שלנו ונוכל להפעיל אותו כשלט חכם. 360 Sound , תכונה שהושאלה ממכשירי הגלקסי של החברה. ניתן לחבר כעת את האוזניות של סמסונג ולהנות מסאונד היקפי באמצעותן כאשר אנו צופים בסרטים או משחקים במשחק. Vibrary , גלריית אומנות ממיטב הציירים כאשר אנו נמצאים במצב אווירה במסך.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מסגרת לתמונות , מקרן תמונה וקול חדשים ורמקול עוצמתי מעוצב כתמונה. סדרת הלייפסטייל לשנת 2024

באירוע ההשקה הציגו את סדרת הלייפסטייל לשנת 2024 והציגו את מסגרת התמונות The Frame , השנה הוא מכיל בבסיסו 2500 יצירות אומנות מגלריות ומוזיאונים ברחבי העולם עם הפחתת בזבוז האנרגיה עד 10% עם חישוב AI היודע לזהות את הסביבה והרגלי הצפיה שלנו. בנוסף הוא מצוייד בחיישן תנועה וכאשר אנו לא בסביבה הוא ייכבה. העיצוב השנה גם השתנה והמסך שלו נוגד השתקפויות ומסוגל להקרין את התמונות ברזולוצייה של 4K.

מקרן התמונה משנה שעברה ה-Freestyle מגיע בדור השני שלו , וכוללת טכנולוגיה בשם Smart Edge Blending , המאפשרת מיזוג המדיה המגיעה  משני מקרנים ליצירת מסך אחד גדול בגודל 160 אינטש עם יחס גובה של 21:9 אוטומטי ללא צורך בכוונון ידני. כאשר נשתמש במקרן אחד נקבל גודל מסך המתחיל מ-30 אינטש עד למקסימום של 100 אינטש ב-FHD 1080P. גם כאן הנורה היא נורת לד עד 20,000 שעות עבודה.

מקרן הקול האלחוטי החדש HW-Q990D , מצוייד ב-22 רמקולים מובנים בכלל היחידות , הסאב , המקרן עצמו וזוג רמקולים אחוריים. זהו מקרן עם 11.4 ערוצים והחידוש השנה הוא מצוייד בחיבור HDMI 2.1. המקרן מצוייד במעבד AI , היודע לעבוד ביחד עם הטלוויזיות החדשות ( OTS PRO ) ומפזר את הסאונד בהתאם למיקום שלנו בחלל.

עוד הוצג מסגרת שהיא בעצם רמקול עוצמתי ה-Music Frame. זהו רמקול לתליה על הקיר ללא כל מסך המאפשר להציג מידע או להראות קליפים , יש כאן תמונה סטטית אותה ניתן להחליף בתמונה מודפסת ולהכניס למסגרת. הרמקול הינו סטראופני , ניתן לחבר אליו מסך להצגת התכנים המתנגנים בו ב-BT במידה ונרצה בכך. מכיל 6 רמקולים מובנים כולל סאב פנימי , תומך בדולבי אטמוס , ודולבי דיגיטל פלוס ותמיכה במנעד רחב של מקודדים ביניהם AAC , OGG , FLAC ועוד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.