חדשות : Samsung מציגה יישומי אבטחה לשמירה על פרטיות המשתמשים

אף כי נדמה לעיתים שהסמארטפון הפך להיות חלק מהיד שלנו, שמתם לב כמה פעמים הוא מגיע לידיים של אנשים אחרים? אם כדי לבדר את הילד, להראות משהו מצחיק לחבר או אפילו אם קרה הנורא מכל ונשבר המסך וצריך לשלוח אותו לתיקון. בלי לשים לב, אנחנו מעבירים הלאה את המכשירים היקרים שלנו לא מעט ואפילו בקלות. בכל פעם שאנחנו עושים את זה אנחנו מסתכנים במתן גישה נרחבת מדי למידע אישי ובחדירה פוטנציאלית (ואפשרית מאוד) לפרטיות.

אחד הדגשים המרכזיים של חברות הסמארטפונים היום, וסמסונג במיוחד, הוא נושא אבטחת המידע והפרטיות של המשתמשים. כחלק מכך סמסונג משלבת במכשיריה השונים מספר יישומים שיעזרו לכם לשמור את הנתונים שלכם לעצמכם, וכנראה שאת חלקם אתם אפילו לא מכירים מעבר לרמה הבסיסית ביותר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

היישום Pin:

כשאתם מעבירים את הטלפון לידיהם של אנשים אחרים, למשל כדי להראות להם תמונות, תמיד מתלווה לעניין איזו תחושת אי נוחות. נכון שאלה רק תמונות מהנופש האחרון או איזה סרטון מצחיק ששמרתם. אבל אם הם יפתחו בטעות יישום אחר וייראו תמונה או הודעה או כל דבר אחר שהם לא אמורים לראות, זה עשוי להיות די נורא. היישום Pin יכול למנוע כל אפשרות כזאת.

תחשבו עליו כמו מין שומר סף ליישומים שמונע מאנשים להיכנס למקומות שלא הוזמנו אליהם ומגביל אותם רק להיכן שהם אמורים להיות, כלומר ליישום שנעצתם, ולא לשום מקום אחר. היישום Pin מתפקד גם כשלט 'נא לא להפריע' ומונע קפיצה של הודעות מביכות שעשויות להציג מידע רגיש כשכל מה שאתם רוצים לעשות הוא לשתף פוסט מצחיק ברשת.

הגדרת היישום קלה ומהירה: פשוט נכנסים להגדרות המכשיר ואז ל'אבטחה ופרטיות', גוללים את הדף למטה, מוצאים את 'הגדרות אבטחה נוספות' ומעבירים את המתג למצב הרצוי ביישום Pin או מקישים על הטקסט כדי להציג הגדרות נוספות. לביצור האבטחה אפשר גם להגדיר את האפשרות 'בקש קוד לפני הסרת נעיצה', כך שמי שמשתמש בטלפון יצטרך סיסמה כדי לצאת מהיישום הנעוץ.

עכשיו פותחים את היישום שרוצים לנעוץ. לוחצים על המקש 'אחרונים' (או אם משתמשים במחוות החלקה, מחליקים את המסך למעלה ומחזיקים) ואז על הסמל שמעל היישום. בוחרים באפשרות 'נעץ את היישום', וזה הכל!

'הגדרות' > 'אבטחה ופרטיות' > 'הגדרות אבטחה נוספות' > יישום Pin

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מצב תחזוקה:

רובנו נמסור את הטלפון בשלב זה או אחר במהלך חייו לצד שלישי, למשל כדי לתקן מסך שנסדק או שקע טעינה שהפסיק לעבוד. כל תיקון כזה שלוקח בדרך כלל מספר ימים כרוך בסיכונים כאלה ואחרים, כולל את האפשרות שצד שלישי ייכנס למידע האישי במכשיר.

גם מי שמאוד נזהר לא באמת יכול למנוע "תאונות". כשאתם שולחים את הטלפון למעבדה כדי לתקן את המסך או את שקע הטעינה אין לכם מושג מי יכול להיכנס למידע השמור במכשיר.

בדיוק כאן יכול מצב תחזוקה של Samsung לבוא לעזרתכם. הוא מתוכנן ומיועד להגן על המידע האישי מפני גישה לא רצויה ולהסתיר אותו כשהמכשיר עוזב את ידיכם ונשלח לתיקון.

לאחר שהופעל, מצב תחזוקה מאפשר לכם להגדיר פרופיל משתמש נפרד ולוודא שהחשבון הראשי שלכם והמידע ששמור במכשיר יוצגו לעיניכם בלבד. ניתן להפעיל את 'מצב התחזוקה' בהגדרות המכשיר תחת 'תחזוקת המכשיר' ואז 'מצב תחזוקה', או דרך היישום Samsung Members.

כש'מצב תחזוקה' מופעל תוכלו להסתיר את כל המידע האישי ובכלל זה תמונות, סרטונים, אנשי קשר והודעות, ולמנוע גישה בלתי מורשית. המצב 'תחזוקה' מבטיח גם שהמידע לא יימחק בטעות מהמכשיר במהלך התיקון. אם אתם נדרשים לשלוח את המכשיר לתיקון, תוכלו להבטיח שמי שנכנס למכשיר יקבל גישה רק לתכונות בסיסיות שמאפשרות לבצע את הבדיקות והתיקונים הדרושים.

'הגדרות' > 'תחזוקת המכשיר' > 'מצב תחזוקה'

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

תיקייה מאובטחת:

Samsung Knox עוטף את המכשיר בשכבות נוספות של אבטחה ופרטיות לא רק במטרה להגן על המשתמשים אלא גם כדי לתת בידיהם את הבחירה על מה להגן. מי שמעוניין לשמור מידע אישי חיוני במקום בטוח ונפרד, מוזמן להשתמש בתיקייה המאובטחת (Secure Folder).

התיקייה משמשת כמכל שנועל את כל המידע ומונע גישה דרך האחסון הרגיל של הטלפון. היא יכולה לשמור את רוב המידע האישי, כולל לוחות שנה ואנשי קשר, פתקים, תמונות, סרטונים, קבצים ואפילו יישומים. תוכלו גם להצפין את התיקייה המאובטחת ולנעול את היישומים והמידע תחת סוגר ובריח עד הפעם הבאה שתפתחו את התיקייה.

תוכלו למצוא את התיקייה המאובטחת ברשימת היישומים שלכם. בפעם הראשונה שתפתחו אותה תתבקשו להגדיר את סוג הנעילה: קוד PIN, תבנית או סיסמה. נוסף לאלה תוכלו להגדיר גם גישה עם טביעת אצבע – ומשם אתם מסודרים. כל מה שתיצרו בתוך התיקייה המאובטחת יישמר בה באופן אוטומטי ותוכלו כמובן גם להעביר אליה כל מידע שתרצו בכל זמן שתרצו.

אם אתם רוצים לשמור עותק של רישיון הנהיגה שלכם למשל, תוכלו לצלם אותו ב'מצלמה' שבתוך התיקייה המאובטחת או לבחור את התמונה מתוך ה'גלריה', להקיש על תפריט האפשרויות (שלוש נקודות) ולבחור באפשרות 'העבר לתיקייה מאובטחת'.

יש המון דברים שאין לכם שום שליטה עליהם אבל כשמדובר בפרטיות, סמסונג רוצה לתת לכם כמה שיותר שליטה. עם היישום Pin, 'מצב תחזוקה' ו'תיקייה מאובטחת', אתם מקבלים עוד תוספת של הגנה מעיניים סקרניות.

'הגדרות' > 'אבטחה ופרטיות' > 'הגדרות אבטחה נוספות' > תיקייה מאובטחת

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.