סקירה : אוזניות אלחוטיות ג'ברה Elite 3 – על איכות לא חייבים לשלם

אוזניות אלחוטיות (TWS), תמיד הרגישו לי כאוזניות שלא נח לשים אותם בתוך האוזן ולכן אני חסיד של אוזניות מעל האוזן מאז ומתמיד. לאחרונה חברת ג'ברה השיקה שלושה אוזניות TWS מסדרת ה-Elite עליה דיווחתי כאן, ולאחר שהבנתי שהאוזניות יכולות להתאים גם לאוזניות קטנות כמו שלי, החלטתי לנסות אותם ולראות האם הן יכולות לשנות את תפיסת עולמי לגבי אוזניות אלחוטיות בתוך האוזן. לקחתי את האוזניות Jabra Elite 3 לבדיקה והתוצאות לפניכם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מה בקופסה

 • אוזניות אלחוטיות (TWS) – Jabra Elite 3 
 • מטען נייד המשמש גם לאיחסון האוזניות
 • מתאמי סיליקון לאוזניים בגדלים שונים 
 • כבל USB Type-A ל-USB Type-C
 • אחריות וניירת

עיצוב וקצת נתונים טכניים

על הקופסה, תמונה של האוזניות בגדול עם הלוגו של Jabra בצד שמאל למעלה ולמטה שם הדגם Elite 3.
בתוך הקופסה, לשוניות עם מידע על החומרים מהם עשויה האריזה, שמכריזה על 100 אחוז חומרים מתכלים ומידע על איך להתחיל לעבוד עם האוזניות וזאת על ידי הורדת האפליקציה לסמארטפון. מתחת ללשוניות, נמצא את המנשא עם האוזניות בתוכו בחלק העליון של האריזה ואת מתאמי הסיליקון לאוזניים בחלק התחתון. מתחת לשניהם נמצא את הניירת וכבל טעינה.

האוזניות, מגיעות בתוך מנשא שהוא גם המטען הנייד של האוזניות והן מגיעות בשלל צבעים : לילך, ב'ז ואפור כהה (האוזניות בסקירה בצבע כחול שנקרא Navy) . המטען שוקל ללא האוזניות 33.4 גרם ועשוי מפלסטיק איכותי. הסגירה והפתיחה שלו קלים והוא ננעל באמצעות מגנט בחלקו הפנימי, כך שאין סיכוי שהאוזניות ייפלו ממנו גם אם ננער אותו או נפיל אותו חלילה על הרצפה. המטען הנייד, קטן מימדים רק 34.6 מ"מ המאפשר לשים אותו בכיס המכנס בקלות.

האוזניות מעוצבות ומותאמות בעיקר לאוזניים קטנות ועם מתאמי הסיליקון גם לאוזניים יותר גדולות, נשים יימצאו את האוזניות האלה מתאימות במיוחד עבורן. הן קלות משקל ושוקלות רק 4.6 גרם.

>> עיקבו אחר הערוץ של טכנולוגיה ואנשים בטוויטר

על האוזניות, פי'צרים והאפליקציה

האוזניות, בעלות דרייברים בגודל 6 מ"מ, עם תמיכה במקודדי הסאונד Aptx של קוואלקום ו-SBC, האוזניות מגיעות ללא תמיכה בביטול רעשים (ANC). הן כן מספקות אטימה מספקת מרעשי סביבה, בייחוד אם משתמשים במתאם הסיליקון הנכון שמתאים לאוזן שלנו. האוזניות תומכות בתקן בלוטות' 5.2.

האוזניות עובדות בתדרי עובדה של בין 20Hz ל- 20000Hz בהאזנה למוזיקה, ובין 100Hz ל- 8000Hz כאשר אנו משתמשים בהן לצרכי דיבור בשיחה. לאוזניות שני מיקרופונים בכל יחידה עם טווח של 100Hz-8000Hz. 

הפיצ'רים בהן האוזניות תומכות הם : הגנה מפני רטיבות וזיעה בתקן IP55, תמיכה בעוזרות הקוליות של אפל וגוגל, תמיכה באמזון אלקסה, תמיכה בהאזנה לסביבה דרך המיקרופנים של האוזניות (Hear Through) , ניתן לעבוד עם כל אוזניה בנפרד במצב מונו.

על מנת לשלוט על הפונקציות השונות באוזניות ולראות את אחוזי הסוללה של האוזניות, עלינו להשתמש באפליקציה Jabra Sound+ הזמינה גם למכשירי האנדרואיד וגם למכשירי אפל. באפליקציה, נוכל לשלוט על פונקציית ה-Hear Through, בחירת תבניות מובנות מראש לסגנונות שמע כגון : הגברת הבאס, מצב טבעי, הגברת הטרבל ועוד. חבל שאין כאן אקולייזר לשליטה על הסאונד לפי הטעם שלנו. בנוסף ניתן להגדיר את מיקום האוזניות ולאתר אותם (מצריך לתת הרשאות לאפליקציה לצפות במיקום באופן מלא). 

>> עיקבו אחריי באינסטגרם

תמונות מהאפליקציה

תפעול, חיי סוללה וחוויה אישית

את האוזניות ניתן לצמד לכל מכשיר שתומך בצימוד התקני בלוטות' כגון : טלפון, טלוויזיה, מחשב נייד או נייח.
על מנת לצמד את האוזניות, יש להוציא אותם מהמנשא וללחוץ על זוג האוזניות בו זמנית לחיצה ארוכה עד שהאור הכחול יהבהב בשניהם ומשם הצימוד למחשב או לטלפון. הצימוד קל, מהיר ופשוט.

שליטה על הסאונד מתבצעת בלחיצה על האוזניות, אין פה שליטה בטאץ וחבל, מכיוון שכל לחיצה מזיזה את האוזניות או דוחפת אותם עמוק יותר לאוזן. לחיצה קצרה על האוזניה השמאלית תפעיל\תבטל את פונקציית ה-Hear Through, לחיצה כפולה על האוזניה השמאלית תפעיל את העוזרת הקולית, לחיצה ארוכה על האוזניה השמאלית תוריד את עוצמת השמע ולחיצה ארוכה על האוזניה הימנית תעלה את עוצמת השמע.לחיצה כפולה על האוזניה הימנית תעביר אותנו לשיר הבא.

בשיחות קוליות לחיצה על האוזניה השמאלית או הימנית תאפשר קבלת שיחה, לחיצה כפולה על האוזניה השמאלית או הימנית תאפשר דחיית שיחה. במהלך שיחה, לחיצה קצרה על האוזניה השמאלית או הימנית תאפשר לבצע השתקה של המיקרופון, לחיצה כפולה על אחת מהאוזניות תאפשר ניתוק שיחה.

האוזניות, לפי נתוני היצרן מספקות 7 שעות האזנה למוזיקה\דיבור. הן אכן עומדות בהבטחת היצרן, בהאזנה רציפה הן החזיקו לי 7:15 שעות. האוזניות תומכות בטעינה מהירה של 10 דקות המספקות שעת האזנה מלאה בטעינה דרך המנשא.
הסוללה של המנשא מספקת עד 28 שעות עבודה רציפות. זמן הטעינה של המנשא לפי נתוני היצרן לוקח כ-3.5 וחצי שעות וגם פה היצרן עומד בהבטחות, אחרי ריקון מלא של המנשא לקח לי 3:05 שעות לטעון אותו באופן מלא.

החוויה שלי עם האוזניות בהאזנה למוזיקה : 
כמו שציינתי קודם, אני לא חסיד של אוזניות TWS והפעם הופתעתי לטובה, בחירה במתאם הנכון לאוזן, סיפקה לי אטימה טובה מרעשי סביבה והן הרגישו נח בתוך האוזניים שלי. בחרתי בתבנית הדגשת הבאס באפליקציה והסאונד שיצא מהם בהאזנה לשירי ראפ שמדגישים את הבאס היטב, הפיקו צליל נמוך לא רע בכלל והבאסים הורגשו בצורה טובה. גם הטראבלים והמידים היו מאוזנים בצורה טובה והבאס לא השתלט עליהם. בהאזנה עם הדגשת הטרבל הסאונד היה כבר יותר שטוח והתאים יותר לשמיעת שירים מופחתי באסים. חבל שאין פה שליטה מקוסטמת באקולייזר. סה"כ סאונד מרשים וללא עיוותים כלל בכל רמות עוצמת השמע.

החוויה שלי עם האוזניות בשיחה :
ביצעתי מספר שיחות איתם, גם בתוך הבית וגם ברחוב. ברחוב האטימות לרעשים הייתה טובה  למרות שעדיין נשמעו רעשים של מכוניות, השיחה התבצעה בסה"כ בצורה חלקה כאשר הצד השני שומע אותי היטב ואני אותו. הצלחתי לנהל שיחות בצורה טובה מאוד עם האוזניות. בתוך הבית המצב היה עוד יותר טוב מכיוון שבבית שקט יותר מהרחוב והשיחות התנהלו בצורה מושלמת. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מחיר וזמינות

את האוזניות Jabra elite3 ניתן להשיג ברשתות המחשוב הגדולות במחיר של  295 ש"ח.

השורה התחתונה :

האוזניות Jabra Elite3, הפתיעו אותי לטובה הן באיכות הסאונד והן בהתאמה לאוזניים שלי ובהחלט יש פה פשרות שבוצעו כדי להתאים אותן למחיר המאוד נח שלהן כגון : ביטול רעשים לא קיים פה ואין חיישן הוצאה מהאוזן להפסקת השיר או השיחה, ואין אפשרות לביצוע קיסטום של הסאונד שלהן ואין לחצני טאץ, אבל יש פה כל כך הרבה פ'יצרים אחרים, וסאונד פשוט טוב כך שבמחיר שלהן הן מומלצות לכל אחד שרוצה אוזניות איכותיות ולא רוצה לשלם יותר מדי.

אהבתי

 • סאונד מרשים
 • תאימות לאוזניים קטנות
 • מחיר
 • עיצוב
 • נוחות
 • חיי סוללה ארוכים

פחות אהבתי

 • תבניות סאונד מובנות ללא יכולת לכוון לפי טעם אישי
 • אין הצגת אחוזי סוללה למנשא הנייד רק לאוזניות
 • אין חיישן להפסקת המוזיקה או הדיבור בהוצאת האוזניות

ציון כללי

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.