סקירה: האם ZENWIFI AC MINI AC1500 דגם CD6 של חברת אסוס הוא ה-MESH האולטימטיבי?

אסוס ZENWIFI-MINI AC1500

אסוס, מאז ומעולם זכו אצלי לכבוד בכל הקשור למוצרים שלהם. בייחוד בתחום התקשורת הביתית. הנתבים של אסוס, עבדו אצלי בצורה מושלמת ישר מהקופסא, רק חיברתם את הנתב והוא עובד ועובד טוב. בעולם התקשורת האלחוטית, נוצר צורך להתגבר על מכשולים כגון שידור האות למרחקים, שטחים מתים, ומהירות תעבורה. ובעקבות הצורך הזה, פותחו פתרונות כגון ה-MESH, ה-EXTENDER’S וה-ACCESS POINT’S. פתרון ה-MESH לדעתי הוא הפתרון העדיף מבין השלושה, מהסיבה שמקבלים, רשת אחת כלומר SSID אחד לכל הרשת הביתית שלכם ובכך מבטלת את הצורך בהגדרות ידניות הכל מתבצע באופן אוטומטי.
יצאתי לבדוק האם ה-ZenWifi AcMini פתרון ה-MESH של אסוס, הוא הפתרון האולטימטיבי להגדלת טווח הקליטה בבית.

תכולת הקופסה:

יחידת שליטה "הנתב הראשי"
2 יחידות נוד "נקודות גישה"
כבל רשת RJ45 גמיש
3 ספקי כח לחשמל
חוברת מדריך "באנגלית"
דף אחריות מוצר

חיבורים פיזיים:

הנתב הראשי בעל 4 חיבורי רשת קווית
1 חיבור WAN במהירות 1Gb
3 חיבורי LAN במהירות 1Gb
4 אנטנות פנימיות
כפתור איפוס
כפתור WPS

2 נודים מרחיבי הטווח בעלי 2 חיבורי רשת קווית כל אחד
2 חיבורי LAN במהירות 1Gb
4 אנטנות פנימיות
כפתור איפוס
כפתור WPS

נתונים טכניים:

תדרי עבודה – 2.4Ghz ו-5Ghz
מצבי אלחוט – 802.11b/ag/n/ac
מהירות עבודה – עד 867Mbps
משקל – כל יחידה 257 גרם
מידות – 7X7X14 ס"מ
שטח כיסוי – עד 465 מטר מרובע

סקירה וביקורת ZEN WIFI AC MINI:

הקופסא מכילה 3 יחידות. האחת יחידת שליטה "הנתב" ו-2 נודים "נקודות הגישה", אשר ביחד מרכיבים את יחידת ה-MESH הביתית. לנתב 4 כניסות רשת. אחת ל-WAN ו 3 ל-LAN. ארבעתם תומכים במהירות 1Gbps.
יחידות הנוד, בעלות 2 כניסות רשת ל-LAN, לחיבור קווי של היחידות.
במידה ותרצו לחבר את היחידות לרשת הקווית. גם כאן, כניסות הרשת תומכות במהירות 1Gbps. ה-ZEN WIFI AC MINI, תומך בטכנולוגית ה-AI MESH
של חברת אסוס, ולכן חיברתי נוד אחד לנתב הביתי שלי ה-GT AX11000,
גם הוא של חברת אסוס, על מנת לבדוק האם הנוד, יעבוד בנפרד מהמערכת שבאה איתו, החיבור הצליח, ויכלתי לראות אותו כחלק ממערכת ה-AI MESH של הנתב.
טופולוגיה:
הבית שלי בגודל 90 מ"ר עם ממ"ד, חדר שינה וסלון
אינטרנט פייבר של חברת ORANGE במהירות 1Gb
המשתמשים העיקריים בבית :
אפל טיוי בחדר השינה
אייפד
2 מכשירי סלולר
2 מחשבים ניידים

צימדתי לנוד את האפל טיוי, וביצעתי בדיקת מהירות. לצערי התוצאות היו לא טובות בלשון המעטה, 20Mb בהורדה ו-10Mb בהעלאה. ככל הנראה בגלל שהנתב ה-GT AX11000, עובד בטכנולוגית ה-AX, כלומר וויפי 6 או מחוסר תאימות כלשהי עם הנתב. העבודה עם שניהם יחד לא צלחה. החלטתי לחבר נתב אחר שברשותי ה-AC68U, גם הוא של חברת אסוס, ולבדוק עבודה עם הנוד מול הנתב. כאשר חיברתי את הנוד לנתב, ניגשתי שוב לאפל טיוי וביצעתי בדיקת מהירות לנתב ללא חיבור לנוד, התוצאה הייתה 380Mb בהורדה ו-109Mb בהעלאה. בבדיקת מהירות בחיבור לנוד, התוצאה הייתה 285Mb בהורדה ו-109Mb בהעלאה. תוצאות טובות סה"כ היות והנתב שלי לא מסוגל לספק מעל 380Mb בהורדה. ניתקתי את הציוד שלי וחיברתי את ה-ZEN WIFI AC MINI, הפעם בתצורה המלאה שלו. חיברתי את הנתב לחיבור ה-WAN, ולממיר יס ומחשב נייח בחיבור LAN, ומיקמתי את שתי הנודים בחדרים שונים. האחד בחדר השינה, שמרוחק 10 מטר מהנתב והשני בממ"ד, שמרוחק 60 מטר ממנו. בבדיקות מהירות מהנתב עצמו, קיבלתי תוצאה של 551Mb הורדה ו-119Mb העלאה. בבדיקת מהירות עם הנוד בממ"ד עם האייפד, קיבלתי תוצאה של 495Mb הורדה ו-119Mb העלאה. בבדיקת מהירות עם הנוד בחדר השינה עם האפל טיוי, קיבלתי תוצאה של 540Mb הורדה ו-118Mb העלאה. המהירויות מעולות והכל עובד כמו שציפיתי ממוצר טוב של חברת אסוס. ניתן לעבוד עם ה-MESH, גם בצורה קווית דרך חיבורי ה-LAN, במידה ויש ברשותכם חיבור קווי בכל חדר. ואליהם יתחברו המשתמשים בחיבור אלחוטי. בדרך הזו תשיגו מהירויות גבוהות הרבה יותר.

הגדרות וחיבור יחידות ה-MESH :

החיבור וההגדרות הן פשוטות מאוד :
מחברים את הנתב לחשמל. נורה קדמית ירוקה תהבהב, ברגע שהנורה הקדמית תהפוך ללבנה הנתב מוכן לפעולה. ניתן להגדיר את הנתב, דרך הרשת האלחוטית או דרך חיבור קווי. במידה ונבחר להגדיר את הנתב ברשת האלחוטית, אנו נבחר להתחבר לרשת MESH CD6 ונכנס לכתבות הבאה בדפדפן Router.Asus.Com. נגדיר את הספק של האינטרנט, נקבע שם וססמא לרשת הביתית ונחכה שהנתב יעלה. נחכה שהרשת האלחוטית, תזהה את הרשת החדשה שיצרנו. נתחבר אליה וניכנס שוב לכתובת של הנתב בדפדפן. נחבר את הנודים לחשמל. נורה ירוקה תהבהב ותוך מספר דקות תהפוך לכחולה מהבהבת. הנוד מוכן לצימוד מול הנתב. נכנס לכתובת של הנתב דרך הדפדפן, ונלחץ על איזור ה-AI MESH. נלחץ על כפתור SEARCH ותהליך האיתור מתבצע. כעבור דקה בערך אנו נראה את 2 הנודים בממשק.
נלחץ עליהם ותהליך הצימוד יתחיל. התהליך לוקח בערך כ-5 דקות, כאשר בסוף התהליך אנחנו נראה את 2 הנודים מחוברים. ואם נסתכל על הנוד עצמו אנו נראה נורה לבנה אשר מאשרת שהנוד מחובר ומוצמד לנתב.

מחיר:

נכון לכתיבת שורות אלה המחיר הוא 1000 ש"ח.
ניתן להשיג ברשתות המחשוב הגדולות.

גלריית תמונות:

סיכום

ה-ZEN WIFI AC MINI, הוא אכן ה-MESH האולטימטיבי, היות והמערכת קומפטית מאוד "כל יחידה בגובה של 14 ס"מ ". הגדרת המערכת קלה מאוד ולוקחת בערך 10 דקות. המהיריות שניתן להשיג דרכה ברשת האלחוטית טובות מאוד, גם בממ"ד וגם במרחקים של 90-110 מטר. המחיר של המערכת הוגן לדעתי באזור ה-1000 ₪. כל אלה הופכים אותו ל-MESH האולטימטיבי ולכל אחד שזקוק להגדלת טווח הרשת בבית ולא זקוק לרשת AX "וויפי 6" או מעוניין ברשת אחת שתכסה את כל הבית ה-ZEN WIFI AC MINI DC6 מומלצת מאוד.

מחיר

ביצועים

ציון כללי

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.