סקירה : שיאומי 11T Pro – סמארטפון דגל עם טעינה סופר מהירה

שיאומי ידועה כחברה עם מטריית מוצרים רחבה מאוד ופונה בדרך כלל לשוק הבינוני נמוך אבל לא מתפשרת על איכות מוצריה. לאחרונה שיאומי השיקה את סמארטפון הדגל של החברה, וגם פה החברה לא חסכה באיכות ובתכונות המתקדמות ששולבו בו. מדובר בדגם ה-11T Pro והשנה שיאומי החליטה לבדל את סדרת הדגל ושמטה את המילה Mi משם הדגם. ה-11T Pro מגיע עם שלל תכונות חדשות וביניהן : טעינה מלאה מהירה תוך כ-7 דקות, קצב רענון מסך 120Hz, מעבד סנאפדרגון 888 ועוד. מעבר לחומרה חזקה ותכונות מתקדמות תג המחיר שלו שפוי בהחלט. לקחתי את הסמארטפון לנסיעת מבחן והתוצאות לפניכם. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מה בקופסה

 • Xiaomi 11T Pro
 • מטען מהיר 120W
 • כבל טעינה מסוג USB-A ל- USB-C
 • מגן שקוף TPU
 • חולץ כרטיס סים
 • ניירת

עיצוב ונתונים טכניים

עיצוב את פנינו מקבלת קופסה לבנה גדולה וארוכה, במרכזה הספרה 11 בצבע זהב אדמדם. בתחתית נמצא את שם הדגם Xiaomi 11T Pro, גם פה באותו הצבע. שיטת האריזה של המכשיר והאביזרים בנויה משכבות, מתחת למכסה עוד קופסה עם לשונית, המכילה בתוכה את חולץ הסים מחובר אליה ובתוכה את מגן הסמארטפון וניירת.
מתחתיה, נמצא את הסמארטפון עטוף בפלסטיק שקוף, עם הסבר על מספר תכונות בולטות. מתחת לסמארטפון, נמצא את המטען וכבל הטעינה. העיצוב של הסמארטפון יפיפיה עם שוליים כסופים בהיקף, כאשר מאחורה, נמצא את זוג המצלמות האחוריות שלא בולטות יותר מדי החוצה ומעטפת זכוכית עם צבע משתנה בהתאם להשתקפות האור על גב המכשיר.

נתונים טכניים הסמארטפון שוקל 203 גרם, ודק בעוביו סה"כ 8.8 מ"מ עובי וככזה מאוד נח לאחוז אותו.
המסך בגודל 6.67 אינטש בעל פאנל AMOLED, ברזולוציית FHD+ 2400X1080 עם קצב רענון מסך של 120HZ, בהירות של 1300 ניטס בשיא וממוגן באמצעות זכוכית גורילה גלאס 5. המסך תומך בתקני צפיית וידאו : דולבי ויז'ן ו-HDR 10 פלוס. הדולבי ויז'ן עובד נהדר עם אפליקציית נטפליקס בתכנים תומכים.

מתחת למכסה המנוע ה-11T Pro מגיע עם מעבד סנאפדרגון 888, זכרון 12GB (קיים דגם עם 8GB זכרון), 256GB אחסון פנימי מהיר מסוג UFS 3.1, מעבד גרפי אנדרנו 660 ואת כל זה מקרר גוף קירור Vapor Chamber.

מבחינת קישוריות ואבטחה שיאומי ציידו את ה-11T Pro בכרטיס סים דואלי המאפשר חיבור של 2 קווי דור 5G, וויפי דור 6, NFC ובלוטות 5.2 לחיבור עד 2 מכשירים בו זמנית. קורא טביעות אצבע ממוקם בכפתור הכיבוי וההדלקה – השילוב הזה מציק מאוד בייחוד אם הגדרתם את טביעת האגודל, יכול לגרום לפתיחת המסך בכל אחיזה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

רמקולים ומערך המצלמות

הרמקולים ב-T11 Pro הם סטראופוניים, הם של חברת הרמן קרדון ועושה רושם ששיאומי השקיעו בעוצמה שלהם. הרמקולים די חזקים פה ושומעים אותם היטב אבל האיכות קצת נפגעת כשמגבירים יותר מדי.

מערך המצלמות

מצלמת סלפי קדמית :

שיאומי, ציידה את ה-T11 Pro, במצלמה קדמית, עם חיישן בגודל 16 מגה פיקסל, עדשה עם זווית רחבה ומפתח צמצם בגודל f/2.45.

מערך צילום משולש אחורי :

מצלמה ראשית עם חיישן בגודל 108 מגה פיקסל,מפתח צמצם בגודל f/1.8 , עדשה רחבה בגודל 26 מ"מ וייצוב תמונה אלקטרוני.
מצלמה משנית עם חיישן בגודל 8 מגה פיקסל, זום אופטי X2, עדשה סופר רחבה (120 מעלות) ומפתח צמצם בגודל f/2.2.
מצלמה משנית עם חיישן בגודל 5 מגה פיקסל, עדשת טלפוטו מאקרו בגודל 50 מ"מ ומפתח צמצם בגודל f/2.4 .

חווית שימוש עם מערך הצילום :

המצלמה הקדמית מוציאה תוצאות טובות, אם כי לא הכי חדות ועם תאורה מספקת הוצאתי תוצאות לא רעות בכלל. המצלמה הקדמית היא לא מהטובות שבדקתי במכשירי סמארטפון. עם המצלמות האחרויות הצלחתי להוציא תמונות טובות עד טובות מאוד. בצילום העדשה הראשית, מכיוון ששיאומי לא ציידה אותה עם מייצב תמונה כלשהו, התמונות יצאו מטושטשות לעיתים, על חצובה או ידיים יציבות יצאו תמונות טובות מאוד. חבל שאין מייצב תמונה בעדשה הראשית,  החסרון הורגש פה מאוד. המצלמה עם העדשה הסופר רחבה הוציאה תוצאות טובות למדי. המצלמה עם עדשת הטלפוטו, סיפקה תצלומי תקריב טובים, אם כי הורגש שהחיישן לא גדול מספיק וחבל. סה"כ מערך מצלמות בינוני פלוס לא מעבר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

סוללה ומטען

הסוללה בקיבולת של 5000mAh ( מילי אמפר לשעה ) , ללא ספק שיאומי סיפקה כאן סוללה חזקה שאמורה להחזיק מעל יום עבודה ללא טעינה. אכן, הצלחתי לעבוד עם המכשיר יום שלם ועוד נשאר לסמארטפון כח להמשיך. בבוקר בשעה 7:00 הסוללה עמדה על 98% סוללה. ביצעתי עם המכשיר אין ספור שיחות, ראיתי 3 פרקים של הרשימה השחורה בנטפליקס, שיחקתי כשעתיים במשחקים שונים, צפיתי ביוטיוב ובשעה 00:00 סיימתי את ההתעסקות איתו ונשארו לי 22% סוללה, שיאומי שיחקו אותה עם הסוללה פה. 

המטען שמגיע עם הסמארטפון הוא לא מטען סטנדרטי, ההספק שלו עומד על 120W ומסוגל לפי שיאומי להטעין את המכשיר מ-0 ל-100 אחוזי סוללה ב-17 דקות בלבד. בפועל, בריקון מלא של הסוללה עד לטעינה מלאה לקח לי כ-19 דקות.  מהירות הטענה כזאת לא חוויתי באף סמארטפון אחר, שיאומי הצליחה להדהים אותי במהירות ההטענה פה. לצד מהירות ההטענה, חשוב להדגיש שהמטען גדול וכבד. זהו לא מטען קטן בכלל ויש לקחת את זה בחשבון. שיאומי דאגה לבצע בדיקות בטיחות ולצייד אותו עם 34 הגנות שונות, על מנת, למנוע הטענת יתר או התלקחות ואף קיבלה אישור ממעבדת TUV Rheinland הגרמנית שאכן המטען והסוללה בטוחים לשימוש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מערכת ההפעלה

מערכת ההפעלה מבוססת על אנדרואיד 11, ועליה שיאומי בנו את מערכת ההפעלה שלהם ה-MUI. הגירסא שהגיעה עם הסמארטפון בסקירה היא MUI 12.5 ועם הזמן הגיעו עדכונים נוספים וכרגע עומדת על גירסא 12.5.5. מערכת ההפעלה של שיאומי, יחסית נוחה ומגיבה מהר לכל אפליקציה שבחרתי לפתוח. פחות היה לי נעים לראות את כמות תוכנות צד שלישי ( Bloatware ) המגיעות עם מערכת ההפעלה של שיאומי, לפחות ניתן להסיר אותם בקלות. בנוסף מגש ההגדרות העליון ומגש ההתראות מחולקים בצידי המסך ולא מופיעים כמקשה אחת. התרגלתי לזה בסוף וזה לא כזה נורא.

שיחות ומשחקיות

שיחות ביצוע שיחות עם ה-11T Pro עובד נהדר ומגיע עם ספיקר עוצמתי ויכולת הקלטת שיחות. שיאומי, בחרה לשמור את ההקלטות בתוך יומן השיחות האחרונות תחת כל שיחה מוקלטת. אני מצאתי את זה סופר נח וגאוני. בנוסף, הבאג של חיישן הקרבה תוקן, וכעת כשמקרבים את הסמארפון לאוזן המסך נכבה ולא מאפשר למקשים להלחץ בטעות.

משחקיות – המשחקים עובדים פה בצורה חלקה, מרגישים את היכולות של המעבדים החזקים ששיאומי שידכו ל-11T Pro, זמני התגובה היו מצויינים בכל משחק ששחקתי, גם משחקים כבדים כמו Asphalt 9 רצו פה ללא גימגומים. שיאומי הוסיפה אפשרות לפתיחת תפריט לשחקנים, עם אפשרויות שונות מתוך המשחק בשם Game Turbo – בתפריט נמצא מידע על אחוזי ניצולת המעבד והמעבד הגרפי ובכמה פריימים לשניה המשחק רץ. בנוסף אפשר לשלוח הודעת ווצאפ או להכנס לפייסבוק ולדפדפן מתוך המשחק ותוך כדי משחק. כמו כן ניתן להסטרים משחק מתוך התפריט ולבצע גם צילומי מסך ולשתף אותם בלייב.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מחיר – 2400 ש"ח נכון לכתיבת סקירה זו.

השורה התחתונה

הסמארטפון של חברת שיואמי ה-T11 Pro, מוגדר כמכשיר דגל לשוק הביניים ואותי הוא ממש הפתיע לטובה בביצועים שלו. הוא מהיר עם מסך שנראה טוב עם קצב רענון של 120Hz, מעבד עדכני (סנאפדרגון 888), זכרון 12GB, נח לאחיזה ולתפעול למעט קורא טביעות האצבע במיקום לא נח, רמקולים עצמתיים עם מצלמה בינונית ומחיר הוגן. בהחלט סמארטפון ששווה לרכוש אם לא חשוב לכם טעינה אלחוטית או מצלמה באיכות גבוהה.

אהבתי

 • עיצוב המכשיר
 • מחיר
 • ביצועים
 • רמקולים סטראופוניים

פחות אהבתי

 • מצלמה לא מהטובות שיש
 • מיקום קורא טביעות אצבע

ציון כללי

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
חדשות : Philips משיקה בישראל מקרנים חדשים מסדרת ה-NeoPix
חדשות : Philips משיקה בישראל מקרנים חדשים מסדרת ה-NeoPix
השקה : Intel Lunar Lake – מעבד לניידים עצמתי עם ליבת AI
השקה : Intel Lunar Lake – מעבד לניידים עצמתי עם ליבת AI
חדשות : Samsung חושפת תכונות AI חדשות ב-OneUI 6 לשעונים
חדשות : Samsung חושפת תכונות AI חדשות ב-OneUI 6 לשעונים
סקירה : INTEL i9-14900KS – אירוע ההשקה מזווית אחרת
סקירה : INTEL i9-14900KS – אירוע ההשקה מזווית אחרת
חדשות : רימיני סטריט ספקית התמיכה המובילה בעולם החלה לתמוך במוצרי Vmware
חדשות : רימיני סטריט ספקית התמיכה המובילה בעולם החלה לתמוך במוצרי Vmware
סקירה : Asus Zenfone 11 Ultra – סמארטפון לגיימרים חובבי צילום
סקירה : Asus Zenfone 11 Ultra – סמארטפון לגיימרים חובבי צילום
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.