סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?

סמסונג ועולם הגלקסי שלה , כוללים בעיקר סמארטפונים ואפילו כאלו שמתקפלים , טאבלטים ושעונים חכמים , אלו האחרונים יקרים במיוחד ומציעים פונקציות רבות , כולל אפשרויות ניטור בריאותיות וספורטיביות למיניהן. כאשר לא תמיד ספורטאים או העוסקים בכושר , זקוקים למכלול המקיף שמציע שעון חכם ויקר. פה נכנס לתמונה צמיד הספורט , המאפשר בעלות נמוכה משעון חכם לקבל את הפונקציות החשובות לעוסקים בספורט או באימון כושר. סמסונג בעבר הרחוק , הוציאו צמיד כזה , את ה-Galaxy Fit 2 ומאז די נטשה את השוק במשך תקופה ארוכה ( הושק בספטמבר 2020 ) ועכשיו חזרה אליו עם ה-Galaxy Fit 3. הצמיד החדש , די מזכיר שעון חכם בגודל שלו הכמעט מרובע וגם בפונקציות שסמסונג שידכו לו. תוסיפו לזה תג מחיר של 400 ש"ח והרי לכם צמיד שיכול אולי להחליף שעון חכם כמעט בקלות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

בתוך הקופסה נמצא את הצמיד , מטען מגנטי עם חיבור Type-c וכמובן הניירת המפורסמת. 

העיצוב של הצמיד ספורטיבי ומקנה לו מראה המזכיר שעון חכם בגודל מלא , סמסונג ביצעו מתיחת פנים ל-Galaxy Fit 3 והוא רחב יותר מאחיו הצעיר ה-Fit2. אמנם ביצעו כאן מתיחת פנים עם שטח גדול מצמיד כושר סטנדרטי אך עדיין הגודל לא זהה לשעון חכם , הוא עדיין מלבני יותר וניתן להגדיר אותו עיצובית כהכלאה בין שעון חכם לצמיד ספורט. 

הרצועה בצמיד עשויה מסיליקון , אלינו הגיע צמיד עם רצועה בצבע אפור כהה , הרצועה נוחה וקל לענוד אותה על היד. ניתן להחליף אותה בקלות במידה ותרצו לעשות כן באמצעות זוג לחצנים בגב הצמיד. הלחיצה משחררת את הרצועה ללא כל מאמץ מיוחד היא פשוט קופצת החוצה. היא נוחה על היד וגם בענידה ממושכת לא הרגשתי אי נוחות או הזעה.
ניתן לרכוש את הצמיד עם רצועה בצבעים הבאים : ורוד-זהב , כסף או אפור כהה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

גוף הצמיד עשוי אלמוניום , המסך עשוי מזכוכית ( לא נמצא מידע לגבי הסוג שלו ברחבי הרשת ) , בעל משטח מגע עם פאנל AMOLED בגודל 1.6 אינטש ( 4CM או 40 מ"מ ).  הרזולוציה כאן היא 256X402 ועם עומק צבע של 16 מליון צבעים. 

קיבולת הסוללה עומדת על 208mAh. סמסונג מספרת לנו שהיא מספיקה ל-13 ימי שימוש , האם זה נכון? נבדוק בהמשך.
לצמיד זכרון ראם בנפח 16MB ונפח אחסון בגודל 256MB , בהתחשב ביכולות שלה גם על זה בהמשך , הנפחים מספקים בהחלט. לצמיד אין רמקול או מיקרופון כך ששיחות לא נוכל לבצע איתו , מה שכן יש זה יכולות רטט להתראות.

אין לצמיד יכולות GPS או Wifi , מה שכן יש זה Bluetooth 5.3 ופה הצמיד נבדל ביכולות שלו אל מול שעון חכם כאשר האחרון מציע יכולות מלאות למעקב אחר המיקום שלנו , ניטור מרחק ומדידת מהירות הריצה. אם בכל זאת נרצה לעקוב אחר כל אלה , ניתן להשתמש ב-GPS של הסמארטפון דרך ה-BT 5.3 של הצמיד , אך אם לא בא לכם לסחוב אותו ביחד עם הצמיד , יש לקחת בחשבון שתאבדו את יכולות ניטור המהירות והמרחק.

משקל הצמיד עומד על 18.5 גרם והוא כמעט ולא מורגש על היד , לרגעים אפילו שחכתי שהוא על היד שלי. בנוסף הוא מוגן מים ואבק בתקן IP68 ומסוגל לעבוד תחת לחץ מים ברמה של 5 בר שווה ערך ל-50 מטר לחץ , מה שאומר שניתן לצלול איתו עד לעומק מסויים הפחות מ-50 מטר ( לחץ המים בצלילה גדול יותר מלחץ מים זורמים בברז ).

החיישנים שסמסונג שדכו לצמיד הם : מד תאוצה , ברומטר , חיישן גיירו , חיישן קצב לב אופטי וחיישן תאורה.
כדי להבדיל את הצמיד משעון חכם וכצעד מעניין מצד סמסונג , הם בחרו לצייד את הצמיד במערכת ההפעלה FreeRTOS , זוהי מערכת הפעלה בקוד פתוח חינמית לגמרי עליה הלבישו את ממשק ה-One UI. הבחירה במערכת הפעלה שהיא לא טבעית מהחברה הופכת אותה למערכת הפעלה סגורה ולא ניתן להוסיף לה אפליקציות. מה שכן ניתן זה לבצע עדכונים ולבצע שינויים באפליקציות הקיימות דוגמת החלפת תצוגת השעון.  צעד זה נעשה בוודאות לחסכון בעלויות הפיתוח והיצור.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

כאמור ה-FIT 3 , מגיע עם מערכת הפעלה חינמית שעליה הלבישה סמסונג ממשק המזכיר את מערכת ההפעלה של עולם הגלקסי שלה ה-OneUI , אילו אפליקציות זכו להכנס לצמיד החדש? , בעיקר אפליקציית הבריאות , המאפשרת ניטורים שונים החל מרמת הפעילות הגופנית שלנו , כמות הקלוריות , כמה מים שתינו ועד מדידת זמן השינה ורמת החמצן בדם.

מדידת זמן השינה , כאשר רוב המדדים זהים ליכולות השעון החכם של החברה רק שפה נקבל גם ציון על איכות השינה שלנו. את הנתונים נוכל לראות גם בצמיד וגם בסמארטפון , מה שחסר בצמיד ויש בשעון החכם אלו נתונים על שינה מספר 2 , לאלו מאיתנו שקמים מוקדם וחוזרים לישון למשל. הצמיד מודד שינה אחת בלבד , קמנו הוא מפסיק למדוד.

עוד אפליקציות שניתן למצוא בצמיד : מחשבון , שליטה על ניגון המדיה בסמארטפון , מצא את הטלפון , מזג אוויר , לוח שנה , טיימר , שעון מעורר , שעון עצר , שעון עולמי ושליטה על המצלמה היכול לשמש כלחצן צילום מרחוק.

הצמיד , מאפשר לקבל אליו התראות מהסמארטפון רק שצריך להתרגל לגודל המלבני שלו שכן ההודעות חתוכות במקצת. בשימוש איתו באור שמש ישיר ניתן לראות את התצוגה אם כי עוד קצת בהירות הייתה עוזרת לראות את המידע יותר טוב.

הסוללה אמנם לא בעלת נפח גדול במיוחד רק 208mAh , אבל בחיי כמה זמן שהסוללה הזאת מחזיקה את הצמיד בחיים , פשוט מטורף אין מלה אחרת , הצמיד החזיק לי ללא טעינה באיזור התשעה ימים , הטעינה הראשונית מ-0 ל-100 אחוז לוקחת באיזור השעה וחצי , כאשר 15 הדקות הראשונות , הסוללה מגיעה לאיזור ה-40 אחוזי טעינה. מה שמעיד על יכולות טעינה סופר מהירות כאשר אנו ממהרים לצאת מהבית.  בקיצור , כנראה שהשימוש במערכת ההפעלה החינמית עושה שימוש חכם בזמני הסוללה , אחרת אין הסבר אחר.

עוד תכונה מצויינת יש כאן , חיישני הצמיד ברגע שזיהו שנפלנו ממש חזק , תעלה הודעה על הצמיד , האם אנו זקוקים לעזרה? ותאפשר לנו להתקשר למוקד חירום , במידה ולחצנו על כפתור ה-SOS , יוצגו נתוני הבריאות שלנו על הצג לטובת צוותי החירום והמיקום שלנו יישלח אליהם בו זמנית. במידה ונזדקק לעזרה שלא בנפילה ניתן ללחוץ 5 פעמים על כפתור הבית ואופציה זאת תופעל גם כן. כדי שתכונת ה-SOS תעבוד הסמארטפון חייב להיות איתנו ( כל ההתקשרות והמיקום נעשות דרכו ). ניתן להגדיר איש קשר מספר הטלפונים שלנו כמספר חירום ולאו דווקא מוקדי החירום כמו מד"א או משטרה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מחיר הצמיד Samsung Galaxy FIT 3 :

הצמיד נמכר ב-400 ש"ח נכון לשורות אלו וניתן לרכוש ברשתות הגדולות ואתרי הסחר הגדולים

לסיכום :

צמיד הספורט והכושר Galaxy FIT 3 , מביא לשולחן יכולות לא רעות בכלל של ניטור הבריאות שלנו כולל רמת חמצן בדם וניטור השינה שלנו. בנוסף לזמני סוללה של באיזור התשעה ימים במדידה שלנו וטעינה מהירה מאחוזים בודדים ל-40 אחוז ב-15 דקות , יכולים לתת מענה מעולה לאלו מאיתנו הממהרים , עוסקים בכושר או בספורט ולא רוצים להוציא הרבה כסף לניטור ומעקב המדדים שלהם.

לחיוב :  צמיד המזכיר שעון בגודלו , טעינה מהירה , זמני סוללה ארוכים , תכונות כמו ניטור שינה ועוד , מחיר.
לשלילה : עדיין זה לא שעון חכם , אין GPS או WIFI , אי אפשר לבצע שיחות , גודל מסך מקשה על קריאת הודעות.

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.