סקירה : JLAB EPIC KEYBOARD – מקלדת 108 מקשים אלחוטית עם מקשים מותאמים אישית ותג מחיר שפוי

מותג האודיו JLAB האמריקאי , המתמחה באוזניות ורמקולים במחירים תחרותיים , הוסיפה השנה לסל המוצרים שלה את סדרת ה-Work שנולדה מהצורך לעבודה בסביבה היברדית  עליה הכרזנו כאן , בין המוצרים שהחברה השיקה ניתן למצוא עכברים , מצלמות רשת ומקלדות וגם אוזניות חדשות , תחום בו JLAB מתמחה במיוחד. קיבלנו אלינו לסקירה את המקלדת EPIC KEYBOARD הבכירה בסדרה , מקלדת מלאה עם מקשי מספרים עם גוף העשוי אלומיניום וחוגה המאפשרת שליטה על עוצמת הקול ,מקשי קיצור הניתנים לתכנות לביצוע פעולות מהירות ותאורה אחורית. אחרי שהפכנו אותה למקלדת הראשית שלנו מזה מספר חודשים הגענו לתובנות וזאת דעתנו עליה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

פתיחת קופסה 

בתוך הקופסה מסתתרים הרכיבים הבאים :

–  כבל USB A ל-USB C

–  דונגל לחיבור RF 2.4 

– ניירת

– מקלדת EPIC

עיצוב וקצת טכני 

חייב להאמר ואפילו זועק לשמיים המקלדת מזכירה מאוד בעיצוב שלה את מקלדות ה- MX KEYS של לוג'יטק, נראה כי JLAB לקחו חלקים מהעיצוב ורעיונות מכמה דגמים של המתחרה וחיברו למקלדת אחת. לא שזה רע אפילו יצא ל-JLAB טוב מהקומבינציה הזאת. גוף המקלדת עשוי מתכת בשילוב פלסטיק בחלקיו השונים. בחלקו העליון פס שחור מבריק עם כיתוב JLAB במרכז ובהמשך שלו מצד ימין גלגלת לשליטה על עצמת הקול , עצירה ומעבר שיר קדימה. בצד השני כפתור הכיבוי\הדלקה , חווי מצב המקלדת , התראה על אחוזי סוללה נמוכים. נפח הסוללה 2000mAh.

המקלדת , משדרת פרימיום מכל כיוון אפשרי עם נוכחות מרשימה על השולחן , איכות החומרים , מתחלקת לשניים הגוף העשוי מתכת אמנם מעניק לה מראה יוקרתי אבל היא יכולה להתעקם די בקלות אם אוחזים אותה בידיים ומכופפים בקצת כח , מה שמעיד על מבנה לא חזק במיוחד. כשמרימים אותה מהשולחן רואים קימור קל והיא לא ישרה במבנה שלה. (ייתכן שהמקלדת שהגיעה אליי הגיעה עם פגם ) . כשהמקלדת מונחת על השולחן אין בעייה עם היציבות שלה. מהצד השני המקשים של המקלדת מאוד נוחים לעבודה ומרגישים איכותיים במיוחד. 

מדובר במקשים רכים , עם שקע בכל מקש , מנגנון מספריים המקנה להם יכולת הקלדה שקטה ופרופיל מקשים נמוך. 
אין כאן רגליות להגבהת המקלדת , מה שכן יש זה מבנה מוגבה מראש של המקלדת עם גומיות למניעת תזוזה. פחות נח לטעמי שכן צריך להעזר בספר או בכל דבר אחר מתחת להגבהה. JLAB הלכו פה על עיצוב ופחות על נוחות משתמש.

עומק לחיצת המקשים עומד על 1.8 מ"מ , המקשים מוארים בתאורה אחורית עם 10 רמות עוצמת תאורה ( מרשים מאוד, מעטות המקלדות עם תאורה אחורית מעל 3 רמות עוצמת תאורה ) . משקל המקלדת עומד על 738 גרם . המקלדת נחשבת מקלדת מלאה , עם 108 מקשים. כאשר ניתן לתכנת מספר מקשים ואת מקשי ה-F לקיצורים המועדפים עלינו. תמיכה בחיבור שני מכשירים בבלוטות' ועוד אחד ברדיו 2.4 , יש שלושה מקשים האחראים לבחירת המכשירים שמחוברים למקלדת בהתאם לתקן בלוטות' או רדיו.  מתחת למקלדת קיימת מגרעת אליה ניתן להכניס את הדונגל במידת הצורך , גאוני!!! מצד JLAB. מקשי המקלדת מותאמים גם למשתמשי אפל עם כיתוב מתאים בין מקשי ה-CTRL , ה-ALT וה-START. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

חווית שימוש וקצת על תוכנת JLAB WORK APP

המקלדת מלווה אותי עד היום כמקלדת ראשית , המקשים רכים ומגיבים היטב ללחיצה , למעט כפתור ה-F5 המשמש לרענון מסך שמשום מה דורש ממני ללחוץ פעמיים כדי שהפעולה תתבצע. המקלדת מחוברת לבלוטות' למחשב הראשי שלי. חוץ מהשיהוי הזה התגובה מהירה בכל ההקשות ללא כל שיהוי. הריווח הגדול בין מקשי המקלדת ושילוב השקעים במקשים מונעים טעויות בהקשה או בלבלול בין המקשים. גובה המקלדת הרגיש לי מוזר בתחילה אך עם הזמן התרגלתי אליו וכיום אני חי עם הגובה בשלום.

מקשי החיבורים מאפשרים לחבר עד 3 מכשירים למקלדת ולכן רשמתי מכשירים ולא רק מחשבים כי ניתן לחבר כל מכשיר עם התקן בלוטות' למקלדת כולל סמארטפונים וטאבלטים. חיברתי אותו לאפל TV , מסך הטלוויזה ולמחשב הראשי שלי. תהליך החיבור למקלדת התבצע באופן חלק וללא כל שיהוי בכל אחד מהם.  בין הפיצ'רים הטובים במקלדת ניתן למצוא את מקשי המעבר בין ההתקנים השונים בין בלוטות' 1 -2 והרדיו 2.4 , לחיצה על כל אחד מהם העבירה אותי בין המכשירים השונים במהירות הבזק . סופר נח במקום להתעסק עם כפתורים פיזיים הממוקמים מתחת למקלדת בדר"כ.

למקלדת מקשי קיצור רבים , JLAB לא חסכה פה בכמות שלהם. אמנם חלק מהם מגיעים במקום מקשי הניווט במקלדות סנטנדרטיות , אבל בהחלט רעיון מעולה מצד החברה. בין מקשי הקיצור ניתן למצוא את מקש נעילת המחשב , מקש שיביא אותנו ישירות להגדרות המחשב , מקש חזור המעביר בין 2 אפליקציות אחרונות שפתחנו , מקש צילום מסך , מקש דף הבית בדפדפן.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

התאורה האחורית במקלדת עובדת רק כאשר מתחילים להקליד עליה , אני מבין את רעיון החסכון בסוללה אבל זה פיצ'ר שמקשה עליי את העבודה איתה עד היום. היה נחמד אם היו מוסיפים את האופציה לביטול ידני. 

החוגה השולטת בעוצמת הקול הוא פיצ'ר מבורך , אני עושה בו שימוש קבוע וכבר לא יכול בלי , האפשרות לשלוט בסיבוב על עוצמת הקול כשצריך והאפשרות לעצור ולדלג בין השירים ( אי אפשר לחזור לשיר קודם ) מוסיפה למקלדת הרבה נקודות זכות אצלי.

המקלדת מושכת אבק כמו מגנט וגם נשארים סימנים מהאצבעות על המקשים ברמה קיצונית. לא משהו שמטלית מיקרו פייבר לא יכולה לסדר. אבל זה קיים וחשוב לדבר על זה. הסוללה מחזיקה זמן רב ללא טעינה , מ-100 אחוז ל 10% בשבוע שימוש.

תוכנת JLAB WORK APP

ניתן להוריד אל המחשב האישי , את תוכנת ניהול המקלדת שעובדת רק אם המקלדת מחוברת לדונגל ולא בחיבור בלוטות' למחשב (עד היום לא סידרו את זה על ידי עדכון כלשהו) , באמצעות התוכנה ניתן לתכנת את מקשי ה-F , את מקשי קיצורי הדרך למעט מקש דף הבית ואת שלושת מקשי ההעדפה האישית ( ראו תמונה ) .

בין הפונקציות שניתן לתכנת : אפשרות לקבוע שהמקש יבצע העתקה\הדבקה , פתיחת מדיה פלייר , פתיחת מחשבון , להראות את שולחן עבודה ועוד מגוון רחב של אפשרויות כולל פקודות מאקרו עם צירופי ALT , SHIFT ו-CTRL . 

מעבר לתכנות המקשים התוכנה לא מציעה עוד אפשרויות לניהול המקלדת כגון הצגת אחוזי הסוללה או עדכון קושחה. הממשק שלה מאוד דל , נראה כי JLAB לא השקיעו פה בפיתוח שלה יותר מדי. התוכנה מאפשרת הורדת עדכון לתוכנה שלא התעדכנה מספר חודשים ( הפניה לאתר לצורך הורדה שלה ולא הורדה ישירות ממנה ) , קישור למדריך של המקלדת  שמשום מה מפנה לדף הבית של JLAB ולא ישירות לעמוד המדריך , רישום של המקלדת באתר ותקלות נפוצות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

השורה התחתונה

מקלדת JLAB EPIC , מקלדת מלאה 108 מקשים , מוארת בתאורה אחורית. במראה שלה מרשימה מאוד ומשדרת פרימיום כשהיא מונחת על השולחן. העיצוב מזכיר מאוד את מקלדות ה-MX KEYS של לוג'יטק , עשויה מתכת עם שילוב פלסטיק , איכות בניה לא טובה במיוחד אבל כשהיא ממוקמת על השולחן וכשמקלידים עליה היא יציבה. מקשי המקלדת רכים עם שקעים בכל מקש וריווח בשפע המקנים הקלדה חלקה , שקטה וללא כל טעויות הקלדה.

המקשים משודכים למנגנון מספריים התורם אף הוא להקלדה השקטה ומאפשר פרופיל נמוך. לפעמים מקש הרענון (F5) לא מגיב בפעם הראשונה ומאלץ לחיצה כפולה. מקשי קיצורי הדרך הניתנים לתכנות והחוגה השולטת בעוצמת הקול ועל עצירת השיר\וידאו המתנגן הם מהפיצ'רים המעולים במקלדת זו. 

לטובת המקלדת , מרגישה יציבה על השולחן ונראית טוב עם פי'צרים המאפשרים נוחות ויעילות בעבודה ביחד עם תג מחיר של 299 ש"ח מהווה אופציה ראויה לקניה. נכון שיש את לוג'יטק אבל שם תג המחיר הוא 360 ש"ח בקירוב ללא כל הפ'יצרים שהמקלדת הזאת מביאה לשולחן. עם תאורה אחורית של 10 מצבי אור וחוגה מוסיפים לה הרבה פלוסים.

לרעת המקלדת , איכות הבניה מאכזבת. אמנם היא עשויה מתכת ברובה אבל JLAB , לא חיזקו את המבנה לפסלטיק בצורה יעילה ובנשיאה היא יכולה להתעקם. המקלדת שהגיעה אליי הגיעה עקומה עם קימור קל. גם חוסר ברגליות לכיוון גובה הוא מינוס כאן אבל לפחות מתרגלים עם הזמן.

מחיר

299 ש"ח , ניתן להשיג ברשתות המחשוב השונות ובאתר היבואן ביקונקט.

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.