סקירה : Jabra Elite 5 – אוזניות אלחוטיות עם סינון רעשים אקטיבי במחיר שפוי

ג'ברה 5 הם האוזניות החדשות בסדרת ה-Elite של החברה הדנית, ג'ברה כיוונה עם האוזניות האלה לטווח הביניים של האוזניות האלחטויות ובכל זאת לאפשר למשתמשים להנות מהתכונות הבולטות שיש לאוזניות בטווח הגבוה יותר להציע במחיר תקציבי. התכונה הבולטת ביותר היא סינון רעשים אקטיבי, תכונה חשובה מאוד בייחוד אם משתמשים באוזניות באיזורים רועשים במיוחד. האוזניות תומכות בתקן בלוטות' APTX של קוואלקום וגם עמידות לאבק ומים.
האם הוספת התכונות המתקדמות יחד עם תג מחיר של 410 ש"ח (נכון לכתיבת שורות אלה) גרמו לחברה הדנית להתפשר
על האיכות?  יצאנו לבדוק.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מה בקופסה

 • אוזניות אלחוטיות (TWS) – Jabra Elite 5 
 • מטען נייד המשמש גם לאיחסון האוזניות
 • מתאמי סיליקון לאוזניים בגדלים שונים 
 • כבל USB Type-A ל-USB Type-C
 • אחריות וניירת

על עיצוב, איכות החומרים וקצת טכני

האוזניות Elite5 מגיעות באריזה הבנויה בשיטת השלבים עם תמונה של האוזניות ושם הדגם בחזית. האריזה נפתחת בצורת לשוניות לצדדים וחושפות את המנשא עם האוזניות בתוכן, חוברת הדרכה בעברית ואת מתאמי הסיליקון לאוזניים, מתחתיהם מסתתר כבל הטעינה ( קצר מדי וחבל ) .

המנשא מעוצב בצורה אובלית, המכסה שלו נפתח בשיטת הצדפה כלפי מעלה. מגיע בצבעים שחור טיטניום או זהב ב'ז. שוקל 40 גרם, מגיע עם חיבור טעינה מסוג Type-C וניתן לטעון אותו אלחוטית בתקן QI.  הוא עשוי מפלסטיק קשיח איכותי.

האוזניות מעוצבות בתצורת הטיפות, עם הכיתוב ג'ברה בצבע טיטניום על הכפתורים, כל אוזניה שוקלת 5 גרם, מגיעות עם חיישני אינפרה אדום, שלושה מיקרופנים בכל אוזניה, עמידות לזיעה ואבק בתקן IP55 ושליטה מלאה בעוזרות הקוליות השונות. האוזניות קטנות מימדים יחסית לאוזניות TWS ומצורפות להן מתאמי סיליקון להתאמה מושלמת לכל אוזן. האוזניות עשויות מפלסטיק קשיח איכותי. מגיעות עם דרייבר 6 מ"מ ועם רוחב תדרים של 20HZ-20000HZ.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

תפעול האוזניות ותכונות

האוזניות, כמו שכבר ציינתי מגיעות עם תכונות ויכולות רבות שעד היום היו רק בדגמים הבכירים יותר וביניהם: 
APTX המאפשרת סאונד איכותי בצימוד בלוטות' למכשירים עם מעבדי קוואלקום, הגנה מזיעה ורטיבות קלה בתקן IP55 לאלו מאיתנו שיוצאים לריצה או אימון, תמיכה במקודדי סאונד AAC ו-SBC  וביחד עם APTX מבטיחים סאונד חלק ואיכותי בחיבור לבלוטות'. ביטול רעשים אקטיבי (ANC), בלוטות' 5.2 חיבור של עד 6 מכשירים בו זמנית, חיישני אינפרה אדום המאפשרים להפסיק ולהפעיל את השמע כשמוציאים או מכניסים אותם לאוזן, HEAR THROUGH – תכונה שזמינה בכל אוזניות העלית של ג'ברה המאפשרת לשמוע את הסביבה בזמן שמיעת מוזיקה או שיחה.

ניתן להשתמש באוזניה הימנית או השמאלית על מנת לשמוע מוזיקה או לשוחח במצב של אוזניה בודדת.
תפעול האוזניות דומה ליתר הדגמים בסדרה וגם פה אין שליטת מגע וחבל היות וכל לחיצה על הכפתורים דוחפת את האוזניות פנימה. לחיצה קצרה על האוזניה השמאלית תפעיל את פונקציית ה-HEAR THROUGH, לחיצה כפולה על האוזניה הימנית תעביר את השיר קדימה או תנתק\תדחה שיחה נכנסת, לחיצה משולשת על האוזניה הימנית תחזיר אתכם לשיר הקודם.

בדגם הזה העוזרת הקולית מופעלת על ידי לחיצה ארוכה על האוזניה הימנית מה שגורם לשליטה על עוצמת הקול להתבטל. על מנת לאפשר שליטה על עוצמת הקול מהאוזניות יש לאפס את האוזניות ולדלג על ההגדרה של העוזרת הקולית בטלפון הנייד. אין אפשרות לעבוד עם עוזרת קולית וגם לשלוט על עוצמת הקול.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אפליקציית Sound+

על מנת להנות מאפשרות לבצע כיול לאוזניות לפי טעמכם האישי או לבחור בפרופילי סאונד יש להתקין את האפליקציה sound+, ג'ברה מאפשרת אופציות שליטה שלא התאפשרו בדגמים הנמוכים בעבר כגון : אקולייזר מותאם אישית, כיוונון ביטול הרעשים להתאמה אישית, התאמה אישית לשליטה באוזניות.

בנוסף האפליקציה מאפשרת תצוגה על מצב הסוללה באוזניות ובמנשא ומשלבת אותם גם באיזור ההתראות במכשירי אנדראויד.

עם כל כך הרבה תכונות מתקדמות על מה התפשרו פה? – חוויות וזמני סוללה

ג'ברה, כפי שכבר ציינתי כיוונה לטווח הביניים של אוזניות ה-TWS ועדיין ציידה את ה-Elite5 בתכונות שהגיעו עם האוזניות הבכירות יותר ובהחלט נעשו פה פשרות. זה מתחיל בשימוש בפלסטיק קשיח ושלא תבינו אותי לא נכון החומר עדיין איכותי, ממשיך במה שהכי התפשרו פה וזה על עוצמת הסאונד והבאסים, האוזניות מפיקות צליל מאוד מאוזן לכיוון הגבוהים אבל בנמוכים גם במקסימום שלהם הם פשוט לא הצליחו להפיק סאונד בועט. אמנם הפקת הצליל מאוד איכותית אבל משהו חסר לי בהם בעיקר עוצמת שמע. גם כשביטלתי את המסנן רעשים והעלתי את האקולייזר למקסימום פשוט לא קיבלתי את העוצמה שאני רגיל לקבל מאוזניות TWS. הפשרה הנוספת ביטול שליטה בעוצמת השמע מהאוזניות כשהעוזרת הקולית מחוברת גם גוגל וגם אלקסה. 

סינון הרעשים באוזניות עובד מעולה בייחוד אחרי שהגדרתי אותם לאוזניים שלי. רעשי רקע כמעט ולא נשמעו כלל בשימוש איתם. את ה-HEAR THROUGH אני מכיר עוד מהדגמים האחרים בסדרה וגם פה ג'ברה סיפקה את הסחורה והרגשתי שאני יכול לנהל שיחה עם אנשים תוך כדי שמיעת מוזיקה אם כי זה לא מושלם אבל די מספק.

ביצוע שיחות עם האוזניות התבצעו בצורה די טובה, בדקתי שמע בשיחות במשרד בשיחות טימס, ברחוב עם כל הרעש שמגיע ממנו וברוח חזקה ואת זה בדקתי בבית עם מאוורר מכוון אליי בעוצמה חזקה. בכל המקרים כולל הרוח שמעו אותי בסדר גמור אם כי לא מעולה ואני שמעתי את הצד השני בצורה טובה מאוד. סה"כ עושות את העבודה בשיחות.

זמני הסוללה מצויינים, האוזניות מגיעיות על הנייר עם 7 שעות עבודה עם ביטול רעשים פעיל ועד 9 שעות ללא ביטול רעשים. המנשא מספק עוד 21 שעות ללא ביטול רעשים פעיל ו-27 שעות ללא ביטול רעשים. סה"כ בבדיקות שערכתי הגעתי מאוד קרוב לזמני הסוללה של היצרן ככה ששאפו ענקי לג'ברה על זה. האוזניות מסוגלות להטען בטעינה מהירה וטעינה של 10 דקות מספקת שעת האזנה שלמה איתם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מחיר וזמינות

האוזניות Jabra Elite5 נמכרות ברשתות המחשוב הגדולות ועולות 410 ש"ח (נכון לכתיבת שורות אלה)

השורה התחתונה

חברת Jabra עם האוזניות Elite5, מספקת אוזניות עם שלל תכונות, סינון רעש אקטיבי, טעינה אלחוטית, תמיכה בעוזרות קוליות ועוד. האוזניות מספקות סאונד קצת מאוזן מדי לכיוון הגבוהים ולא מספקות סאונד בועט ומכוונות בעיקר לאלו מאיתנו שמחפשים אוזניות שעושות את העבודה אבל גם במחיר שפוי ועל זה האוזניות האלה עונות בהחלט.

אהבתי

 • מחיר
 • סינון רעשים אקטיבי, טעינה אלחוטית
 • זמני סוללה מצויינים
 • נוחות

פחות אהבתי

 • עוצמת שמע חלשה
 • הפקת צליל טובה אך לא בועטת
 • ביטול העוזרות הקוליות כדי לשלוט בשמע מהן

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.