סקירה : IQBUDS2 MAX – אוזניות TWS למתקשי שמיעה

אוזניות TWS למתקשי שמיעה , הגיחו לעולם בשנים האחרונות כפתרון ביניים , לאלו מאיתנו אשר אינם שומעים היטב אבל עדיין לא זקוקים למכשיר שמיעה. בין האוזניות שהגיעו לישראל נמצא את ה-Nuheara Iqbuds2 Max , חברה אוסטרלית המתמחה בפתרונות שמע עליה דיווחנו כאן , מתקשי השמיעה הם אלה מאיתנו ששומעים טוב אבל לא מצויין. מסתבר ש-10 אחוז מאיתנו מעל גיל 40 יסבלו מירידה באיכות השמיעה בשלב זה של חייהם. בדר"כ הפתרון היה ללכת למכון שמיעה ולשלם בין 1000 ל-6000 ש"ח על אוזניה בודדת לא כולל מחיר הבדיקה. מעתה ניתן לקנות בישראל אוזניות המשפרות באופן דרמטי את השמע וגם מאפשרות להנות ממוזיקה באיכות גבוהה במחיר של 2290 ש"ח לזוג אוזניות הניתנות לרכישה בחנות ולא במכון שמיעה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

פתיחת קופסה

בתוך הקופסה של אוזניות ה-Iqbuds2 Max נמצא :

– כבל USB A ל- USB Micro B

– מתאמי סיליקון וקצף זכרון בגדלים שונים

– נרתיק אחסון מבד

– ניירת

– מנשא נטען עם זוג אוזניות

קצת טכני ועל עיצוב

האוזניות הן לא שיא היופי ונראות מגושמות להפליא , הן מגיעות במנשא נייד עבה וגדול המסוגל לספק עד 20 שעות טעינה כאשר האוזניות עצמן , מציעות זמן עבודה של עד 5 שעות עם שימוש בלוטות' להאזנה למוזיקה  ועד 8 שעות בהגברת השמיעה בלבד. חיבור הטעינה במנשא הוא מסוג מיקרו USB , קצת מפתיע לראות את החיבור הזה במוצר כל כך יקר. משקל המנשא ללא האוזניות 66 גרם והאוזניות עצמן שוקלות 8 גרם כל אחת. נפח הסוללה במנשא 800mAh , נפח הסוללה באוזניות 115mAh. זמן הטעינה לפי היצרן עומד על שעתיים לטעינה מלאה גם לאוזניות וגם למנשא.

האוזניות יודעות לעבוד עם מכשירי אפל עם מקודד בלוטות' SBC ועם מכשירי אנדרואיד במקודד בלוטות' AptX. הן מציעות הגנה מפני זיעה , גשם ואבק בתקן IP54. טווח התדרים מתחיל מ- 500Hz ועד 6000Hz. הן מצויידות בדרייבר 9.2 מ"מ עם 3 מיקרופונים לכל אוזניה. ביטול הרעשים כאן הוא היברידי ולא אקטיבי , המבטיח ביטול רעשים אופטימלי באמצעות מיקרופון פנימי וחיצוני המונע כניסת רעשים מכל כיוון אפשרי .

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

חווית שימוש ואפליקציית IQbuds

בתקופה האחרונה , הרגשתי מעין ירידה בשמיעה או ככה לפחות חשבתי , כשהייתי בהשקה של ה-IQBUDS 2 , הסבירו לנו על הסטטיסטיקות ועל מתקשי שמיעה שהם לאו דווקא לקויי שמיעה ואינם זקוקים למכשיר שמיעה ייעודי ויקר , וכבר עכשיו אפשר לקנות אוזניות בחנות שמגבירות את השמע במחיר קצת יותר ריאלי. סקרן אותי מאוד להרגיש אותם ולבדוק האם באמת אני חלק מהסטטיסטיקה או שהמצב שלי טוב ואני לא ממש זקוק לעזרים כלשהם. 

כשקיבלתי אותם, לא מיהרתי לפתוח את האריזה ולגשת למלאכת הבדיקה שלהם , השארתי אותם בצד והם חיכו ליום שאבצע להם פתיחת קופסה ואתחיל לצלם ולהשתמש בהם לצורך הסקירה. מודה שקצת פחדתי לבדוק את העניין של השמיעה שלי , אבל די מהר התגברתי על החשש וניגשתי לעבודה. לא זכרתי כמה העיצוב של המנשא הנייד מיושן ולא מזמין גדול ומגושם , האוזניות עצמן גדולות יחסית לאוזניות TWS שחוויתי בעבר ובהווה. היה חשש שלא יישבו לי טוב באוזן ( יש לי אוזניים קטנות ) אבל פה ההפתעה הגדולה הן התמקמו יפה באוזניים והרגשתי איתם נח. ביצעתי להם צימוד לטלפון וביחד עם האפליקציה הצימוד היה מהיר וללא עיכוב מיותר. 

ניגשתי לביצוע בדיקת השמיעה כדי להתאים את האוזניות להגברת השמע. חשוב להכנס לחדר שקט עד כמה שניתן, לוודא שהן יושבות היטב על האוזניים ואוטמות רעשים ורק אז לבצע את בדיקת השמע באפליקציה.  בחרתי את המתאמים הנכונים לי (צריך לבחור מתוך מבחר המתאמים שמקבלים איתם ) והן אטמו אותן היטב , באוזניות האלה האטימה והמיקום על האוזניים קריטי מאוד לתוצאות מדוייקות.

הבדיקה עצמה מתבצעת באמצעות שידור צלילים בתדרים שונים לכל אוזן בנפרד , בכל פעם ששמעתי את הצליל אישרתי ששמעתי אותו. למזלי המצב שלי מצויין למעט אוזן שמאל שם שמעתי 99 אחוז מהצלילים של הבדיקה. לאחר הבדיקה התוכנה מפענחת את התוצאות ומגדירה כל אוזניה בהתאם לנתונים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

לאחר הגדרת הנתונים בהתאם לפענוח הבדיקה, לא ניתן לשנות אותם או לבצע כיול ידני. הגדרות השמע מותאמות בהתאם לשבעה מצבים מחיי היום יום עם רעשי רקע משתנים : אימון , רחוב , בית , משרד , מסעדה , נהיגה וטיסה.

בדקתי שלושה מהם : בית , משרד ורחוב. בבית הרגשתי את ההגברה של הטלוויזיה ואת אנשי הבית כאשר אני יושב די רחוק מהם. כלומר גם אם אני לא נזקק למכשיר שמיעה בהחלט הרגשתי פה הגברה יפה של הסביבה שלי. במשרד הרגשתי הגברה של צליל ההקשות על המקלדת ואת הקולגות שלי שיושבים בצד השני של החדר , היה סינון של רעשי רקע כגון טריקות דלת ורעש של המזגן הנמצא ממולי. ברחוב האוזניות כבר פחות הסתדרו עם כמות האנשים ובעיקר הגבירו רעשי אוטובוסים ומכוניות. 

באפליקציית IQBUDS מגדירים את הגברת השמע מהסביבה כ-WORLD ON עם אפשרות לכוון את כמות השמע הנכנסת מבחוץ. בנוסף אפשר לבטל את האופציה להגברת השמע מהעולם ולאפשר שמיעת מוזיקה או דיבור בטלפון נטו ללא שמיעת הסביבה. בנוסף אפשר לבחור בביטול רעשי רקע ( ANC ) שעושה עבודה טובה מאוד באוזניות האלה ומסננות את רעשי הסביבה טוב יותר מרב האוזניות שבדקתי. באפליקציה ניתן לבחור באופציה שנקראת SINC , המאפשרת לנו להתמקד בשיחה בין שני אנשים ולסנן את רעשי הרקע. ניתן גם לבחור ב-WORLD EQ  , המאפשרת לסנן את הבאס או את הטרבל מרעשי הסביבה. עוד מאפשרת האפליקציה מצב פוקוס המאפשר להתמקד בקול הבוקע ממולנו , מעולה להגברת שמע של טלוויזיה או בן אדם איתו אנו משוחחים. 

האוזניות מצויידות בחיישני מגע לשליטה עליהן, ניתן להגדיר מה הן יבצעו באפליקציה. חבל רק שהאפשרויות מוגבלות מאוד בייחוד באוזניה הימנית. ניתן להגדיר באוזניה השמאלית יותר פונקציות אבל אנחנו מוגבלים לנקישה אחת או נקישה כפולה ולחיצה ארוכה וזהו , אין פה הקשה שלישית או החלקה של האצבע שהיו מוסיפות עוד אפשרויות שליטה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מוזיקה ודיבור באוזניות

אחרי שדיברנו על איכות האוזניות כאמצעי עזר לשמע , הגיע הזמן לדבר גם על האיכות שלהן בשמיעת מוזיקה ודיבור. שורה תחתונה האוזניות מצויינות הן בשמיעת מוזיקה והן בדיבור. האוזניות יודעות להפיק מנעד צלילים איכותי מהטובות ששמעתי באוזניות TWS , הטראבלים והבאסים היו בבאלנס הנכון , בימת הקול פתוחה ומאוזנת , הכיול של האוזניות בבדיקת השמיעה כיוון את מנעד הצלילים בצורה מדוייקת לשמיעה שלי ואהבתי את התוצאה , לא הרגשתי צורך לכוון את האקולייזר כלל ( לא קיימת אפשרות לכיוון אקולייזר באפליקציה ) . כאשר צפיתי בטריילר של טופ גאן מוואריק בכלל הופתעתי מכמה צלילים שהתחדדו לי עם האוזניות האלה , בפרט הרעש של המטוסים כשהם מאיצים. 

בביצוע שיחות דרך הטלפון , בדקתי מספר פרמטרים חשובים : איכות הקול שלי ושל הצד השני , בהירות הקול האם שומעים אותי ואת הצד השני היטב והאם ישנו שיהוי כלשהו. את הבדיקות ביצעתי בבית כשדיירי הבית בתוכו כדי שיהיה רעשי רקע טיפה , במשרד עם כל ההמולה שיש במשרד עמוס אנשים וברחוב עם רעשי מכוניות ואוטובוסים.

השורה התחתונה , האוזניות האלה ניצחו הרבה אוזניות TWS שבדקתי. בבית עם טלוויזיה דולקת והילד צועק על משהו הצלחתי לדבר עם חבר וכמעט ולא הבחנתי ברעשי הבית השיחה הייתה צלולה ושמעו אותי ואת החבר היטב ללא כל הפרעה או שיהוי כלשהו. במשרד המצב היה טיפה שונה שם השיחה כן הייתה צלולה ושוב שמעו אותי טוב וגם אני את הצד השני אבל כן נשמעו רעשי רקע ( הגיוני סה"כ המשרד שלי מלא אנשים ורועש מאוד שם ). בסה"כ לא הורגש שיהוי והאוזניות ביצעו אחלה של עבודה.  ברחוב האוזניות הצליחו לסנן הרבה רעשים אבל די צפוי , גם להם היה קשה לסנן הכל ושמעו רעשי רוח ואוטובוסים בשיחה. החבר טען ששמעו אותי לא רע אבל לא מעולה כמו בבית למשל. אני התקשתי לשמוע את הצד השני , אולי בגלל שהייתה רוח חזקה בזמן הבדיקה . גם פה לא הורגש שיהוי כלשהו והשיחה התנהלה חלק. סה"כ מכל האוזניות שבדקתי עד היום , האוזניות האלה מנצחות בפער את האחרות. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

השורה התחתונה

האוזניות IQBUDS 2 MAX של חברת Nuheara , הן אוזניות מגבירות שמיעה ולא מיועדות לכבדי שמיעה , אלא לאלו מאיתנו הוסבלים מאיכות שמיעה ירודה או מתקשים בשמיעה. האוזניות , מספקות צליל איכותי עם בימת קול מהטובות ששמעתי אי פעם באוזניות. עם באסים וטראבלים מדוייקים , עם בידוד רעשים פנטנסטי וכל זה בזכות הטכנולוגיה שמאחורי האוזניות וגם בזכות סינון הרעשים ההיברדי שלה. האוזניות קצת נראות מגושמות עם עיצוב עייף וזקן , המנשא לא מציע טעינה אלחוטית , אבל חוץ מהמראה שלהן הן מהטובות באוזניות TWS שיצא לי לעבוד איתן בתקופה האחרונה.

אם אתם מתקשי שמיעה המחפשים פתרון שיעזור לכם להגביר את הסביבה , ומפחדים או לא רוצים ללכת למכון שמיעה לצורך כך , האוזניות האלה בדיוק בשבילכם. ולאלו מאיתנו המחפשים אוזניות עם סאונד מעולה ויכולים להרשות לעצמם את המחיר שלהן הן מהוות אופציה ראויה מאוד שכדאי לשקול.

מחיר : 2290 ש"ח

ניתן להשיג רק ברשת באג בשלב זה

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.