סקירה : Razer Basilisk V3 X Hyperspeed – עכבר גיימינג המציע סוויצ'ים מכניים , קל משקל וארגונומי

את מותג הגיימינג Razer , אין צורך להציג עם שלל מוצרי הגיימינג שלהם , בטוח שלכל גיימר מתחיל ומתקדם יש או היה לו מוצר אחד לפחות של החברה. Razer השיקו השנה (2023) מוצרים עדכניים לדגמים הקודמים וביניהם עכבר הגיימינג שאותו אנו סוקרים בהרחבה כאן : Razer Basilisk V3 X Hyperspeed – עכבר עדכני לדגם Razer Basilisk X Hyperspeed , ההבדל ביניהם : שיפור בביצועים , הוספת מקש צידי ותאורת RGB. העכבר קל משקל ושוקל 110 גרם , אינו מגיע עם סוללה מובנית ועובד על סוללת AA בודדת , מאפשר תכנות של 7 מקשים ומגיע עם תג מחיר של 399 ש"ח , יצאנו לבדוק האם שווה לרכוש אותו.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

פתיחת קופסה

בתוך הקופסה מסתתרים להם :

– ניירת

– מדבקות

– סוללת AA

– העכבר עצמו

טכני ועיצוב

העכבר מגיע במארז קרטון חום מינמלי ופשוט בלי הרבה רעש וצלצולים. בתוכו מסתתרים העכבר והסוללה המצורפת לערכה. ההתחלה לא מרגשת במיוחד ונראה כי Razer כיוונו על אקולוגיה ולא על עיצוב הקופסה. העכבר ארוז במעין ניילון לבן השומר עליו מפני שריטות. 

העכבר עשוי מפלסטיק איכותי עם רגליות העשויות מ-PTFE ( גומי מיוחד המונע הידבקות , בעל חיכוך נמוך ודוחה נוזלים המאפשר תנועה חלקה של העכבר על המשטח ). העיצוב שלו ארגונומי עם מגרעת למנח האגודל בצד שמאל שלו ולכן הוא מותאם לעבודה עם יד ימין. אם אתם שמאליים העכבר פחות בשבילכם. המקשים בצורת כנפיים מחודדים המאפשר גם לבעלי אצבעות ארוכות נוחות עבודה. ניתן להקליק על המקשים בכל מנח יד.

באמצע העכבר גלגלת עם תאורת RGB ולחצן נוסף , בצד שמאל של העכבר שלושה כפתורים. בחלק העליון מכסה ממוגנט עליו הלוגו של Razer ( לא מואר בתאורת RGB ) החושף את בית הסוללה ואחסון הדונגל כשהוא לא בשימוש. כל המקשים כולל מקש ימין ושמאל ניתנים לתכנות מלא באמצעות תוכנת Synapse ( 7 מקשים סה"כ ) .

העכבר קל משקל ושוקל 110 גרם , המקשים הם מכניים דור 2 של רייזר , קצב סנכרון מול המחשב ( Polling Rate ) במהירות 1000Hz , האצה ( IPS ) בקצב של 450 אינטשים לשניה עם האצה של 40G ועם תזוזת עכבר של עד 18,000 DPI , הודות לחיישן 5G Advanced 18K Dpi Optical Sensor.  החיבור למחשב מתבצע באמצעות בלוטות' או באמצעות הדונגל בתדר רדיו 2.4 הרץ.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

חווית שימוש

ה-Razer Basilisk V3 X Hyperspeed , מציע הרבה ביחס לעכבר הכניסה לסדרת הבסיליסק החדשה , נכון הוא מגיע ללא סוללה מובנית וצריך לצייד אותו בסוללה כל פעם מחדש שהיא נגמרת אבל אני לא מוצא את זה כמינוס גדול , כבר חודש שאני מעביד את העכבר קשה עם תאורת ה-RGB והסוללה מסרבת להגמר. עם מקשים הניתנים לתכנות ועם היותו עכבר ארגונומי , אני מוצא אותו מאוד נח לאחיזה ולעבודה שוטפת , בייחוד במנח היד עם המגרעת לאגודל. מתי זה לא נח? כשמקשי הצד נלחצים בטעות ואז זה מציק. הגובה של העכבר מעולה ובשילוב עם זווית הנוטה למטה של מקשי השמאל -ימין האחיזה מושלמת ולא מכאיבה את פרק כף היד. 

הגלגלת מכוילת על הצד היותר נוקשה של הסקאלה ומציגה התנגדות קלה לסיבוב יחד עם זאת מצאתי אותה מדוייקת לצרכים שלי ואני די אוהב את הנוקשות שלה. הגלגלת סטטית ולא זזה לצדדים , כן ניתן לכוון אותה לבצע הקשה כפולה או כל דבר אחר דרך תוכנת ה-Synapse , ברירת המחדל מהמפעל שלה הוא לחצן גלילה.

מקשי העכבר הראשיים קליקיים ומרגישים טקטליים להפליא הודות למנגנון המכני שרייזר שידכו לעכבר. חייב לציין שהמקשים הם מהטובים שיצא לי לחוות בעכבר כלשהו. גם מקשי הצד קליקיים ומחזירים פידבק מעולה.  
העכבר זז על שולחן הזכוכית שלי בצורה חלקה ומרגיש שרייזר השקיעו ברגליות איכותיות ביותר. גם הסמן זז בצורה חלקה ומהירה בהתאם ל-DPI אותו כיוונתי ( לי נח עם 800 DPI בעבודה השוטפת איתו ) . בהחלט מרגיש שהעכבר מגיב היטב ללחיצות ואין שיהוי כלשהו בין התזוזות או ההקלקות.

ניתן לבצע הגדרות DPI שונות עד 18000 למי שצריך , אני לא השתמשתי ביותר מ-1000 DPI שהספיקו לי במשחקים כמו Shadow of the tomb raider או Call of duty WWII שם אגב מעבר ל-200 DPI עזר לי לייצב את הכוונת של הרובה או האקדח או כל נשק אחר בו נדרשתי לבצע ירי בין כוונות בצורה מושלמת ומדוייקת. העכבר עבד בצורה חלקה בשני המשחקים ללא שיהוי או פספוסי הקלקות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

תוכנת Razer Synapse

באמצעות התוכנה , ניתן לצפות באחוזי הסוללה כדי לדעת מתי צריך להחליף סוללה ולבצע בעזרתה קיסטום מלא של כל לחצני העכבר ,ניתן לקבוע שכל אחד מהמקשים יבצע כל פקודה אפשרית הקיימת בעכבר או מקלדת , בנוסף לאפשרות לביצוע פקודות מאקרו.  עוד פיצ'ר מעניין שרייזר הטמיעו כאן הוא האפשרות לבצע הכפלת פקודות באמצעות פונקציית ה-Hyperlapse , המאפשרת להסיף עוד קיצורי דרך לאותו מקש שאותו קיסטמנו.

בנוסף ניתן לשנות את מהירות ה-DPI לעד 5 שלבים ואת ה-Polling Rate עם שלושה מהירויות משתנות 125 , 500 ו-1000 הרץ.  גם את תאורת ה-RGB ניתן לכוון בתוכנה מרמת הבהירות ועד למתי היא תכבה. עוד ניתן לבצע קליברציה למשטח עליו אנו עובדים על מנת לקבל דיוק רב יותר מהעכבר בין 1 ל-2 מ"מ. אם נרצה לשלוט מתי העכבר יכבה בחוסר שימוש גם את זה ניתן לבצע כאן.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

השורה התחתונה

עכבר הגיימינג Razer Basilisk V3 X Hyperspeed – הוא עכבר הכניסה לעולם הבסיליסק החדש של החברה.
קל משקל , שוקל 110 גרם עם גלגלת על הצד הנוקשה של הסקאלה , כל המקשים 7 במספר ניתנים לתכנות בנוסף לאפשרות הוספת עוד 7 באמצעות פונקציית ה-Hyperlapse בתוכנת ה-Synapse. העכבר ארגונומי להפליא
עם מנח יד נח מושלם ומתאים גם לאנשים עם אצבעות ארוכות , בתוספת מגרעת האגודל הופך אותו למתאים ליד ימין בלבד. המקשים מספקים פידבקים טובים וטקטליים עם סאונד קליקי כיאה למקשים מכניים. 

הסנסור שלו מסוגל לספק עד 18,000 DPI ומסתנכרן למחשב במהירות של  1000Hz. תגובת העכבר מעולה ללא שיהוי לא בהקלקות ולא בתזוזה. ניתן לחבר את העכבר למחשב באמצעות בלוטות' או באמצעות הדונגל והחיבור מהיר וקל.
העכבר מומלץ לגיימרים ואף לאלו המחפשים עכבר ארגונומי עם שפע של אפשרוית , דיוק ונוחות. 

לטובת העכבר : נח לאחיזה , לא מכאיב את פרקי הידיים בעבודה ממושכת , מקשים מדוייקים וקליקיים , תזוזות העכבר מהירה ומדוייקת לא הורגש שום שיהוי כלל וכלל וכן גם ה-RGB על הגלגלת מוסיף לו פלוס.

לרעת העכבר : לא מגיע עם סוללה מובנית ולכן אין פה חיבור או כבל USB  – כן מגיע עם סוללת AA אחת באריזה שנוכל להתחיל לעבוד איתו. לחצני הצד נלחצים מדי פעם וגרמו לי לבטל אותם לחלוטין. לרעה אציין גם את המחיר הקצת גבוה בעבורו.

מחיר : 399 ש"ח יבואן בנדא מגנטיק – ניתן להשיג ברשתות המחשוב הגדולות

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.