חדשות : אוזניות מבטלות רעשים שיודעות גם לסנן את האוויר – דייסון חשפה את ה-Dyson Zone

דייסון חושפת  את האוזניות מסננות האוויר  ;Dyson Zone™הצעד הראשון של דייסון לטכנולוגיה לבישה. ה- Dyson Zone™הינן אוזניות מבטלות רעשים באיכות גבוהה, מספקות בו זמנית צליל סוחף לאוזניים וזרימת אוויר מסונן לאף ולפה. להשקת האוזניות המסננות קדם למעלה מעשור של מחקר ופיתוח באיכות האוויר. האוזניות לסינון האוויר Dyson Zone™ מתמודדות בו זמנית עם הבעיות האורבניות של איכות האוויר, זיהום ורעש. האוזניות החדשות לוכדות 99.95% מהחלקיקים עד לגודל של 0.1 מיקרון.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

בעוד האוכלוסייה העירונית בעולם ממשיכה לצמוח, ארגון הבריאות העולמי (WHO) מעריך כי 9 מתוך 10 אנשים בעולם נושמים אוויר שחורג ממגבלות זיהום האוויר שהגדיר הארגון. בעוד זיהום ה-CO2 בערים ירד במהלך מגיפת הקורונה, הרמות חזרו במהירות לנורמה, או עלו על הרמות שלפני המגפה בערים גלובליות רבות. בנוסף, מעריך הארגון כי יותר מ-100 מיליון איש, כ – 20% מאוכלוסיית אירופה, כבר חשופים לרעש ארוך טווח החורג מהגדרות ארגון הבריאות העולמי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

ג'ייק דייסון, המהנדס הראשי של החברה  מציין כי זיהום אוויר הוא בעיה עולמית – המשפיע בכל מקום: בבתים, בבית הספר, בעבודה ובנסיעות, בין אם ברגל, באופניים ובין אם בתחבורה ציבורית או פרטית. ה – Dyson Zone™ מסננות את האוויר תוך כדי תנועה. ובניגוד למסכות פנים, הן מספקות אוויר צח מבלי לגעת בפנים, זאת באמצעות מסננים בעלי ביצועים גבוהים ושתי משאבות אוויר זעירות. לאחר שש שנות פיתוח, אנו נרגשים לספק אוויר מסונן וסאונד טהור, בכל מקום, הוסיף.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

בבסיס פיתוח האוזניות לסינון האוויר של Dyson Zone™ עומדות 30 שנות  המחקר של Dyson בטכנולוגיות של זרימת אוויר, סינון, מנועים והבנה עמוקה בכל הקשור לאיכות האוויר הפנימית והחיצונית. המוצר עובד כך: המדחסים בכל אוזניה שואבים אוויר דרך המסננים הדו-שכבתיים ומקרינים שני זרמי אוויר מסוננים אל האף והפה של הלובש אותו, דרך מגן הפנים. על מנת להימנע מאי נוחות המאפיינת מוצרים המתחככים בעור הפנים, מהנדסי דייסון עיצבו את מגן הפנים כך שהוא אינו נוגע בפנים עצמן. העיצוב הגאומטרי של מגן הפנים ונתיבי האוויר מבטיח שאוויר מסונן, המגיע מהמסננים לפיו ואפו של המשתמש, מדולל כמה שפחות על ידי רוח חיצונית. בנוסף, ה- Dyson Zone™מעניק למשתמש חווית אודיו גבוהה במיוחד ומניעת רעשי רקע זאת הודות לטכנולוגית נטרול רעשים מתקדמת, שנועדה לאפשר חווית האזנה של מוזיקה או שמע כפי שהיוצר התכוון. האוזניות מוצעות עם 3 עוצמות שמע.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

ה- Dyson Zone™יצאו לשוק לאחר שש שנות עבודה ו-500 אבי טיפוס, צורתו הנוכחית מדגימה מקסימום נוחות ואפקטיביות בצעד ראשון בתוך עולם האודיו, מהנדסי דייסון דגלו בגישה מדעית ומחושבת לבניית המוצר: על ידי שימוש במדדים ומבחני האזנה חוזרים ונשנים, צוות מהנדסי האודיו והאקוסטיקה הצליחו ליצור חווית שמיעה וסינון רעש גבוהה במיוחד. על אף מגבלות המקום הכרוכות בבניית מוצר לביש, מהנדסי החברה פיתחו מערכת אלקטרו-אקוסטית עם ביצועים גבוהים בכל אוזניה.

 ה- Dyson Zone™מספק יחד עם האיכות, גם נוחות. ריפוד האוזניות הינו שטוח יותר מריפוד אוזניות רגיל ומעוצב על פי צורת האוזן לטובת נוחות אופטימלית. בנוסף, מתוך ההבנה שלכל אדם יש מבנה ראש שונה ולאחר מחקר מעמיק בגיאומטריה של האף והפה, צוות המהנדסים של דייסון תכננו את המוצר כך שיהיה ניתן להתאמה על פי המידות המשתנות של כל משתמש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

פיתוח פתרון ללא מגע היה חובה עבור מהנדסי Dyson, זאת  על מנת למנוע את אי הנוחות והגירוי הקשורים לרוב במגע עם עור הפנים.  מגן הפנים, אם כן, היה מרכיב קריטי. מסלולי זרימת האוויר ועיצוב מגן הפנים הם מרכזיים באספקת אוויר מסונן. הגיאומטריות של המגן, לצד הרשת המרכזית המפזרת את שני סילוני זרימת האוויר, מבטיחות שהאוויר המסונן היוצא מהפילטרים מועבר ביעילות אל האף והפה ברוח צולבת, ובהתאם צורת הפנים הספציפית של הלובש אותו. מעבר לשיטות הבדיקה הקיימות, מהנדסי דייסון משתמשים בבובת נשימה המצוידת בריאות מכניות ברמה רפואית וציוד חישה, אשר 'שואף' זיהום המשכפל דפוסי נשימה אנושיים בתא מבוקר. לאחר מכן הם מודדים את רמת הזיהום בתוך האף והגרון כדי לקבוע את יעילות הסינון של אותם חלקיקים שאחרת היו מגיעים לריאה המלאכותית של בובת הנשימה.

מהנדסי דייסון נקטו בגישה מדעית בפיתוח האודיו הראשון שלהם ופיתחו מערכת אלקטרואקוסטית בעלת ביצועים גבוהים בתוך כל אוזניה. תגובת תדרים רחבה, איזון שמאל-ימין מדויק ועיוות נמוך משמעותית ממה שניתן לזהות על ידי האוזן האנושית, אשר מבטאים נאמנה את כוונת המוזיקאים והיוצרים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

על מנת לתת מענה לנושא הרעש, מהנדסי דייסון  פיתחו מערכת ביטול רעשים מתקדמת, בשילוב  תשומת לב פסיבית של המכשיר וה-ANC, עם מערך המיקרופונים הייחודי שלו, מפחיתים רעשים סביבתיים וצלילים מוטוריים לא רצויים. אוזניות  גדולות וזוויתיות מונחות על אוזנו של המאזין, עם צפיפות החומר המוקצף שתוכננו במיוחד הן לנוחות והן להפחתת רעש אופטימלית. מהנדסי דייסון נדרשו לתת פתרון להבדלים בראשים של המשתמשים. להשקה קדם מחקר מפורט על גיאומטריות ראש ופנים שבאמצעותו המהנדסים יכלו למדוד כיצד האוזניות לסינון האוויר של Dyson Zone™ מונחות על ראשים שונים.

אוזניות  ה- Dyson Zone™תוכננו לחלוקת משקל משני צידי הראש באופן שמחלק את העומס בין  שני הצדדים של עמוד השדרה. פיתוח חשוב נוסף הן כריות האוזניות שנועדו ליצירת נוחות ויציבות על הראש. שימוש בחומר מוקצף הוא בחירה ברורה עבור כריות האוזניות, אבל מהנדסי דייסון  התעמקו בחומר הכיסוי על מנת לבחור את החומר המתאים ביותר על סמך צפיפות, קצב הדחיסה וקצב הקפיצה חזרה – כל אלו משנים את האופן שבו הלחץ מתורגם לרֹאשׁ. בבחירת החומר המוקצף האופטימלי לכריות האוזניות וסרט הראש, היה חשוב לאזן את הנוחות שהוא מספק, את היציבות שלו בהנחה על האוזן, אבל באופן קריטי את היתרון האקוסטי שהוא מספק. הכרית שטוחה יותר במכוון מכריות אוזניים קונבנציונליות הן לנוחות, והכריות מכוונות בהתאם לזווית האוזן על הראש לנוחות מיטבית.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

פיתוח גלובלי: אוזניות סינון האוויר של Dyson Zone™ עוצבו על ידי צוותים משותפים בבריטניה, סינגפור, מלזיה וסין, עם התמקדות מיוחדת בתוכנה בקמפוסים בדרום מזרח אסיה. הפיתוח והשילוב של האפליקציה היו פרויקט קריטי כדי להבטיח מסע חיבור חלק ולספק תכונות חכמות ומשמעותיות למעקב אחר זיהום אוויר ורעש. יציבות ועמידות הם נושאים מרכזיים במוצר שיוצא מהבית עם המשתמש. כמו בכל מכשירי  Dyson, האוזניות לסינון האוויר Dyson Zone™ נבדקו עד הקצה – בתנאי טמפרטורה מבוקרים, בדיקות נפילה, בדיקות שחיקה של חומרים ובדים, חוסן כפתורים ועוד.

למוצר ישנם 3 מצבי שמע ו-4 מצבי סינון: מצבי השמע הם: בידוד, שימור סוללה ומצב שקיפות.

  • מצב בידוד: הרמה הגבוהה ביותר של ביטול רעשים על מנת לספק חווית אודיו עשירה ושלמה – לדוגמא, כאשר ישנו צורך בריכוז בסביבה רועשת.
  • מצב שימור סוללה: מתאפשר כאשר המשתמש מקפל את מגן הפנים – פעולה זאת מבטלת אוטומטית את סינון האוויר של המכשיר, והופכת אותו למכשיר אודיו בלבד, ובכך חוסכת סוללה.
  • מצב שקיפות: נועד על מנת לאפשר למשתמש להיות מודע לסביבתו על ידי הגברת רעשים ספציפיים כמו סירנות משטרתיות.


4 מצבי הסינון הם: נמוך, בינוני, גבוה ואוטומטי. כיוון שסוגים שונים של פעילות דורשים דפוסי נשימה שונים, ה- Dyson Zone™ במצב אוטומטי מקבל מידע ממדדי התאוצה שלו ומחליף בין מצבי הסינון (נמוך, בינוני, גבוה)  באופן אוטומטי על פי הצורך.

ל- Dyson Zone™ 4 פורמטים:

  • סינון אוויר וניגון אודיו יחדיו – מגן הפנים נשאר במקומו.
  • ניגון אודיו בלבד – מגן הפנים מקופל.
  • בשביל מקרים בהם נדרש מגן פנים קהילתי, ישנו מוצר נלווה בקופסה המתאים לכך.
  • בשביל מקומות בהם נדרש מגן פנים FFP2, ישנו מוצר נלווה בקופסה שעומד בסטנדרט הסינון הנדרש.

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.