סקירה : כמה קטנות ככה גדולות – אוזניות Jlab Jbuds Mini

בדקתי וסקרתי לא מעט אוזניות במהלך השנים , אין בעולם האוזניות דברים מרגשים במיוחד או פורצי דרך , נכון  יש מדי פעם הפתעות ודברים חדשים או שיפורי ביצועים ועיצובים שונים ומשונים , שמדי פעם מסקרנים אותי. כאלה הן אוזניות מיני שאותן לא יצא לי לבדוק ולחוות , הן בעלות עיצוב מאוד מנימליסטי שעם תכנון נכון והנדסת אנוש טובה יכולות להיות מענינות ואפילו איכותיות. 

כש-JLAB , מותג הסאונד האמריקאי הציגו את ה-Jbuds Mini בתערוכת CES האחרונה , הסתקרנתי מאוד , אוזניות מיני זהו שוק מצומצם אבל יש עוד חברות שפיתחו ומשווקות כאלה , מה שסקרן אותי במיוחד זה הגודל של המנשא , הוא קטן מאוד בגודל של קוביית לגו בערך או מטבע וניתן אפילו לחבר אותו למחזיק המפתחות עד כדי כך הוא קטן. האוזניות מצויידות בדרייבר דינאמי 6 מ"מ , מוגנות מים בתקן IP55 ותומכות בחיבור מולטיפוינט וקטנות במיוחד , מיני כבר אמרתי?

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מה בקופסה?

– מנשא עם האוזניות Jbuds Mini

– כבל טעינה USB C ל-USB C

– מתאמי סיליקון 

– טבעת חיבור למחזיק מפתחות

– מדריך הפעלה מהירה וניירת

כשהאוזניות הגיעו אליי , לא האמנתי שהקופסה הקטנה מאוד יש לציין מסתירה בתוכה זוג אוזניות , הרגשתי שקיבלתי צעצוע ולא אוזניות , הקופסה בצבע כחול עם תמונה של המנשא והאוזניות בחוץ עם הכיתוב JLAB ועם כותרת שמכריזה שאני מחזיק ביד אוזניות עם ההתאמה הכי קטנה אי פעם, מעניין.  בתוך הקופסה , עוד קופסה שטוחה שבה מוטמנים מבחוץ המנשא וטבעת מחזיק מפתחות ובפנים כל האביזרים והניירת. היה לי די קשה להוציא את האביזרים שכן ב-JLAB החליטו לדחוס הכל בקופסה קטנה וקשה לפתיחה. 

אחרי שסיימתי במלאכת פירוק האריזה , אחזתי במנשא האוזניות באמת הכי קטן שראיתי ועושה רושם שהכיתוב על הקופסה אכן נכון. בפתיחת המנשא ראיתי זוג כפתורים קטנים קטנים ולולא הנורות שעליהם והידיעה שאלה אוזניות , היה ניתן להתבלבל ולחשוב שאלו חפתים או משהו אחר. על האוזניות נדבר בהמשך , המנשא גודלו סה"כ 4.5 ס"מ ברוחב ו-2.4 ס"מ בגובה. משקלו , 18.5 גרם ללא האוזניות וכ-22 גרם ביחד איתן. את המנשא מטעינים באמצעות כבל USB-C , והוא מגיע לטעינה מלאה תוך שעתיים. סוללת הליתיום פולימר בנפח 250mAh מספקת לאוזניות עוד 9 שעות האזנה. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

כאמור בפתיחת המנשא , האוזניות נראו לי כמו חפתים הן קטנות קטנות אבל ממש מיני , גודלן 2.9 ס"מ אורך ו-1.4 ס"מ רוחב. כשהכנסתי אותן לאוזן הרגשתי שעוד שניה הן ייכנסו ממש לתוך האוזן ולא אוכל להוציא אותן אבל הן מותאמות בדיוק מושלם לאוזן. הן נכנסות יחסית עמוק מאוזניות TWS אחרות ולא בולטות החוצה. חשוב להתאים את מתאם הסיליקון הנכון לאוזן שכן אלו מבצעים את האטימה ומבטיחים שהן יישארו במקום ולא יזוזו. ניסיתי לגרום להם ליפול בכל דרך אפשרית אך ללא הצלחה , הן פשוט נשארו בתוך האוזן , מפתיע ביותר הייתי בטוח שהן ייפלו מתישהו.

האוזניות בעלות דרייבר דינאמי בגודל 6 מ"מ , סוללה בנפח 35mAh בכל אוזניה שמספקת 5.5 שעות האזנה. יחד עם המנשא הן מספקות 20 וקצת שעות האזנה רצופה ללא הצורך בהטענה.  האוזניות מוגנות מים ואבק בתקן IP55 , לא תומכות במקודדים מתקדמים כגון aptX רק ב-SBC הבסיסי , בהתחשב במחיר שלהן ובגודל די צפוי. מה שכן יש כאן בלוטות' 5.3 עם תצרוכת חשמל נמוכה ועם תמיכה בצימוד סופר מהיר. אם נטעין את האוזניות 10 דקות נקבל 45 דקות האזנה מה שאומר שגם טעינה מהירה יש כאן. הרבה פשרות לא נעשו כאן ועל זה הצדעה ענקית ל-JLAB ולמהנדסים שלהם. לאוזניות בקרי שליטה במגע , לצערי זה עקב האכילס שלהן , השליטה פה לא טובה בכלל בגלל הגודל שלהן ולפעמים נאלצתי להקיש עליהן מספר פעמים רב עד שהפעולה התבצעה , מאכזב.

הוסיפו כאן תמיכה במולטיפוינט ( צימוד שני מכשירים במקביל ) , הצימוד למחשב הנייד ולסמארטפון שלי , התבצע במהירות מסחררת , העבודה במולטיפוינט כאן פשוט מצויינת , מעבר חלק בין המכשירים וניתן לעצור שירים גם במחשב. מפתיע שהאוזניות הצליחו לשלוט על השמע במחשב . שאפו ענקי על זה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אז איך הסאונד נשמע? במילה אחת מעולה!  , מודה שציפיתי מהן להרבה פחות אבל הן ממש הפתיעו אותי עד כי כך שהלסת שלי נשמטה. בניגון השיר גודזילה של אמינם עתיר הבאסים , הבנתי שכמה שהן קטנות ככה הן גדולות , עוצמת הבאסים , המידים , הטראבלים הכל היה מאוזן להפליא והרגשתי את הפאנצ'ים הנמוכים היטב. בימת הסאונד עדיין הייתה קצת קצת אנמית אבל משחק עם האקולייזר בתוכנה ( נדבר עליה בהמשך ) הביא את הכיול לרמה הנכונה והרגשתי את החום של הסאונד בשירים של אניה וארה שאני כל כך אוהב לשמוע. בטווח המחיר שלהן והגודל שלהן ומקודד SBC ציפיתי למשהו אחר , זה לא שהן האוזניות הכי איכותיות או הכי טובות שעברו באוזניים שלי אבל המהנדסים של JLAB עשו עבודה מדהימה איתן. 

גם בשיחות הטלפון והטימס המשרדי הן לא איכזבו , בדקתי אותן בסביבות שונות כגון : רחוב סואן עם רכבים ואוטובוסים שעוברים תדיר , רוח ממאווררים ומזגנים , משרד עמוס בקולגות שאוהבים להרעיש , בבית לבד ועם המשפחה , עם טלוויזיה דולקת ובלי. בכל התרחישים למעט במצבי רוח חזקים שם לא שמעו אותי טוב , למרות שהצד השני נשמע היטב. בכל השאר שמעו אותי מצויין וכנ"ל את הצד שני.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

באפליקציה של JLAB , קיים חיווי של זמן הסוללה בכל אוזניה ( אין חיווי של המנשא ) , אפשר לבחור באופציית BE AWARE , המאפשרת לשמוע רעשי סביבה כאשר אנו בחוץ , עובד לא רע בייחוד בסביבות רועשות. כיוון האקולייזר בו ניתן לבחור מבין 3 אופציות מוכנות מראש או לבצע כיוון ידני , יאמר לזכות JLAB שהאקולייזר שלה מציע מנעד רחב של כיול וברירת המחדל שלה שנקרא – JLAB Signature מכוייל כמעט מושלם.

עוד ניתן באפליקציה להגדיר את השליטה על לחצני המגע ומה הן יבצעו , ניתן לעבור ממצב מוזיקה למצב סרטים , לא ניסיתי את הפונקציה הזאת , קיימת פונקציה של שמיעה בטוחה ואת זה לא ראיתי אצל אף מתחרה , מצב זה מאפשר להגביל את עוצמת הדציבלים בין 85 דציבל ל-95 דציבל או להשתמש בהגדרות ברירת המחדל. בנוסף ניתן לבצע עדכון לקושחה באמצעות הכפתור הייעודי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מחיר : 199 ש"ח במבצעים נכון לכתיבת שורות אלו ברשתות , 269 ש"ח ללא מבצעים , יבואן BCONNECT

השורה התחתונה : 

האוזניות סיקרנו אותי עוד שצפיתי בהשקה שלהן בתערוכת CES 2024 , אוזניות עם מנשא בגודל מטבע? לא יכולות לספק סאונד טוב ככה חשבתי לעצמי אז וגם שראיתי אותן לראשונה , אוי כמו שהרושם הראשוני מטעה ובענק! האוזניות האלה שגודלן כחפתים או כפתורים קטנים , יושבות היטב באוזן ומפציצות בסאונד חם , עם באסים חזקים ובועטים והכי חשוב מאוזנים בכל טווח התדרים. תוסיפו לזה את האפשרות לקסטם את הסאונד עוד יותר ואת האפשרות לקחת אותן איתנו ביחד עם צרור המפתחות , מחיר נגיש וגודל מיני לא מורגש והרי לכם אוזניות שבהחלט ראוי לרכוש.

לחיוב – קטנות , ניידות , מחיר , סאונד מעולה ,אפליקציה
לשלילה – מקשי המגע קשים לתפעול

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

הכרזה : Intel , מכריזה על מאיץ הבינה המלאכותית גאודי 3 – מהיר יותר ב-50 אחוז מהמתחרים
הכרזה : Intel , מכריזה על מאיץ הבינה המלאכותית גאודי 3 – מהיר יותר ב-50 אחוז מהמתחרים
השקה : Logitech G Pro X 60 Lightspeed – מקלדת מיני לגיימרים עם טכנולוגיית ה-Keycontrol
השקה : Logitech G Pro X 60 Lightspeed – מקלדת מיני לגיימרים עם טכנולוגיית ה-Keycontrol
חדשות סייבר : Sophos מדווחת – רוב התקיפות בשנת 2023 ניצלו את שירות הגישה מרחוק לארגון
חדשות סייבר : Sophos מדווחת – רוב התקיפות בשנת 2023 ניצלו את שירות הגישה מרחוק לארגון
חדשות סייבר : Cyfox , מדווחת על האצת התקיפות על ישראל באמצעות מבצע OpIsrael
חדשות סייבר : Cyfox , מדווחת על האצת התקיפות על ישראל באמצעות מבצע OpIsrael
סקירה : Intel ARC A750 – כרטיס מסך לגיימרים במחיר שפוי
סקירה : Intel ARC A750 – כרטיס מסך לגיימרים במחיר שפוי
השקה : Lenovo , משיקה דור חדש לניידים בסדרת ה-ThinkPad
השקה : Lenovo , משיקה דור חדש לניידים בסדרת ה-ThinkPad
סקירה : Asus Zenbook 14 OLED – נייד קל משקל עם מעבד Intel Core Ultra החדש
סקירה : Asus Zenbook 14 OLED – נייד קל משקל עם מעבד Intel Core Ultra החדש
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.