סקירה : SkullCandy Rail Anc – אוזניות אלחוטיות עם באסים חזקים

חברת SkullCandy , מותג האוזניות האמריקאי הפונה בעיקר לקהל הלקוחות הצעיר יותר , החברה שהלוגו שלה הוא גולגולת ושאת האוזניות שלה היא אוהבת לתבל בהמון באסים ומעצבת אותן בצורות מיוחדות עם צבעים צעקניים בדר"כ השיקה את האוזניות Rail Anc , אוזניות אלחוטיות ( TWS ) עם סינון רעשים אקטיבי , עם עיצוב שמרני והלא אופייני למוצרי החברה. האוזניות מעוצבות כמו הרבה אוזניות אלחוטיות של חברות אחרות עם מנשא שחור ורק סמל הגולגולת מסגיר שמדובר באוזניות של חברת SkullCandy , לעומת זאת החברה לא וויתרה על העיצוב המיוחד שלה דווקא מהצד הפנימי של המנשא , עם אור כחול חזק הבוקע ממנו בפתיחה ופלסטיק שקוף המלווה גם את האוזניות עצמן וכמובן התבלין המפורסם באסים עצבניים וחזקים. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

פתיחת קופסה – מה בפנים?

– מנשא נייד והאוזניות עצמן

– מתאמי סיליקון להתאמת גודל האטימה

-כבל טעינה USB-A ל- USB-C

-חוברת הפעלה מהירה וניירת

במבט ראשון הן נראות כמו הרבה אוזניות אחרות – על עיצוב וקצת טכני

כמו שרשמתי בדברי הפתיחה , האוזניות של חברת SkullCandy מקבלות עיצוב מיוחד עם צבעים צעקניים בדר"כ , במקרה של אוזניות ה-Rail Anc , אין כאן הצהרה צעקנית מצד החברה ושמרו כאן על איפוק עיצובי , לפחות במבט ראשון שבו הן נראות כמו הרבה אוזניות אחרות. 

המנשא עגלגל בצבע שחור עם לוגו  הגולגולת במרכזו , בגלל עיצובו העגלגל לא ניתן להניח אותו על השולחן בעמידה אלא רק בשכיבה. המנשא , עשוי מפלסטיק קשיח כאשר חלקו העליון בצבע שחור מבריק וחלקו התחתון בצבע שחור מט. הקו העיצובי של סקאלקנדי נחשף עם פתיחת המנשא העשוי פלסטיק שקוף שדרכו זורחת תאורה כחולה כזרקור על האוזניות עצמן.

האוזניות , מעוצבות בסגנון הכנפיים , עשויות פלסטיק קשיח , מגיעות בצבע שחור ובחלקן האחורי שקופות כך שניתן לראות את רכיבי האוזניות , בקצה העליון שלהן מעין רשת אלומניום המציגה את חיווי הנורות של האוזניות ( אדום וכחול ) , לא מצאתי בשום מקום הסבר מה עוד יש מתחתיה. על כנפי האוזניות ניתן לראות שוב את לוגו הגולגולת של סקאלקנדי.

המנשא ביחד עם האוזניות שוקל 49.8 גרם , בעל סוגר מגנטי המונע נפילה של האוזניות כאשר המנשא בכיס , הסוללה לפי היצרן מספיקה ל-28 שעות טעינה, עם תמיכה בטעינה מהירה של 10 דקות המספיקות לשתי שעות שימוש. בנוסף לטעינה המהירה המנשא תומך בטעינה אלחוטית. בתחתית המנשא חיבור Type-C לטעינה באמצעות כבל הטעינה.

האוזניות , שוקלות כ-6 גרם , בעלות דרייבר בגודל 12 מ"מ , שליטה על פונקציות ההאזנה באמצעות מגע , 4 מיקרופונים , ביטול רעשים אקטיבי , שליטה קולית , עמידות בפני זיעה והתזות מים ( גשם קל ) בתקן IPX4 , תמיכה במולטיפוינט ( צימוד שני מכשירים בו זמנית ) , תמיכה במקודדים הסטנדרטיים SBC ו-AAC אין תמיכה במקודד aptX וכמובן תמיכה בבלוטות' 5.2 . הסוללה לפי היצרן מספיקה ל-10 שעות שימוש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אוזניות קטנות עם באסים עוצמתיים – חווית שימוש

האוזניות הגיעו אליי לסקירה בסמוך להשקה שלהן בישראל , הן מאוד סיקרנו אותי שכן אני חובב באסים מושבע ואם יש משהו שחברת SkullCandy יודעת לעשות היטב אלו אוזניות עם דגש על באסים חזקים במיוחד , תוסיפו לזה שהן גם תומכות בשליטה קולית מובנית וביטול רעשים אקטיבי והנה לכם מתכון מנצח לאוזניות סופר מענינות.

לאוזניות דרייבר של 12 מ"מ מה שמאפשר להן להוציא סאונד חזק , בתוספת מתאם הסיליקון המתאים לאוזן שלי וסינון הרעשים האקטיבי ציפיתי לקבל חוויה מעולה מהן לא פחות , הורדתי את אפליקציית Skull IQ , דרכה שולטים בהגדרות של האוזניות , נתתי לאפליקציה את הקרדיט בהגדרות ברירת המחדל והאזנתי ל- Godzilla של אמינם , הופתעתי מכמות הבאסים שהגיעה לאוזניים שלי , הכיול מהמפעל מכוון חזק לנמוכים ומרגישים את זה היטב. לצערי חוויתי עיוותי סאונד קלים בווליום מקסימלי , אם מורידים קצת בווליום באיזור ה-5 אחוז פחות העיוותים לא קיימים.

במת הקול בכיול ברירת המחדל לא רחבה מספיק והנמוכים די משתלטים כאן , ניתן לכוון את האקולוזייר באפליקציה ואז אפשר לפתוח יותר טווחי צליל , אך עדיין הכיול מהמפעל מושך לנמוכים. גם אני כחובב באסים מושבע חיפשתי דרך להוריד אותם היות והן צרמו לי באוזן בהאזנה ממושכת. מצאתי באפליקציה אופציה שמתאימה את הסאונד אליי ונקראת Personal Sound , ההתאמה מתבצעת באמצעות מבחן הבודק אלו צלילים שמעתי בטווחי תדרים שונים ובסוף מבצע כיול המותאם לי אישית. האמת שזה עבד לא רע והתוצאה הייתה טובה בהחלט אם כי לא מושלמת. המבחן לוקח בערך 20 דקות די ארוך לטעמי.

ביטול הרעשים , לא קיים כאן כלל וכל מה שניסיתי כדי לגרום לזה לקרות פשוט לא קרה , מאוורר ליד האוזן נשמע היטב , גם רעשי רחוב ורעש מהמזגן בסלון נשמע היטב. שתבינו עד כמה ביטול הרעשים לא ביצע את עבודתו , ביטול שלו מביא את אותה התוצאה גם כשהפונקציה מופעלת.

ביצעתי שיחות עם האוזניות ברחוב סואן , במשרד , בבית ובסביבה שקטה.  כאשר בסביבה רועשת בכללי הצד השני לא שמע אותי היטב וגם אני די התקשתי לשמוע אותו. בסביבה שקטה יותר , השיחה סבירה לא מהטובות שיצא לי לחוות באוזניות TWS. הקול עמום במקצת של הצד השני והוא שמע אותי היטב.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

השליטה באוזניות מתבצעת במגע על "כנפי האוזניות". כאשר ניתן לכוון באפליקציה מה כל נקישה תבצע בכל אוזניה, ניתן לבצע הקשה בודדת עד 3 הקשות ולחיצה ארוכה אחת שמוגדרת לספוטיפיי כברירת מחדל. בגזרת הסוללה ניתן להאזין בטעינה בודדת שאורכת כשעה וחצי , עד 3 פעמים עם האוזניות. נתוני היצרן ל -10 שעות האזנה די קרובות למציאות. בבדיקה שלי הסוללה החזיקה כ-9 שעות עד שנדרשתי להטעין אותן.

שתי אופציות מענינות המגיעות עם האפליקציה של האוזניות הן מציאת האוזניות עם טכנולוגיית TILE ואפשרות להתשמש באחת האוזניות כשלט טריגר לצילום תמונות מהטלפון , כאשר האופציה הראשונה ה-TILE מחייבת רישום של האוזניות באפליקציה של חברת TILE , לקח לי די הרבה זמן להבין שהסוללה חייבת להיות טעונה במלואה כדי להצליח ברישום. אחרי הרישום הפונקציה הזאת עובדת נהדר. את אופציית הצילום לא בדקתי.

ניתן לשלוט על האוזניות באמצעות פקודות קוליות מובנות באפליקציה על ידי הפקודה Hey Skullcandy , ואז לבקש מה שרוצים לבצע , למשל , עצירה , ניגון , דילוג על שיר , הורדת עוצמת השמע ועוד. הפונקציה הזאת עובדת נפלא וכל פקודה מסל הפקודות באפליקציה עובדת בצורה מהירה ומדוייקת. ניתן לעבוד עם העוזרת הקולית של גוגל במקביל וגם זה מתבצע בצורה מושלמת.

האוזניות לא חפות מבעיות בהן נתקלתי במהלך השימוש בהן :

– ניתוקים של אוזניית ימין או שמאל מדי פעם , לא קורה הרבה אבל זה קורה וזה מעצבן.
– צימוד מחשב ביחד עם הטלפון לא עובד טוב , האוזניות תמיד יעדיפו את הטלפון , בשמיעת מוזיקה במחשב אם מתקבלת הודעה או מקלידים בטלפון , המוזיקה במחשב מפסיקה ושומעים את ההקלדה או את צליל ההתראה ואז צריך לחזור לשיר במחשב ולהפעיל ידנית. סופר מעצבן ונאלצתי לבטל צימוד בטלפון בעבודה על המחשב.
– אם שומעים מוזיקה ומוציאים מהאוזן , האוזניות ממשיכות לעבוד גם כשמכניסים לנרתיק הנשיאה , קרה במקרים בודדים בלבד. הפתרון הוצאה והכנסה של האוזניות פעמיים וזה מסתדר.
– אם מפעילים BASS BOOST באפליקציה והווליום גבוה צפו לכאבי אוזניים נוראיים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אפליקציית SKULL-IQ

האפליקציה צבעונית ומאפשרת שליטה מלאה על האוזניות בכל טווחי השליטה. האפליקציה בנויה בשיטת הריבועים לכל נושא קיים ריבוע. בראש האפליקציה נגלה את אחוזי הסוללה באוזניות ( אין מידע על אחוזי הסוללה במנשא , למה? ) , בטור השמאלי : שליטה על הפקודות הקוליות , הגדרת שליטה על האוזניות , אקולוזייר , Spotify Tap , הגדרות ריבוי חיבורים.
בטור הימני : שליטה בעוזרות קוליות ( אין הגדרות לעוזרת של גוגל ) , Amazon Alexa , I heart , TuneIn , מצבי שמע , סאונד אישי , לקיחת תמונה , מציאת האוזניות עם TILE.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

השורה התחתונה 

האוזניות SkullCandy Rail-ANC , הן אוזניות שסקרנו אותי באופן אישי מאוד , אך לצערי הן לא הצליחו לרגש אותי בכלל ואף אכזבו במובנים מסויימים , האוזניות סה"כ מביאות במת סאונד חביבה לא רחבה במיוחד ועם באסים מודגשים מאוד ועם כיול בהתאמה אישית שלוקח 20 דקות אפשר להוציא מהן את המיטב. אך חוויתי איתן תקלות שלא צריכות לקרות באוזניות בשלות מחברה ידועה, למשל המולטיפוינט שלא עובד טוב עם המחשב. ביצוע שיחות איתן לא מהטובים שחוויתי באוזניות כלשהן , והעדר ביטול רעשים ( כן העדר – גם כשפעיל לא עושה כלום ) הופך אותן לאוזניות סבירות ולא מעבר.
ואולי כמה דברים טובים בכל זאת , האוזניות מגיעות עם פונקציית איתור של TILE ושליטה קולית על פקדי האוזניות שזה משהו שלא חוויתי באף אוזניה וזה עובד פשוט מעולה גם ה-TILE וגם השליטה הקולית.

מחיר נכון לכתיבת שורות אלה : 489 ש"ח יבואן : רונלייט

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.