חדשות : Lenovo חושפת את ניידי ה-ThinkPad וה-IdeaPad לשנת 2024

ערב CES 2024, חושפת לנובו את האסטרטגיה שתשנה את פני המחשוב האישי ומציגה ניידים חדשים לעסקים ולצרכנים שמציעים חוויות בינה מלאכותית חדשות. ThinkPad X1 Carbon, ThinkPad X1 2-in-1 ו-IdeaPad Pro 5i הם ניידי Intel Evo עם מעבדי ה-Core Ultra העדכניים ביותר של אינטל ועם Windows 11 ליעילות אנרגיה וביצועים מיטביים. בין אם לעבודה או לשעות הפנאי, הניידים של לנובו הם בין הראשונים שמניעים את מהפכת הבינה המלאכותית במחשבים האישיים, מהפכה שתשנה באופן מהותי את הדרך בה אנשים עובדים ויוצרים באמצעות מחשבים אישיים. ThinkPad X1 ו-IdeaPad Pro 5i תוכננו כך שיציעו למשתמשים את חוויות המחשב המקיפות ביותר עד כה, והם יסייעו למשתמשים לאמץ דור חדש של מחשוב מבוסס בינה מלאכותית, שיתאפשר בין היתר על ידי שותפויות אסטרטגיות שמקדמת לנובו במסגרת החזון  להוביל שינוי בתחום המחשוב האישי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

הגל הבא של המחשוב העסקי

הגל הבא של המחשוב העסקי כבר כאן ויחד איתו מגיעים ניידי לנובו עם מעבדי Core Ultra של אינטל שכבר מוכנים לעתיד המחשוב העסקי. יש להם שלושה מנועי מחשוב: יחידת עיבוד מרכזית (CPU), יחידת עיבוד גרפית (GPU) ויחידת עיבוד עצבית (NPU), שיכולים להתמודד עם משימות בינה מלאכותית בצורה יעילה וחכמה. הורדת משימות מחשוב ל-NPU ו/או GPU משפרת את היעילות והביצועים ומספקת את היכולת לנהל את צריכת החשמל טוב יותר. המשתמשים יכולים ליהנות מעבודה שזורמת באופן חופשי יותר ובאיכות גבוהה יותר ביישומי תוכנה נתמכים כגון Zoom (כש-ThinkPad X1 Carbon ו-ThinkPad X1 2-in-1 הם המחשבים הניידים היחידים המוסמכים עבורו), Microsoft Teams, Studio Effects, Adobe Lightroom ויישומים רבים נוספים. מאפיינים כמו חיזוי טקסט, טשטוש רקע, תמלול פגישות וסיכום הודעות דוא"ל ישפרו את יעילות העבודה, בעוד שכלי תוכן דיגיטלי יעצימו את היצירתיות מבלי להשפיע על הביצועים הכוללים של המערכת. עם Copilot ב-Windows, השימושים היומיומיים הרגילים יבוצעו בקלות ובמהירות רבה יותר, וללא מאמץ. תכונות חדשות יעזרו לסכם דפי אינטרנט, לכתוב הודעות דוא"ל, לשנות הגדרות ולאפשר חוויות חדשות באפליקציות שונות כולל צייר, כלי החיתוך ועוד.

בנוסף, הכריזה לנובו על הרחבת פורטפוליו הענן ההיברידי שלה המתבסס על עוצמת הדור הבא של מעבדי Xeon Scalable של אינטל. לנובו מספקת פלטפורמה חדשה מוכנה לבינה מלאכותית עם ביצועים משופרים, עם המאיצים המעודכנים ביותר וכן מודל שירותי בינה מלאכותית מקצועיים חדש, מה שיאפשר גישה דינמית לבינה מלאכותית היברידית במודלים ציבוריים, פרטיים ובסיסיים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

חוויות משתמש ללא פשרות

חוויית לקוח תמיד הייתה מוקד עיקרי לחדשנות במוצרי ThinkPad ועל רבים מהמאפיינים החדשנים במוצרי לנובו אחראי המשרד לגיוון במוצרים בלנובו.  

מאז 1992, סימוני מישוש (Tactile markings) הם חלק בלתי נפרד מעיצוב ה-ThinkPad. מטרתם לסייע למשתמשים עם לקויות ראייה למצוא את דרכם במקלדת. ב-2021, הקימה לנובו שותפות עם בית הספר לעיוורים בראלי, צפון קרוליינה בארצות הברית, כדי להבין טוב יותר כיצד משתמשים לקויי ראייה מתקשרים עם המחשבים האישיים שלהם. לנובו היא יצרנית הניידים הראשונה שמשלבת סימני מישוש נוספים המשפרים את הנגישות. לנובו מיישרת קו בנוגע לשינויים הללו עם צוות הנגישות של מיקרוסופט במטרה להגדיר תקנים חדשים בתעשייה בנוגע לעיצוב המקלדת. תוצאות שיתוף הפעולה הזה באות לידי ביטוי בסימוני המישוש החדשים:

  • הגברת/הנמכת עוצמת הקול: אודיו הוא היבט חיוני במיוחד למשתמשים עם לקויות ראייה. מקשי ה-F2 וה-F3 יכללו סימוני מישוש, מה שיקל על ההבחנה בין הגברת והנמכת עוצמת הקול.
  • מקש Insert: המקשים Insert ו-Delete ממוקמים לרוב זה לצד זה במקלדות ועלולים לגרום לבזבוז זמן ולטעויות. לעתים קרובות, משתמשים מוחקים או מוסיפים תוכן כשלמעשה התכוונו לעשות את ההיפך. סימן מישוש על מקש ה-Insert יעזור להבדיל ביניהם.
  • מקש הפונקציות: המקש Fn חיוני למשתמשים בקוראי מסך. ממוקם ליד Ctrl, ובגודל זהה, מה שיכול לגרום לתסכול.
  • מקש Enter: מקשי Enter יכולים שונים בגודלם בכל מקלדת וגם בהתאם לשפה.

    חידושים נוספים ממוקדי משתמשים ניתן למצוא ב-ThinkPad X1. TrackPad גדול יותר, בגודל 120 מ"מ, עם כפתורים פיזיים משפר את דיוק ההצבעה ואת השימוש ביד אחת עם ה-TrackPoint המסורתי. תכונה חדשה ב-ThinkPad X1 מאפשרת למשתמשים לבצע לחיצה כפולה מהירה על ה-TrackPoint כדי לפתוח תפריט שמאפשר לבצע התאמה אישית עבור מספר תכונות נפוצות. בנוסף מציעה לנובו לראשונה ב-ThinkPad X1 בחירה ב-TouchPad הפטי בציפוי זכוכית. ל-ThinkPad X1 2-in-1 יש גם עט מגנטי גדול יותר לחווית עבודה משופרת.

ThinkPad X1 Carbon ו-ThinkPad X1 2-in-1 החדשים מציגים גם שיפור בניהול התרמי וצריכת החשמל, וכן תומכים ביכולות ראייה ממוחשבת5 באמצעות הגרסה המסחרית של Vantage. זה כולל התעוררות של המחשב בעת שניגשים אליו באמצעות זיהוי פנים, תמיכה בעמעום מותאם של מסכים חיצוניים ותכונות אבטחה וחיסכון בחשמל חדשות.

ThinkPad X1 הצטיין תמיד באפשרויות תצוגה וביכולות של המצלמה. התכונה Lenovo View מספקת כלים לשיפור ווידאו בסביבות תאורה חלשה באופן שיכול להבהיר ולנקות רעשים. התוכנה משתמשת ב-NPU כדי לחסוך בחשמל ובעומס על המעבד בעת הפעלת יישומי תקשורת אחודה כדוגמת Teams או Zoom. ThinkPad X1 יכלול, כאפשרות, מצלמת 8 מגה-פיקסל6 כחלק מסרגל תקשורת ייחודי, מצלמה שתספק איכות מעולה במהלך ועידות וידאו. התוכן חד וחלק יותר כשבוחרים באפשרות לשלב מסך OLED מעודכן עם קצב ריענון של 120 הרץ. סרגל התקשורת מאפשר שימושיות משופרת בגוף מחודש עם שוליים צרים יותר המספקים יחס מסך לגוף גבוה יותר7, ופתיחה קלה ביד אחת.

הניידים העסקיים של הדור הבא צריכים לספק חוויות משתמש טובות יותר, אבל גם להמשיך ולשפר את תרומתם לכלכלה מעגלית. הפיתוח של שרשראות אספקה, שירותים, עיצוב מוצרים וחומרים מהפכניים אפשר ללנובו לעבור למודל מעגלי של "תכנון, שימוש, החזרה". דגמי ThinkPad X1 האחרונים עושים שימוש בחומרים ממוחזרים, כולל פלסטיק PCC9 ואריזות במבוק וקני סוכר שאינן מכילות פלסטיק. לנובו עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם Toray Industries, Inc שמספקת לה סיבי פחמן, וכן נתמכת על ידי הקשרים של Toray עם בואינג בכל הקשור לאספקת סיבי הפחמן הממוחזרים המשמשים את ThinkPad X1 Carbon Gen 12 ומיוצרים מתוצרי לוואי של ייצור כנפי בואינג 787.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

ThinkPad X1 Gen 12 ו-X1 2-in-1 Gen 9 העדכניים יוצרים רגע של פריצת דרך בניידים ברמת הפרימיום עם תכונות חדשות של בינה מלאכותי למחשב אישי וחידושים ממוקדי לקוח שנועדו לשנות את חוויות המשתמש. באמצעות ההתמקדות בחדשנות מתמדת בעיצוב, חומרים ושימושיות, ושיתוף פעולה חזק עם שותפות מובילות בתעשייה, לנובו סיפקה ניידים עסקיים חדשים המוכנים למלא את ההבטחה שלה להביא בינה מלאכותית לכולם (AI for All).

"חדשנות בהיבט של בינה מלאכותית למחשבים האישיים הפכה לתשוקה שלנו. אנחנו לא רק מייצרים מחשבים אישיים, אנחנו יוצרים חוויות באמצעות עיצוב מבריק ומגוון, חומרים ברי קיימא וטכנולוגיות מחשוב ובינה מלאכותית מהפכניות כדי לספק את העתיד של המחשוב העסקי", אמר ג'רי פרדייס, סגן נשיא, ניהול מוצרים עסקי, קבוצת ההתקנים החכמים של לנובו. " ניידי ה-ThinkPad X1 העדכניים ישנו את חוויות המשתמש בעבודה ובאינטראקציה באמצעות בינה מלאכותית שמופעלת בידי מעבדי Core Ultra של אינטל".

מעניקים ל-IT את השליטה

בנוסף, טכנולוגיית הבינה המלאכותית מתרחבת גם להיבטים של מחזור חיי המוצר. ניידי ה-ThinkPad שהוכרזו היום תומכים בחבילת הפתרונות Lenovo Device Intelligence (LDI)9. באמצעות טכנולוגיה מונעת בינה מלאכותית, LDI מעניקה לצוותי IT כלים לאבחון, איתור ותיקון בעיות ביצועים נפוצות ועוזרת לשפר את חוויית העובדים. פורטפוליו הפתרונות כולל את Lenovo Device Intelligence, Lenovo Device Intelligence Plus, וכן את שירותי Lenovo Device Intelligence Plus המנוהלים:

  • הפתרון Lenovo Device Intelligence הוא הליבה של ניטור החוויה הדיגיטלית (DEM) המוצע בשיטת תוכנה כשירות, שכלול גם בשירות Lenovo Premier Support Plus. השירות פועל בסביבה מבוססת ענן אגנוסטי למחשב10 ומייצר אנליטיקות חיזוי, תובנות והתראות פרואקטיביות, דו"חות חזקים, תיקון בעיות וציון של בריאות הציוד באמצעות בינה מלאכותית מתקדמת.
  • Lenovo Device Intelligence Plus הוא שירות חוויית עובדים דיגיטלית (DRX) בשיטת תוכנה כשירות המשלב את כל טכנולוגיית הבינה המלאכותית של LDI, ומוסיף תובנות, התראות, דו"חות, אנליטיקה ועוד אפשרויות משופרות לתיקון בעיות. Lenovo Device Intelligence Plus מציע תפקודיות מוגברת כגון ציוני חוויית משתמש דיגיטלית, קביעת המידה הנכונה של חומרה ותוכנה, הערכות השפעה על הפרודוקטיביות, אנליטיקה של שורשי בעיות, השוואות בין עמיתים ויכולות ריפוי עצמי עם לוחות מחוונים ודיווח מקיפים.
  • Lenovo Device Intelligence Plus Managed Service הוא שירות שמספק צוות מומחים של לנובו המנהלים את תוכנת LDI Plus כדי לפקח על תקינות כלל הציוד של הלקוח, לתקן בעיות ולעזור לייעל את תכנון משאבי ה-IT שלהם, כמו גם להמליץ על שיפורים בחוויית העבודה הדיגיטלית של העובדים.

פרודוקטיביות מבוססת בינה מלאכותית

IdeaPad Pro 5i החדש (16 אינץ', דור 9) הוא הנייד הצרכני הראשון בעולם בתקן Intel Evo המופעל בידי מעבדי Core Ultra של אינטל. המעבדים מניעים את חוויית הבינה המלאכותית בכך שהם מאפשרים יצירה ועריכת תמונות מהירה יותר, ייצוא וידאו מהיר יותר וריבוי משימות טוב יותר מבוסס בינה מלאכותית. המשמעות היא יכולות המרת טקסט לתמונה, יצירת טקסט באמצעות בינה מלאכותית יוצרת, והאצת תזרימי עבודה של עריכת תמונות ווידאו באמצעות יצירת תצוגה מקדימה באיכות גבוהה ויצוא וידאו מהיר. עם המעבדים החדשים מבית אינטל ועם כרטיס גרפי GeForce RTX 4050 לניידים של NVIDIA, שדוחף ל-TDP של עד 115 וואט, ה-IdeaPad Pro 5i עמוס בכלי יצירה מהירים מבוססי בינה מלאכותית שיסייעו ליוצרים לממש את היצירתיות שלהם ויאפשרו להם לבחור בתרחישי עבודה נוספים עם מסכי 14 או 16 אינץ'. בין אם מדובר ביצירה, עריכה או אפילו משחק, התמונה החזותית תוססת, חדה ונקיה עם מסך OLED ביחס היבט של 16:10, תמיכה של 100% במרחב הצבעים DCI-P3 וקצב ריענון של 120 הרץ.

IdeaPad Pro 5i מספק תוצאות מעולות, עם מצלמת IR FHD ועם חיישן ToF וכן תריס פרטיות ותמיכה ב-Windows Hello לכניסה מהירה ומאובטחת. סוללת פולימר בקיבולת עבודה של 84 וואט/שעה תומכת ב-Rapid Charge Express באמצעות חיבור Thunderbolt 4 שמאפשר טעינה מהירה ומאפשר העברת נתונים מהירה יותר. חריץ SSD להרחבה מאפשר אחסון נתונים רב מעבר ל-PCIe M.2 SSD בנפח של עד 1 טרה-בייט11. כל זה מגיע במשקל של 1.46 ק"ג לגרסת ה-14 אינץ', ו-1.95 ק"ג לגרסת ה-16 אינץ'. עם שלדת אפור ארקטי מלוטשת בכל הדגמים, IdeaPad Pro 5i מאפשר לכל יוצר תוכן קריאטיבי להיות כוכב ההופעה.

כחלק מהמחויבות של לנובו לקיימות סביבתית, הכיסוי התחתון של המחשב הנייד עשוי מ-50% אלומיניום ממוחזר ו-90% פלסטיק ממוחזר מהאוקיינוסים. ה-IdeaPad Pro 5i (16 אינץ', דור 9) גם מוסמך EPEAT Gold12 ו-ENERGY STAR, ועומד בקריטריונים הגבוהים ביותר של ביצועים סביבתיים בהיבט של אורך חיי המוצר, תכנון מעגלי ויעילות אנרגטית. לנובו מציעה גם את השירות CO2 Offset Service13 כדי לקזז את פליטת הפחמן המשוערת של המכשיר.

"אנו גאים מאוד להמשיך את השותפות ההדוקה שלנו עם אינטל בהשקת דור המעבדים החדש ומתרגשים מכך ש- IdeaPad Pro 5iשלנו הוא המחשב הנייד הצרכני הראשון בעולם בתקן Intel Evo Edition שמופעל בידי מעבדי Core Ultra", אמר ג'ון אויאנג, סגן נשיא בלנובו ומנהל המגזר הצרכני, קבוצת המכשירים החכמים, לנובו. "קו מעבדי ה-Core Ultra של אינטל מאפשר יכולות בינה מלאכותית ב-IdeaPad Pro 5i המספקות יתרונות חדשים ומקדמות את המשתמשים במונחים של תפוקה, יצירתיות ופרודוקטיביות".

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

יצירת חוויות רב ממדיות ללא משקפיים

מסך ThinkVision 27 3D שעכשיו אנו מכריזים על זמינותו, מאפשר תצוגת תלת-ממד ללא צורך במשקפיים, והוא כולל גרסת ממשק משתמש אינטואיטיבית ואינטראקטיבית של 3D Explorer. בנוסף, המסך מלווה בתמיכת תוכנה מוגברת עם יישומים קנייניים, כולל Design Engine, המבטל את הצורך בתוספים כדי לספק חוויית עיצוב היברידית בין-ממדית אמיתית. משתמשים יכולים כעת לעצב בדו-מדד ולחזות בתוצאה בתלת-ממד, או להשתמש בממיר דו לתלת-ממד המאפשר המרה של תמונות, וידאו ותוכן דו-ממדי לתלת-ממדי באמצעות בינה מלאכותית. עם בינה מלאכותית, רזולוציה גבוהה וקצב ריענון גבוה, תוכן דו-ממדי הופך באופן מיידי לתוכן תלת-ממדי עם שחזור מרחבי מדויק, ללא קשר למידת המורכבות של הרקעים, וללא צורך בשדרוגי אנרגיה או מערכת נוספים.

עם מנוע תצוגת תלת-ממד מובנה, המסך ThinkVision 27 3D משפר את יעילות העבודה על-ידי הפחתת הצורך בציוד נוסף ובכוח מחשוב ומאפשר למשתמשים להציג ולהתאים עיצובים בזמן אמת. אמנים, מהנדסים או מעצבים יכולים כעת ליצור עם תוכנת דו-ממד על מסך דו-ממד, ולראות מייד את היצירות שלהם בתלת-ממד. בנוסף, כל שינוי בתוכנית הדו-ממדית יבוא לידי ביטוי בו-זמנית גם בתצוגת התלת-ממד. המסך 27 אינץ', שמאפשר תצוגת תלת ממד ללא שימוש במשקפיים, מקרין שתי תמונות עצמאיות לעיני המשתמש, כך שכל אחת רואה את הנושא מזווית מעט שונה. שילוב של תמיכה ברמה של 99% במרחבי הצבעים DCI-P3 ו-Adobe RGB, טכנולוגיית מעקב עיניים בזמן אמת, ועדשה ברת החלפה – המסך מציע חוויית צפייה טבעית בתלת-ממד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

לעובדים היברידיים

Lenovo USB-C Dual Display Travel Dock היא תחנת עגינה ורכזת המיועדת למשתמשים שעובדים במשרד אבל גם מרחוק, והיא עוזרת לבצע משימות באמצעות חיבור קל של מסכים והתקנים חיצוניים. חברו מחשב נייד עם חיבור USB-C‎ כדי לאפשר שבע יציאות, כולל שתיים עבור שני מסכי 4K. היא גם מאפשרת חיבור USB מהיר וקישוריות אתרנט ייעודית, וכן אספקת חשמל רציפה עם יציאת USB 'פעילה תמידית'. התחנה תומכת גם בהטענה בהספק של 100 וואט14 עם חיבור USB-C PD שמאפשרת הפעלת מחשב נייד. תחנת העגינה הניידת אלגנטית, אוניברסלית, כוללת מנהל כבלים מתכוונן, והיא מיוצרת מ-66% פלסטיק PCC במעטפת החיצונית8 ואריזה שאינה כוללת פלסטיק.

משתמשים יכולים ליהנות מעולם של חיבור חלק ונוחות מעולה עם אוזניות ה-VoIP האלחוטיות של לנובו. הן תוכננו באופן מושלם לשימוש בסביבות עבודה היברידיות, והן מאפשרת למשתמשים יותר גמישות ואוטונומיה במגוון סביבות עבודה. האוזניות מוסמכות לשימוש עם Microsoft Teams15 עם מקלט בחיבור USB-A לצימוד Bluetooth פשוט ואמין. חוו את קסם של חיבור לשני מכשירים בו זמנית באמצעות Bluetooth, ותיהנו מ-30 שעות דיבור מרשימות16 לאחר כל טעינה מלאה. העיצוב האינטואיטיבי, הכולל כריות אוזניים עם ספוג זיכרון מתכווננות וניתנות להחלפה, מציע רמת נוחות יוצאת דופן, וחוויית עבודה טובה יותר. עם הסמכה לשימוש עם Microsoft Teams ועם התאמה לכל פלטפורמות התקשורת האחודה, אוזניות אלו מספקת איכות שמע צלולה כדי שהמשתמשים תמיד ישמעו קול רם וברור בשיחות.

זמינות ומחירים –

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12 יהיה זמין החל ממרץ 2024 במחיר החל מ-1649 יורו.

Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 Gen 9 יהיה זמין החל ממרץ 2024 במחיר החל מ-1699 יורו.

Lenovo IdeaPad Pro 5i (16”, 9) יהיה זמין החל מפברואר 2024 במחיר החל מ-1,100 יורו.

מסך Lenovo ThinkVision 3D יהיה זמין החל ממרץ 2024 במחיר החל מ-3,000 יורו

Lenovo USB-C Dual Display Travel Dock יהיה זמין החל מאפריל 2024 במחיר החל מ-89 יורו

Lenovo Wireless VoIP Headset יהיה זמין החל ממאי 2024 במחיר החל מ-99 יורו

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
חדשות : Philips משיקה בישראל מקרנים חדשים מסדרת ה-NeoPix
חדשות : Philips משיקה בישראל מקרנים חדשים מסדרת ה-NeoPix
השקה : Intel Lunar Lake – מעבד לניידים עצמתי עם ליבת AI
השקה : Intel Lunar Lake – מעבד לניידים עצמתי עם ליבת AI
חדשות : Samsung חושפת תכונות AI חדשות ב-OneUI 6 לשעונים
חדשות : Samsung חושפת תכונות AI חדשות ב-OneUI 6 לשעונים
סקירה : INTEL i9-14900KS – אירוע ההשקה מזווית אחרת
סקירה : INTEL i9-14900KS – אירוע ההשקה מזווית אחרת
חדשות : רימיני סטריט ספקית התמיכה המובילה בעולם החלה לתמוך במוצרי Vmware
חדשות : רימיני סטריט ספקית התמיכה המובילה בעולם החלה לתמוך במוצרי Vmware
סקירה : Asus Zenfone 11 Ultra – סמארטפון לגיימרים חובבי צילום
סקירה : Asus Zenfone 11 Ultra – סמארטפון לגיימרים חובבי צילום
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.