סקירה : HP-E45C G5 מסך קעור 45 אינטש – שני מסכים במסך אחד

חברת HP , הציגה השנה בכנס CES 2023 את המסך הקעור E45C G5 , שנועד במקור לשוק העסקי. המסך יצר עניין רב גם בקרב המשתמשים הביתיים והגיימרים בעולם שכן הוא מציע הרבה מסתם מסך משרדי משעמם , עם קצב רענון מסך של 165Hz ותמיכה ב-AMD FreeSync ( אין תמיכה ב-Nvidia Gsync ) , וחיבורים כגון : DP 1.4 ו-USB C שיכול גם לעבוד כ-DP 1.4 , מובן למה גיימרים רוצים אותו כמסך למשחקים. המסך יכול לתפקד גם כשני מסכים בו זמנית ומסוגל לספק חווית צפיה במסך רחב על שולחן העבודה של המשתמש הביתי ולא רק של המשתמש העסקי והנה לכם מסך מעניין במיוחד שיכול להתאים לכמה סוגי משתמשים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

פתיחת קופסה

בתוך הקופסה נמצא את הדברים הבאים :

–  ניירת

– מעמד וזרוע למסך

– התקן VESA לתליה על הקיר

– זוג כבלי USB C ל – USB C

– מסך HP E45C G5

מסך קעור 45 אינטש לחווית צפיה רחבה – עיצוב וטכני

המסך מגיע באריזת קרטון ענקית , ללא שום עיצוב כלל למעט שם הדגם על האריזה ( עשוי מקרטון ממוחזר וניתן למחזר אותה שוב , שאפו ל-HP על זה ). כשפותחים את האריזה נראה חלק מהפריטים המגיעים עם המסך והמון מגירות המסתירות את הזרוע , את המעמד ואת כבל החשמל. מתחת לקומה העליונה של המארז נמצא את המסך ארוז בעטיפת ניילון לבנה להגנה על המסך.

מסגרת המסך עשויה פלסטיק ממוחזר קשיח , בחזית המסך בחלק התחתון האמצעי נראה לוגו קטן של HP , בחלקו האחורי נמצא את הלוגו של HP , חיבור תושבת הזרוע , חיבורי המסך , שקע חשמל וכפתור התפריט עם לחצני הניווט למטה מצד ימין. מתחת למסך מצד ימין למטה נמצא את כפתור ההפעלה\כיבוי ובאמצע שני חיבורי USB A. משקל המסך 14.5 ק"ג , המסך בגודל 45 אינטש (44.5 אינטש באלכסון) זווית הקיעור 1500R עם זווית צפיה של 178 מעלות גם אופקית וגם אנכית (זווית צפיה רחבה) , מימדי המסך : גובה – 33.5 ס"מ , רוחב – 14.2 ס"מ , אורך – 108.5 ס"מ.

קצב רענון מסך עד 165Hz , בהירות המסך 400 ניטס , זמן תגובה 3 מילי שניה , רזולוציה DQHD ( 5120X1440). פאנל המסך הוא מסוג VA עם עומק 8 ביט אמיתי. המסך מצופה בחומר מונע השתקפויות. פלטת הצבעים בדיוק של 99% בתקן SRGB , יחס רוחב גובה 32:9 , עוצמת זוג הרמקולים עומדת על 3W.

חיבורים :

כמות החיבורים במסך נדיבה מאוד וכוללת : זוג חיבורי USB-A במהירות 5Gbps ועוד זוג כזה בפאנל האחורי , כאשר אחד מהם מסוגל לספק חשמל להטענה ולחיבור מקלדת ( KVM ) , זוג חיבורי USB-C במהירות 5Gbps , שניהם יכולים לטעון מחשב נייד בודד ב-100W או שני ניידים ב-65W כל אחד , בנוסף הם מתפקדים כחיבור וידאו (DP 1.4).  
חיבור HDMI 2.1 , חיבור DP 1.4  וחיבור רשת RJ45 במהירות של 1 ג'יגה.

חיבור המסך לזרוע ולמעמד

מה שמספק למסך יכולות סיבוב , היפוך (Pivot) , תזוזה ויכולות כיוונוני גובה הוא הזרוע שחברת המסכים מספקת עם המסך שרכשנו. חברת HP סיפקה עם המסך זרוע המאפשר תזוזה ימינה ושמאלה, למעלה ולמטה ושינוי גובה.
המסך מתחבר לזרוע באמצעות מגרעת עם נעילת קפיץ הנמצאת בצד האחורי. את הזרוע מחברים לתוך המסילה בבסיס המעמד ומחזקים את זוג הברגים הממוקמים מתחת (אין צורך במברג). הבסיס ביחד עם המעמד מתחבר למגרעת במסך ומשם המסך עומד עליו וניתן לכוון את המסך לטעמנו. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

הגודל מפתיע וגם האיכות – חווית שימוש

זוהי הפעם הראשונה שלי עם מסכים קעורים בגודל כזה , יצא לי בעבר לעבוד עם מסכים קעורים אבל לא מעבר ל-27 אינטש. כשקיבלתי את המסך לסקירה הרגשתי שאני מקבל טלוויזיה המסך הזה ענקי! , כשהוצאתי אותו מהאריזה הבנתי עד כמה. יצאתי למלאכת ההרכבה של הזרוע למעמד שהייתה קלה מאוד ומשם העמדתי את המסך על המעמד , קצת חששתי היות והמסך רחב מאוד והזרוע עם המעמד קטנים יחסית ממנו. הופתעתי לגלות שיש באלנס טוב ביניהם (המסך קצת רועד כשמכוונים את הזוויות).

חיברתי את המסך לנייד שלי דרך חיבור ה-USB C היות ורציתי לקבל קצב רענון של 165Hz לסחוט את המקסימום אם אפשר. בהדלקת המסך עולה הלוגו של HP בענק ואז מערכת ההפעלה מופיעה עליה ומתאימה את עצמה לגודל המסך הענקי הזה. נדלן יש פה בשפע ולראות הכל מתוח בצורה מושלמת על כל המסך ממש תענוג , אין פה פקסול של האייקונים או של תמונת הרקע והמחשב שלי העביר למסך את כל שולחן העבודה שלי בדיוק רב ואני חייב להגיד לכם זאת חוויה לראות את שולחן העבודה במסך כזה.

איכות המסך טובה למדי אמנם מדובר פה בפאנל VA הפחות איכותי בדר"כ ולא בפאנל IPS שכנראה היה מייקר את הייצור של המסך. למרות זאת עדיין לא הרגשתי ירידה משמעותית באיכות התמונה וכן איכות התמונה לא מהטובות שראיתי במסכי מחשב אבל בהחלט הפתיע אותי איכות המסך עם פאנל ה-VA ש-HP שידכו למסך הזה. ברמת פאנל ה-VA איכות התמונה בהחלט טובה מאוד. חברת HP עשו פה עבודה לא רעה בכלל בכיול המסך לפלטת הצבעים SRGB ודיוק הצבעים ניכר כאשר רואים סרטוני יוטיוב בפורמט המתאים ליחס גובה של 32:9. 

חווית הצפיה בסרטוני וידאו עם המסך הזה פשוט מדהימה לראות וידאו על מסך 49 אינטש קעור בהחלט חוויה מהנה , הרמקולים הפתיעו אותי בעצמה שלהם למרות שהם מוציאים רק 3W של עוצמה , הסאונד היה טוב עם באסים וטרבלים מהטובים ששמעתי ברמקולים של מסך כלשהו. ברקעים שחורים לא ראיתי זליגות אור לבן כלל. איכות הצבעים הפתיעה.
אם מסתכלים מאמצע המסך לצדדים של המסך חווים ירידה קלה באיכות הצפיה למרות שיש למסך זווית צפיה של 178 מעלות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אם נצפה בוידאו או באתרי אינטרנט שלא מותאמים ליחס גובה רוחב של 32:9 נקבל גבולות שחורים סביב התוכן במרכז המסך. השטח הנדלני במסך הזה עצום וניתן להשתמש בכל השטח כאשר אנו עובדים על שולחן העבודה או לנצל את האפשרות לפיצול המסך לשני מסכים , פיצ'ר ש-HP הוסיפו למסך כאשר המסך נחצה לשניים ומציג שני מסכי QHD בגודל 24 אינטש כל אחד ברזולוציה של 1440P ומספק קצב רענון של 60Hz לכל אחד מהמסכים.

ניתן לחבר שני מחשבים למסך בו זמנית ובאמצות תוכנת Hp Device Bridge , ניתן להשתמש במקלדת ועכבר עבור שני המחשבים באמצעות חיבורם לחיבור ה-USB A מאחורה , המספק לנו יכולת של KVM. אם נתקין את התוכנה בכל אחד מהמחשבים אפשר להעביר גם קבצים בין המחשבים בגרירה של הקובץ למסך של המחשב השני. 

אפשר גם לחלק את השטח הנדלני על ידי הקטנת תוכנות או מסמכים שאנחנו עובדים עליהם ולהתאים אותם לשטח העבודה על המסך וככה למקסם את שטח העבודה ולעבוד על כמה דברים במקביל.  

היות ואין לי שני מחשבים ניידים חיברתי את הסמארטפון שלי למסך ביחד עם המחשב הנייד ( DEX של סמסונג ) , המסך מיד נחצה לשניים בחיבור של שניהם במקביל. לצערי התוכנה של HP זמינה רק למערכות ההפעלה וינדוס ו-IOS לכן לא היה ניתן לבדוק העברת קבצים או שימוש במקלדת ועכבר באמצעות הפיצ'ר הזה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

חוויה מטורפת במשחקים – גיימינג

המסך , תומך בקצב רענון מסך ב-165Hz וזה אומר שניתן לשחק במשחקי AAA ולהנות מעד 165 פריימים לשניה שהמסך יכול לקלוט , בהרצת משחק F.I.S.T , איתו אני אוהב לבדוק מסכים ( משחק עתיר גרפיקה ותובעני מבחינת משאבים ) , המשחק עלה מיד ברזולוציה המתאימה ויישר את התצוגה בהתאם ליחס הגובה רוחב והתפרס על כל המסך , חוויה מטורפת לשחק במשחק במסך קעור בגודל שכזה , מקבלים יותר שטח משחק ורואים יותר פרטים מאשר במסך קטן יותר , כן אין כאן מתיחת תמונת המשחק אלא ממש צפיה בעוד אזורים שנחתכו במסכים קטנים יותר. אין כאן DLSS או RAY TRACING ובכלל תמיכה ב-GSYNC של חברת NVIDIA מה שכן יש זה תמיכה ב-FREESYNC של חברת AMD ולכן גיימרים עם כרטיס מסך RADEON יהנו מהיכולות המתקדמות יותר למשחקיות עם מסך זה. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

השורה התחתונה

המסך HP E45C G5 , הוא מסך קעור המיועד לשוק העסקי בעיקר אך יכול בהחלט לשמש אותנו המשתמשים הביתיים ולספק לנו שטח נדל"ן תצוגה מרשים ביותר של 45 אינטש , מתאים במיוחד לאלו מאיתנו אשר עובדים עם מספר חלונות במקביל או סתם לצפות בוידאו על מסך רחב. המסך מצוייד בפאנל VA ולא בפאנל IPS האיכותי יותר , אך חווית הצפיה טובה מאוד בייחוד בצפיה בסרטוני וידאו המותאם למסכים רחבים.

גיימרים בייחוד אלו שהמחשב שלהם מצוייד בכרטיס גרפי של AMD יימצאו את המסך הזה כפתרון גיימינג מושלם , גם מסך קעור ורחב ביחס של 32:9 גם קצב רענון מעולה של 165Hz ותמיכה ב-FREESYNC של AMD. שלל החיבורים שלו כוללים כרטיס רשת 1GB , HDMI2.1 ,DP1.4 וחיבורי USB-C המעבירים וידאו בנוסף , כל אלה מאפשרים עבודה בצורה מאורגנת מכבילה מיותרת שכן המסך יכול לשמש כ-KVM ולאפשר חיבור של מספר מחשבים במקביל אליו.

מחיר : 4,475 ש"ח , ניתן להשיג בישראל אצל המשווקים המורשים בהזמנות מראש. 

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
סמסונג משיקה את Galaxy Z Fold 6 ואת ה-Z Flip 6 – דק יותר , חכם יותר ומהיר יותר
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
WD-SN5000 , ווסטרן דיגיטל משיקה כונן SSD תקציבי ליוצרי תוכן
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Galaxy Experience Spaces – מתחמי חוויה ל-AI של סמסונג
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Philips 49B2U6903CH – מסך קעור 49 אינטש עם מצלמה מובנית
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
Epson EH-TW6250 , מקרן 4K – לצפות ביורו במסך עד 500 אינטש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
חברת HP , חשפה בישראל את מחשבי ה-AI החדשים עם מיתוג חדש
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
השקה: לוג'יטק חזרה למשחק עם מקלדת ה-G515 LightSpeed TKL
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.