סקירה : טלוויזיה LG OLED B1 – להנות מטכנולוגיית האולד מבלי לקרוע את הכיס

מסכי האולד (OLED) , חודרים לאחרונה לשוק המסכים והטלוויזיות כאשר יותר ויותר חברות מציעות טלוויזיות אולד, בטווחי מחיר שונים בעיקר בטווחי המחיר הגבוהים. טלווזיות האולד, לא היו נגישות במחירים שפויים והיו נחלתם של מי שיכל להרשות לעצמו לרכוש טלוויזיה כזאת. חברת LG, השיקה את דגם הביניים ה-B1 על מנת להנגיש את מסכי האולד אל טווחי המחיר היותר שפויים, וכל זאת מבלי להתפשר על האיכות ועל היכולות שמסך אולד יקר יותר יכול להציע.
לקחנו את המסך LG OLED B1 לסקירה מקיפה והתוצאות לפניכם.

מה בקופסה

 • מסך OLED B1 55
 • שלט רחוק עם שליטה במחוות אוויר
 • מעמד פלסטיק לטלוויזיה
 • קליפס לניהול כבילה
 • ניירת

קצת על עיצוב וחיבורים

הטלוויזיה בסקירה בגודל 55 אינטש, מגיעה בצבע אפור כסוף מוברש, הגוף של המסך עשוי מאלמוניום ומפלסטיק קשיח. המסך דק במיוחד, בעובי של חצי ס"מ בלבד (כ-2 כרטיסי אשראי צמודים ביחד). על המסך מאחור, "מולבש" בחצי מהגוף שלו בקרת השליטה והחיבורים. האיזור הזה עבה יותר אבל לא יותר מדי. המסך עומד על מעמד עשוי מפלסטיק קשיח בצבע אפור כהה עם הכיתוב בצד ימין LG OLED. בגלל מחירו הנמוך יחסית מאחיו הבכור ה-C1 המעמד קצר יותר. 

חיבורים

בגב הטלוויזיה, נמצא את החיבורים הבאים : כניסת USB-Type A אחת, שתי כניסות HDMI 2.1 עם תמיכה ב-4K 120Hz ואחת מהם תומכת גם ב-eARC/ARC לשליטה והעברת הסאונד דרך החיבור, יציאת קול אופטית, יציאת קול אנלוגית (3.5 מ"מ), כניסת אנטנת לווין, כניסת אנטנת RF, כניסת רשת 100\10 מגה בייט, כבל חשמל מקובע למסך.
בצד הטלוויזיה נמצא את החיבורים הבאים : שתי כניסות USB-Type A ושתי כניסות HDMI 2.0.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

נתונים טכניים ופ'יצרים

הטלוויזיה, תומכת ב-HDR 10 Plus וגם בדולבי ויז'ן לתמונה חדה עם צבעים עשירים במיוחד, מצויידת ברמקולים בהספק של 40W עם תמיכה בדולבי אטמוס, תקשורת אלחוטית בלוטות' 5.0 ו-Wifi 5. הטלוויזיה בגודל 55 אינטש, ברזולוציית 4K UHD 3840X2160, הטלוויזיה מצויידת בפאנל Woled, קצב רענון תמונה של 100/120HZ ומעבד תמונה a7 Gen4 עם יכולות AI.

הטלוויזיה, מגיעה עם יכולות קול AI על ידי זיהוי הסביבה בה נצפה באמצעות תהודה חוזרת והתאמת הסאונד בהתאם, גם יכולות הבית החכם נתמכות פה, עם חיבור הבית לאקו סיסטם של LG בעזרת טכנולוגיית LG ThinQ AI המאפשרת לחבר מוצרים תומכים לטלוויזיה ולשלוט עליהם ממנה, בנוסף הטלוויזיה תומכת גם בחיבור הבית החכם באמצעות Amazon Alexa.

הטלוויזיה מגיעה עם שלל הגדרות שמהם נוכל לכייל את הטלוויזיה בהתאם להעדפותינו האישיות :

בהגדרות התמונה ניתן לבחור בין השאר בצבעים חיים, רגיל, אקו, קולנוע, כדורגל, מצב יוצר סרט ומומחה.
הצבעים החיים מתאימים לרוב התכנים אותם נצרוך. במצב זה הבהירות מתחזקת והכהים מודגשים.
שאר המצבים משנים את הבהירות ומכהים את המסך יותר. המצב המעניין ביותר הוא: מצב יוצר סרט – כיוון הצבע מתאים לסרטים שבהם נרצה לצפות בצבעים שיוצר הסרט התכוון אליהם. בנוסף ניתן גם לבחור בהגדרות תמונה מתקדמות ולבחור את הבהירות, הניגודיות, עומק הצבע , צלילות ועוד.

בהגדרות הצליל ניתן לבחור בין צליל AI, רגיל, קולנוע, מוזיקה ועוד. בנוסף ניתן לבחור את מקור השמע וניתן לצמד התקני בלוטות כמו סאונד בר נייד או אוזניות בלוטות'. העוצמה של הרמקולים סיפקה אותי והם נשמעים טוב מאוד. עם באסים מודגשים וסאונד מרשים בשביל רמקולים של טלוויזיה. מדי פעם צימדתי את אוזניות הבלוטות' שלי וגם פה הסאונד מועבר היטב.

מערכת ההפעלה של הטלוויזיה

מערכת ההפעלה של הטלוויזיה, היא פרי פיתוח של חברת LG ונקראת WebOS, השנה מערכת ההפעלה זכתה לשדרוג והגרסא העדכנית שלה היא 6.0. הממשק מסודר במעין קוביות שכל קוביה מכילה קישור לתוכן כלשהו, למשל מאמזון פריים או נטפליקס. מתחת לקוביות, נמצא את האפליקציות של הטלוויזיה. האיזור שהקצו להם בממשק צר וקטן יחסית לריבועי התכנים, מתחת לאפליקציות, נמצא מידע על חיבורי מכשירים לכניסות השונות ואת תפריט לוח המחוונים של דף הבית. הממשק השנה קצת כבד ואיטי, מכיוון שהממשק, טוען מידע מהרשת בכל פעם שנפתח אותו. חבל שהקטינו את איזור אפליקציות הטלוויזיה, עיקר התכנים שנצרוך הם בעיקר מהאזור הזה,

בלוח המחוונים של דף הבית, נמצא את הניהול של הבית החכם עם ה-ThinQ של LG או עם הבית החכם של אמזון אלכסה. בנוסף נראה פה אילו מכשירים מחוברים למסך ונוכל להגיע אליהם ישירות מהתפריט. מה שיפה, הטלוויזיה יודעת לזהות איזה מכשיר מחובר אליה ומציינת את שם המכשיר בתפריט. התפריט הזה נח מאוד וטוב שהוסיפו אותו השנה.

שלט הקסם

השלט של הטלוויזיה, מעבר למספרי תחנות מציג את הגלגלת שמשמשת לגלילה בין התפריטים השונים, ומשמש גם כלחצן אישור כשלוחצים עליו. בנוסף, השלט מגיע עם סוג של עכבר אוויר, כאשר מזיזים את השלט כמו מטה קסמים מופיע סמן העכבר וניתן לכוון אותו לאזור הרצוי בטלוויזיה, ללחוץ על אישור וזהו. במקום לגלול ידנית בין התפריטים השונים. המצאה גאונית של LG ומצאתי אותה נוחה מאוד לתפעול. בשלט, נמצא גם כפתורי קיצור לאפליקציות
הסטרימינג : נטפליקס, אמזון פריים, ודיסני פלוס. וכפתורי : סרטים – המלצות משירותי הסטרימינג השונים, העוזרת של גוגל ואלכסה של אמזון (שניהם לא זמינים בישראל).

לשלט יש גם שליטה קולית, ניתן באמצעותו לבצע חיפוש באפליקציות השונות, לשלוט על עוצמת הקול ועוד. השליטה בעברית עובדת בסדר ולא מעבר, השפה שבה השליטה הקולית עובדת, תלויה בשפת ממשק הטלוויזיה, אישית אני מעדיף את השפה האנגלית ובשפה האנגלית הפקודות הקוליות עובדות נהדר.

חווית שימוש וקצת על גיימינג

את הטלוויזיה, קיבלתי על ידי שני מתקינים, שהתקינו את הטלוויזיה על המעמד וביצעו כיול ראשוני שלה, סיפקו הסבר קצר על הטלוויזיה ואיך לעבוד איתה. שירות מעולה של חברת ח.י יבואנית LG בישראל (כל אחד שרוכש אותה מקבל את השירות הזה).
לאחר ההתקנה, כשהטלוויזיה ישבה על המזנון שלי, לא יכולתי שלא להתרשם מעובי המסך הדק במיוחד, כמה דק הוא? בעובי של רבע מהסמארטפון שלי, או שתי כרטיסי אשראי צמודים אחד לשני, ככה דק. התחלתי "לשחק" עם הטלוויזיה וחווית השלט עם המחוות באוויר ממש מושלמת תענוג של שלט, כיף לנווט בין התפריטים והאפליקציות השונות.

הממשק הנוכחי, מרגיש קצת איטי ובכלל פתיחת אפליקציות לוקחת 2-3 שניות קצת לא נח . חוץ מזה, בתוך נטפליקס או יוטיוב הכל זז חלק ומהר. חווית הצפיה בטלוויזיה הזאת, פשוט וואו אחד גדול. בצפיה בסרטים ב-HDR או בדולבי ויז'ן בפרט, מביאים את היכולות של הטלוויזיה לידי ביטוי בצורה מושלמת, השחור, פשוט שחור מושלם וחדות הצבעים גורמים לך להבין, כמה פאנל אולד משנה את הצפיה שלך, בסרטי 4K שתומכים בדולבי ויז'ן או HDR ב-180 מעלות.  פשוט תענוג עליאי לצפות בתכנים בטלוויזיה הזאת, אין דרך לתאר את זה, עד שלא תחוו אותה בעצמכם. גם בתכני SD או 1080P מעבד הטלוויזיה יודע לעבד את התכנים ולעשות להם שיפור תמונה מדהים, ערוצים בטלוויזיה, פתאום נראים טוב, תכנים ישנים שלי ב-FHD פתאום נראים כאילו צילמתי אותם ב-4K, פשוט מדהים.

משחקים בטלוויזיה? התשובה כן בענק

הטלוויזיה תומכת בכל הטכנולוגיות העדכניות לגיימרים – VRR, ALLM, HGIG וגם ב-Gsync של אנווידיה ואפילו ב-Freesync Premium של AMD ובתוספת להכל תמיכה ב-4K ב-120Hz. אחרי כל אלה, בהחלט אפשר לקרוא לטלוויזיה מסך גיימינג משוכלל. ניתן לחבר אליה מחשב או קונסולה ופשוט לשחק במסך אולד ולראות את המשחקים בצבעים שלא הכרנו בעבר.

לטלוויזיה, מצב תמונה מיוחד למשחקים שנקראת מיטוב משחק. דרכה ניתן לקבל מסך תחתון, המראה את כמות הפריימים במשחק ואפשרות להגדרות מהירות של הצבעים בטלוויזיה. במצב זה, ניתן לבחור בתבנית צבעים FPS הממטבת את הצבעים במשחקי יריות.

שיחקתי במשחק Borderland 2 ומעולם לא נהנתי לשחק במשחק הזה כמו שנהנתי עם הטלוויזיה הזאת, איזה צבעים, איזה חדות תמונה פשוט תענוג. 

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

מחיר – תלוי ברשת דרכה תרכשו אותה, המחירים מתחילים מ-4120 ש"ח לגודל 55 אינטש.

השורה התחתונה

טלוויזית האולד LG-OLED-B1, היא טלוויזיה שפשוט תענוג לצפות איתה בתכנים או לשחק איתה משחקי מחשב וקונסולה. חווית הצבעים העשירה והחדה במיוחד, הודות לפאנל WOLED איכותי מאוד ומעבד a7 חכם מהדור החדש, לדים שכבים ונדלקים בכל פיקסל, מביאים שחור מדוייק וחד. שלט שכיף לעבוד איתו, תמיכה בטכנולוגיות העדכניות ביותר, עם דולבי ויז'ן ו-HDR 10 PLUS, עם תמיכה ב-VRR ו-Gsync של אנווידיה וגם Freesync Premium של AMD ועם תג מחיר שפוי המאפשר ליותר אנשים לקנות מסך אולד מבלי לקרוע את הכיס.

אהבתי

 • צבעים חדים ומדוייקים
 • שלט הקסם נח לתפעול
 • תמיכה בדולבי ויז'ן ו-HDR 10+
 • מעולה לגיימרים יכול להחליף מסך מחשב
 • מחיר שפוי

פחות אהבתי

 • ממשק איטי
 • כרטיס רשת 10/100 חבל שלא עוברים ל 1G
 • וויפי 5 ולא 6

ציון כללי

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
חדשות : Philips משיקה בישראל מקרנים חדשים מסדרת ה-NeoPix
חדשות : Philips משיקה בישראל מקרנים חדשים מסדרת ה-NeoPix
השקה : Intel Lunar Lake – מעבד לניידים עצמתי עם ליבת AI
השקה : Intel Lunar Lake – מעבד לניידים עצמתי עם ליבת AI
חדשות : Samsung חושפת תכונות AI חדשות ב-OneUI 6 לשעונים
חדשות : Samsung חושפת תכונות AI חדשות ב-OneUI 6 לשעונים
סקירה : INTEL i9-14900KS – אירוע ההשקה מזווית אחרת
סקירה : INTEL i9-14900KS – אירוע ההשקה מזווית אחרת
חדשות : רימיני סטריט ספקית התמיכה המובילה בעולם החלה לתמוך במוצרי Vmware
חדשות : רימיני סטריט ספקית התמיכה המובילה בעולם החלה לתמוך במוצרי Vmware
סקירה : Asus Zenfone 11 Ultra – סמארטפון לגיימרים חובבי צילום
סקירה : Asus Zenfone 11 Ultra – סמארטפון לגיימרים חובבי צילום
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.