סקירה : Jabra Elite 4 אוזניות TWS עם מסנן רעשים אקטיבי

לחברת JABRA , שפע של אוזניות TWS שהושקו בשנתיים האחרונות כולן תחת סדרה מוצלחת אחת , סדרת ה-ELITE . כמדי שנה החברה משיקה אוזניות TWS חדשות , עם שיפורים והוספת פ'יצרים חדשים שלא היו קיימים בדגם הקודם בדרך כלל. אוזניות ה-ELITE 4 הושקו השנה (2023) והן באות לשפר את הדגם הקודם להם ה-ELITE 3 אותו סקרנו כאן

ה-ELITE 4 , מגיעות עם סינון רעשים אקטיבי , תמיכה במקודדים SBC במכשירי אפל ו-aptX במכשירי אנדרואיד , חיבור שני מכשירים במקביל (Multipoint) ועוד פיצ'רים עליהם נרחיב בהמשך. האוזניות מתומחרות בדומה לדגם הקודם במחיר של 400 ש"ח.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

פתיחת קופסה

בתוך הקופסה נמצא :

– כבל USB TYPE A ל- USB TYPE C 

– שני זוגות מתאמי סיליקון בנוסף לאלו על האוזניות

– ניירת

– מנשא נייד ואוזניות Elite 4

אוזניות קטנות ונוחות – על עיצוב וטכני

ה-Elite 4 לא שונה מאחיותיה הקודמות , גם פה האוזניות קטנות ונוחות להפליא בתוך האוזן , המתאמים שהגיעו עליהן ישבו בול על תנוך האוזן שלי. הן מעוצבות בדוגמת טיפה עם משפך מתעקל לכיוון התנוך של האוזן וכשהן נכנסות הן יושבות בול במנח הנכון. על צמד האוזניות , משטח לחיצה בצבע אפור עם הלוגו של ג'ברה לגישה קלה לפנוקציות שלהן. גם בדגם הזה אין משטח מגע אלא משטח לחיצה. המנשא שלהן מעוצב בצורה אובלית מפלסטיק קשיח עם סגירה מגנטית למניעת נפילה שלהן בטעות מהמנשא. המנשא קטן מימדים 6.4 ס"מ ברוחב ו-2.85 בגובה , כך שהן קלות לנשיאה בתיק או בכיס המכנס.

המנשא שוקל 33.4 גרם ומספק עד 28 שעות טעינה כשהסינון רעשים מבוטל ועד 22 שעות כשהוא פועל.  זמן הטעינה מ-0 ל-100% עומד על 3.5 שעות , אני מדדתי והגעתי לכמעט 4 שעות תוצאה די מדוייקת ליצרן. יש פה תמיכה בטעינה מהירה , 10 דקות של טעינת האוזניות במארז תספק שעת האזנה אחת. את המנשא מטעינים באמצעות כל כבל מסוג USB TYPE C ( מגיע בערכה ). אין פה טעינה אלחוטית של המנשא.

מימדי כל אוזניה , 2 ס"מ רוחב ו-2.7 ס"מ גובה ומשקל של כל אחת 4.6 גרם. זמן העבודה שלהן עד 7 שעות ללא סינון רעשים פעיל ועד 5.5 שעות כשהפונקציה כבויה. האוזניות מציעות פיצ'רים כגון : סינון רעשים אקטיבי , עמידות בפני זיעה ואבק בתקן IP55 , תמיכה בחיבור ל-2 מכשירים במקביל , תמיכה במקודדים SBC ו-aptX כאשר האחרון תומך רק במכשירי אנדרואיד , תמיכה בעוזרות קוליות סירי וגוגל אסיסטנט וקיצור דרך לספוטיפיי.

האוזניות מגיעות עם דרייבר בגודל 6 מ"מ ו-4 מיקרופונים מובנים הפועלים בטווח תדרים 100-8000HZ , הרמקול באוזניה תומך בתדרי שמע  בשמיעת מוזיקה ב-20 עד 20000 הרץ ובדיבור מ-100 עד 8000 הרץ.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

סינון רעשים מעולה – חווית שימוש

יצא לי לחוות ולסקור לא מעט דגמים של דגמי העלית , ביניהם הדגם משנה שעברה העלית 3 עליו ניתן לקרוא כאן וחייב לציין שיש שיפור לטובה הן מבחינת הפיצ'רים לדוגמה סינון הרעשים המוצלח וחיבור שני מכשירים במקביל והן מבחינת הסאונד שהפעם מרגיש קצת יותר טוב ועשיר מהדור הקודם. ג'ברה אפשרו לדגם שנחשב בסיסי לקבל פיצ'רים שהיו עד כה נחלת הדגמים היותר מתקדמים בסדרה דוגמת העלית 5 עליו ניתן לקרוא כאן שעולות גם היום 200 ש"ח יותר מהעלית 4.

חווית שימוש בסאונד

חיברתי את האוזניות לגלקסי S21 אולטרה שלי , ותוך 5 שניות הן התחברו לסמארטפון בזכות תכונת ה-FAST PAIR של ג'ברה שעובדת רק עם מכשירי האנדרואיד. לא הייתי צריך לחפש אותם ברשימת התקני הבלוטות' וראיתי מידע עליהן ישירות ממגירת ההודעות במכשיר עם ציון אחוזי הסוללה של כל אוזניה , פיצ'ר מעולה של ג'ברה. 

בחרתי מספר שירים מייצג שאיתם אני אוהב לבדוק סאונד של אוזניות בדרך כלל , Eminem – Godzilla איתו אני בודק באסים וגם טרבלים והסאונד היה די טוב אני חייב לציין , אמנם הבאסים לא היו בועטים ועמוקים אבל נשמעו די טוב יחסית לאוזניות ברמת המחיר שלהן. גם בטראק של Armin van Buuren-Our Origin הבאסים נשמעו יחסית שטוחים אבל לא ברמה נוראית לאלו מאיתנו שאוהבים באסים בועטים וחזקים הן פחות בשבליכם. לעומת זאת בטרבלים ובמידים הן סיפקו צליל די טוב ועשיר. במת הקול לא רחבה אבל גם לא שטוחה די איפה שאוזניות בטווח הזה אמורות להיות.
שורה תחתונה -הסאונד טוב ועשיר עם במת קול פתוחה אם כי לא רחבה מספיק, מורגש שיפור מהדגם הקודם. הן מספקות באסים סבירים גם בעוצמה גבוהה ללא כל עיוות בסאונד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

חווית שימוש בדיבור

את האוזניות בדקתי במספר מצבי שיחה : בבית , במשרד וברחוב.  בבית , ביצעתי מספר שיחות בדיקה לחבר כאשר ברקע הטלוויזיה עבדה ובני הבית דיברו בקול רם , השיחה ברוב הפעמים הייתה טובה כאשר החבר שומע את רעשי הרקע אבל גם שומע אותי בצורה טובה , אני שמעתי אותו מצויין.  במשרד , המצב היה קצת שונה אני יושב במשרד עם 4 חברי צוות שכולם עסוקים בלדבר , שמעתי את החבר בצורה טובה מאוד אבל פה החבר שמע אותי פחות טוב והצליח לשמוע גם את חברי הצוות מדברים.  ברחוב , השיחות עם החבר היו בסדר ברוב המקרים , למעט כשעברו אוטובוסים ואז אני והוא לא שמענו אחד את השני בצורה מיטבית אבל הצלחנו לדבר.
שורה תחתונה , המיקרופונים של האוזניה רגישות מדי וקולטות את הסביבה היטב. הרמקול באוזניה איכותי ושומעים את הצד השני היטב ברוב המקרים.

סינון הרעשים

האוזניות מגיעות עם סינון רעשים אקטיבי , הן לא מבטלות את הרעש לחלוטין אבל בהחלט מסננות אותו. בחדר רועש ניתן לשמוע קולות של מזגן רועש למשל אמנם מעומעם אבל שומעים . אין פה סינון רעשים מעולה אבל בהחלט מסנן רעשים טוב. לאלה מאיתנו שמחפשים אוזניות עם ביטול רעשים או סינון רעשים לטיסות או נסיעות באוטובוס הן פחות מתאימות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אפליקציית JABRA SOUND PLUS

האפלקיציה של חברת JABRA מתאימה את האפשרויות שתקבלו בהתאם לסוג האוזניה אותה רכשתם , באוזניות ה-ELITE 4 , ניתן לשלוט באפליקציה על ביטול\הפעלת סינון הרעשים , הפעלת Hear Through  או לבטל הכל ולהשתמש בהן ללא שום סינון , שליטה ידנית על האקולוזייר בנוסף למצבים קבועים , שיפור מהדגם הקודם ה-Elite 3 שהגיע ללא אפשרות שליטה על האקולוזייר וללא סינון רעשים. בנוסף יש פה פיצ'ר מעולה שעובד בכל הדגמים , איתור האוזניות במקרה שהן הלכו לאיבוד Find  My Jabra המשתמשת במיקום של האוזניות במידה ויש להן מספיק זמן סוללה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

השורה התחתונה

האוזניות Jabra Elte 4 , הן דגם הכניסה לסדרת העלית ומתומחרות בהתאם בעלות של 400 ש"ח , נכון יש אוזניות זולות מהן אבל מה שהן מביאות לשולחן מצדיק את המחיר שלהן , סינון רעשים אקטיבי , רמקולים איכותיים עם סאונד לא רע בכלל ואפשרות לבצע שיחות שברוב המקרים היו מוצלחות הן בהחלט אופציה ראויה לרכישה , בייחוד אם אתם מחפשים אוזניות טובות מבלי לקרוע את הכיס.

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

חדשות : Cyfox חשפה גל מתקפות חדשות באמצעות נוזקת BibiWiper
חדשות : Cyfox חשפה גל מתקפות חדשות באמצעות נוזקת BibiWiper
סקירה : Lenovo Legion Y34wz-30 – מסך קעור בגודל 34 אינטש
סקירה : Lenovo Legion Y34wz-30 – מסך קעור בגודל 34 אינטש
חדשות : סמסונג תחשוף בתערוכת MWC את חזון הגלקסי AI ואת ה-Galaxy Ring
חדשות : סמסונג תחשוף בתערוכת MWC את חזון הגלקסי AI ואת ה-Galaxy Ring
סייבר : Cyfox מדווחת : רשויות האכיפה תפסו שרתים של קבוצת הכופר LockBit
סייבר : Cyfox מדווחת : רשויות האכיפה תפסו שרתים של קבוצת הכופר LockBit
השקה : AOC משיקה מסכים חדשים בסדרת ה-B3
השקה : AOC משיקה מסכים חדשים בסדרת ה-B3
סייבר : Hp Wolf Security – תקיפות סייבר באמצעות הקלקה על פרסומות
סייבר : Hp Wolf Security – תקיפות סייבר באמצעות הקלקה על פרסומות
סקירה : ThinkPad X1 Fold 16 – נייד מתקפל ומסקרן במיוחד
סקירה : ThinkPad X1 Fold 16 – נייד מתקפל ומסקרן במיוחד
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.