סקירה : אוזניות Jabra Elite 8 Active – אוזניות TWS קשוחות במיוחד

חברת GN הדנית יצרנית מותג הסאונד Jabra , השיקה בסוף חודש אוגוסט השנה ( 2023) את סדרת העלית החדשה של החברה עם שני דגמי פרימיום : Elite 10 ו – Elite 8 Active הידיעה המלאה כאן , הסדרה החדשה רק הושקה בעולם וכבר הגיעו אלינו האוזניות Elite 8 Active לסקירה מלאה ומקיפה. האוזניות , לפי ג'ברה הן הקשוחות בעולם עם עמידות למים עד עומק 1.5 מטר ועמידות לאבק וחול בתקן IP68 , האוזניות אף עומדות בתקן צבאי אמריקאי לאלקטרוניקה  810H , בנוסף הן עמידות לזעזועים ולנפילות מגובה רב. אז איך נשמעות האוזניות עם כל התקנים והקשיחות? יצאנו לבדוק.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

פתיחת קופסה

בתוך הקופסה נמצא :

– ניירת

– מתאמי סיליקון עם 3 גדלים לבחירה ( זוג אחד מגיע מורכב על האוזניות )

– כבל טעינה USB A ל- USB C

– מנשא נייד עם האוזניות בתוכו

המנשא הנייד גדל – עיצוב וטכני

בשונה מדגמי העלית הקודמות שבהן הופיעה על האריזה תמונה של האוזניות בתוך עיגול גדול , לדוגמא Elite 4 שסקרנו לא מזמן כאן , הפעם בג'ברה בחרו לצאת מהשבלונה ולעצב את הקופסה עם הספרה 8 בגדול והאוזניות וברקע אבנים מתעופפים לכל עבר , בצד ימין בקצה העליון רשום : מהיוצרים של האוזניות הכי טובות לריצה כדי להראות לנו עד כמה ג'ברה גאה באוזניות הריצה של החברה. האריזה הפנימית נשארה אותו דבר כמו שאר דגמי העלית.

מה שכן השתנה פה זה גודל המנשא הנייד , שינו לו בג'ברה את העיצוב – הוא ארוך וצר יותר מאחיו הצעירים בסדרה ככל הנראה בגלל הגדלת נפח הסוללה ( ג'ברה לא מספקת מידע על הנפח בשום מקום ) , הגובה שלו  4.7 ס"מ , הרוחב 2.5 ס"מ ושוקל 46.4 גרם. המנשא ביחד עם האוזניות מספק עד 56 שעות עבודה ( ללא מסנן הרעשים ) , או עד 32 שעות ( עם מסנן הרעשים ) . בגלל העיצוב של המנשא הנייד לא ניתן להעמיד אותו על השולחן רק במצב שכיבה , אך עדיין ניתן להכניס את המנשא לכיס המכנס די בקלות. זמן הטעינה לפי היצרן עומד על 4 שעות לטעינה מ-0 אחוז ל-100, מדדתי זמן טעינה של שלוש שעות וחמישים דקות , תואם לנתוני היצרן. המנשא תומך בטעינה אלחוטית וטעינה של 5 דקות תספק עד שעת האזנה. את המנשא מטעינים באמצעות כבל מסוג USB C ( מגיע בערכה ). המנשא מוגן נתזי מים ואבק בתקן IP54.

גם האוזניות , זוכות לשינוי עיצובי והן כעת עטופות בהיקפן בגומי העשוי מסיליקון נוזלי כך שהן מכסות את לחצן השליטה עם פתחים לזוג המיקרופונים העליון והתחתון. עטיפת הגומי , מספקת הגנה לאוזניות מפני נפילות וגם מספקות אחיזה יציבה באוזן , ג'ברה קוראת לזה Jabra Shake Grip המונעות מהאוזניות ליפול בריצה ובפעילות אקסטרים. ג'ברה שדרגה את סינון הרעשים באוזניות וכעת הוא אדפטיבי היברידי ולא אקטיבי כמו בדגמים הקודמים של הסדרה. הסבר קצר על הטכנולוגיה הזו : שבב סינון הרעשים בודק רעשי סביבה באמצעות המיקרופונים הפנימיים והחיצוניים של האוזניות וביחד עם אלוגריתמים מפענחים את הצלילים הלא רצויים ומבטלים אותם ובכך משיגים סינון רעשים טוב יותר מאקטיבי למשל.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

האוזניות , מוגדרות לפי ג'ברה כאוזניות הקשוחות בעולם ואמורות לשרוד כל דבר אפשרי ולכן מעבר להגנת גומי הסיליקון העוטף אותן ומספק הגנה מנפילות ואחיזה טובה באוזן , הן מוגנות מים ואבק בתקן IP68 , כלומר הן יכולות לעבוד גם אחרי טבילה במים עד 1.5 מטר עומק , בנוסף ג'ברה העבירו אותן מבחני קורוזיה מואצת על מנת לקבל את תקן HACT , הכוללים התזה רציפה של 15 דקות במי מלח וייבוש שלהן ב-40 מעלות עם 93 אחוזי לחות ועברו אותן בהצלחה.
גם על תקן צבאי לא וויתרו בג'ברה ואכן האוזניות זכו לתקן H810 של הצבא האמריקאי לאלקטרוניקה קשיחה. 

מימדי כל אוזניה 2 ס"מ גובה ורוחב , משקל כל אחת מהן 5 גרם. זמן העבודה שלהן עד 8 שעות עם סינון רעשים פעיל ועד 14 שעות ללא סינון הרעשים. האוזניות תומכות בפיצ'רים הבאים : תמיכה בחיבור מספר מכשירים במקביל ( Multipoint ) , תמיכה במקודדי קול AAC ו-SBC , אלו לא מקודדי קול מסוג Hi-Res ותמוה המהלך לוותר על מקודד aptX האיכותי ששודך לכל דגמי הסדרה עד כה.  האוזניות תומכות בעוזרות הקוליות סירי וגוגל אסיסטנט כאשר האחרון תומך רק במכשירי אנדרואיד , תמיכה ב-Fast Pair (חיבור מהיר של האוזניות למכשירי אנדרואיד ללא צורך בצימוד ידני) , תמיכה גם ב-Swift Pair (חיבור מהיר למחשבים עם מערכת הפעלה Windows 10 ומעלה ללא צורך בצימוד ידני ) , מקש חיבור מהיר ל-Spotify.

בין שלל הפיצ'רים שג'ברה שידכה לאוזניות ה-Elite 8 Active , הוא הפיצ'ר הכי חדשני פה ולראשונה באוזניות של ג'ברה , תמיכה ב-Saptial Audio של Dolby Audio , המטרה פה היא לספק לנו שמיעה היקפית כאשר אנו מפעילים את הפיצ'ר הזה. איך הוא עובד? נגלה בהמשך.

האוזניות מצוידות בדרייבר בגודל 6 מ"מ , לאוזניות שישה מיקרופונים, שניים חיצוניים וארבעה פנימיים , הפועלים בטווח תדרים 100-8000Hz , המיקרופונים החיצוניים מוגנים בעזרת גריל שחור לסינון רעשי רוח. הרמקול באוזניה תומך בתדרי שמע בשמיעת מוזיקה ב-20 עד 20000 הרץ ובדיבור ב-100 עד 8000 הרץ.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

משהו בחווית הדיבור השתנה – חווית שימוש

ציפיתי ממש להגיע ליום שבו אסקור את האוזניות האלה , בגלל החידושים ובגלל הטענה שהן האוזניות הקשוחות בעולם. הייתי חייב לבדוק את כל הטענות האלה ולהווכח בעצמי עד כמה הטענות האלה נכונות או לא.

אחרי פתיתת הקופסה המרשימה ( אני רגיל לאריזות עם עיצוב מנימלסטי של ג'ברה ) , ואחרי צילומי פתיחת הקופסה , התפניתי להתרשם מהעיצוב החדש והמעניין , מנשא ארוך ואוזניות עטופות בגומי עם פתחים למיקרופונים שהפעם מכוסים בגריל שחור יפה כזה , אהבתי מאוד את העיצוב שלהן.  עוד אהבתי , את יכולת הצימוד שלהן לטלפון ולמחשב הנייד שזיהו אותן ישר כשהוצאתי אותן מהמנשא. 

לאחר שבועיים של שימוש , בביצוע כל בדיקה אפשרית שכן אלו אוזניות מאוד מיוחדות של ג'ברה אלו המסקנות שלי מהן :

חווית שימוש במוזיקה ונוחות : 

האוזניות בזכות הגומי-סיליקון שלהן ממוקמות היטב בתנוך האוזן ולא משנה עד כמה ניסיתי להזיז את הראש , חזק , חלש , לצדדים , בסיבוב הן פשוט לא נופלות מהן. הן בולטות מהאוזן יותר מהדגמים האחרים בסדרה , אך עדיין הן נוחות להפליא גם שענדתי אותם שעות לא הרגשתי חוסר נוחות או כאבי לחץ בכלל שאפו על זה ג'ברה. עוד על נוחות הפעם מהצד התפעולי , האוזניות מצויידות בחיישן קרבה ויודעות להפעיל ולעצור את הניגון או לענות ולנתק את השיחה בהוצאה והכנסה שלהן מהאוזן.

ביצעתי לאוזניות בדיקות סאונד רבות עם ANC  בלי ANC ומרשים כמה ה-ANC לא פגם בשמיעת מוזיקה. בדרך כלל הן מפחיתות מאיכות השמע אך כאן זה לא המקרה. האוזניות משמיעות מוזיקה וסאונד פשוט מצויין רק חסר לי טיפה ווליום וזה היה מושלם. ביצעתי עם האוזניות בדיקה לעשרות שירים , גם בסללורי וגם במחשב הנייד , צפיתי והאזנתי דרכם ללא מעט סרטים וסדרות דרך הטלוויזיה.  והמסקנות הן חד משמעיות האוזניות פשוט מוציאות סאונד מצויין , בימת הקול רחבה ומדוייקת , הטראבלים מאוזנים ולא צורמים לאוזן גם בווליום גבוה , המידים מדוייקים והבאסים סוף סוף באוזניות של ג'ברה קיימים פה ובצורה טובה למדי , הבאסים בועטים ומרגישים אותם היטב.  כמובן שניתן לכוון את האקולייזר עם תבניות מוגדרות מראש או לבצע הגדרה אישית אך כלל לא הרגשתי צורך לשנות משהו הכיול היה מעולה מהמפעל.

את בדיקת הסאונד הסופית והמכריעה אני מבצע עם השירים הבאים :
Godzilla של אמינם , איתו אני אוהב לבדוק באסים וטרבלים 
 Our Origin (Extended Mix) של ארמין ואן ביורן איתו אני אוהב לבדוק גם באסים וגם מנעד רחב של צלילים
caribbean blue של אניה גם איתו אני בודק מנעד רחב של צלילים בעיקר את המידים

חווית שימוש בדיבור :

ביצעתי עם האוזניות מספר רב של שיחות היות ואימצתי אותן כאוזניות המרכזיות שלי לשימוש היומיומי שלי ולא רק לצרכי בדיקת איכות השיחות. הפעם קצת התאכזבתי מאיכות השיחה בסביבות רועשות כמו רחוב או המשרד שלי , אין פה את אותה רגישות מיקרופונים כמו שאני רגיל מאוזניות העלית של ג'ברה בדרך כלל והשמע של הצד השני אותי היה פחות טוב ונאצלצתי להרים את הקול על מנת שישמעו אותי. בסביבות פחות רועשות מהלך השיחות היה יותר טוב אבל עדיין הן הרגישו פחות טובות בשיחות מדגמים אחרים שבחנתי בעבר. את הצד השני שמעתי טוב כמו תמיד בכל מצב גם בסביבות הרועשות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אז איך נשמע דולבי אודיו באוזניות? קצת על החוויה וקצת על סינון הרעשים

האוזניות תומכות ב-Saptial Audio עם דולבי אודיו , שזה אומר חווית תלת מימד בשמע מוזיקה עם צלילים המגיעים מכל כיוון אפשרי. התכונה הזאת מגיעה מובנית בתוך האוזניות , פעם ראשונה שג'ברה עושה שימוש בטכנולוגיה זו באוזניות של החברה.

כדי להנות מהחוויה , יש לאפשר את התכונה דרך האפליקציה ולמצוא תכנים תומכים ביוטיוב. ניתן למצוא לא מעט כאלה , או לצמד את האוזניות למכשירי אפל השונים ודרך אפל מיוזיק , ניתן להאזין לתכנים אלה. צימדתי את האוזניות לגלקסי S21 אולטרה שלי ופתחתי הדגמות וטריילרים התומכים בדולבי אודיו וגם בדולבי אטמוס , ואכן , החוויה של שמיעת תוכן בדולבי עובדת ממש מעולה. שומעים את הצלילים מגיעים מכל כיוון אפשרי , למשל גשם ורעמים שמגיעים מעל הראש או רחשי ג'ונגל בה שומעים ציוצי ציפורים וקולות של חיות אחרות מכיוונים שונים.  חוויה שמשנה את חוקי המשחק באוזניות TWS בהחלט. חשוב לציין ללא תכנים תומכים לא תחוו את החוויה כלל ורק תזכו לקבל הנחתה בעוצמת הסאונד.

סינון הרעשים באוזניות הוא אדפטיבי אקטיבי , העושה שימוש במיקרופונים הפנימיים והחיצוניים של האוזניות ומעבד את הסאונד הנקלט בצורה חכמה ומסנן את רעשי הרקע. הטכנולוגיה הזאת , אמורה לספק סינון רעשים מעולה ואפקטיבי יותר מסינון רעשים אקטיבי. בפועל , האוזניות הצליחו לסנן רעשי רקע כמו מזגן או מאוורר בצורה טובה , אם כי לא מושלמת. עדיין ג'ברה לא הצליחו לבטל רעשי רוח וחבל. יתר רעשי הרקע כגון : טלוויזיה , רכבים חולפים האוזניות הצליחו לסנן בצורה טובה בהרבה מאוזניות אחרות בסדרה. דיבור אנשים או סביבה רועשת בפאב האוזניות ביצעו עבודה סבירה ולא מעבר.

האוזניות לא אמורות לבטל רעשים רק לסנן אותן , ואת זה ג'ברה עושה בצורה טובה ואפילו יותר טובה בחלק מהמקרים עם סינון אדפטיבי אקטיבי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אוזניות קשוחות? אז יצאתי לבדוק – חווית עמידות

אז ג'ברה מבטיחה לנו שאלו האוזניות הכי קשוחות בסביבה , עם עמידות למים ואבק בתקן הכי מחמיר כיום ה-IP68 , כולל בדיקות קורוזיה וטענה לעמידות ברמה צבאית , סקרן אותי לבדוק האם הן באמת קשוחות כמו שג'ברה טוענים? אז מדי פעם בשבועיים האחרונים , זרקתי אותן לקיר ולרצפה בעוצמות שונות וכמה שלא ניסיתי לא קרה להם כלום , אף פעם , אין שריטות , אין סימני מכות על האוזניות והן עבדו בצורה תקינה כל פעם מחדש.

החלטתי לבצע גם בדיקה לעמידות במים , לקחתי כוס עם מים קרים והוספתי להן קרח שיהיה מעניין בכל זאת אוזניות קשוחות , זרקתי אותן לכוס והתפללתי שהן יעבדו אחרי זה. מיד כשהן באו במגע עם המים הן הפיקו צליל צפצוף מונוטוני  שלא הפסיק למשך 5 דקות שלמות , כאילו הן צורחות עליי למה עשית לנו את זה? הצפצוף , כבר סימן לי שהן הולכות למות ולא ישובו לחיים.  למרות הצפצוף המתמשך , הטלפון שלי עדיין זיהה אותם ולא איבד קשר עם התקן הבלוטות שלהן.

ניסיתי לנגן מוזיקה והטלפון אכן שידר אליהן את התוכן , אך כמובן שהאוזניות לא השמיעו כלום מעבר לצפצוף. אחרי 5 דקות , הצפצפוף פסק והן פשוט נחו על הקרקעית למשך 35 דקות. בועות קטנות הופיעו מדי פעם , די חששתי שהן לא אטומות מספיק ומוציאות אוויר , בועות אוויר זה לא סימן טוב. כשהזמן עבר הוצאתי אותן וייבשתי אותן היטב כולל ניעורים מאסיביים שלהן , כדי שכל המים ייצאו החוצה. כשענדתי אותם , הן פשוט החלו לצפצף את אותו צליל מונוטני כשהן היו במים. הנחתי אותן לייבוש של כמה שעות , ענדתי אותם שוב והאוזניות העבירו את המוזיקה בצורה עמומה מאוד , כאשר אוזניית ימין ממשיכה להפיק צליל צפצוף מדי פעם. הפקדים תפקדו היטב כולל התקן הבלוטות' בכל שלבי הבדיקה.

ואז , הבנתי שיש סיכוי גדול שמים עדיין כלואים בתוכן , הנחתי אותן ללא שימוש במשך שעתיים נוספות , ענדתי אותן שוב , אוזניית שמאל חזרה לתפקוד מלא ושמעו בה את המוזיקה היטב , אוזניית ימין שבקה חיים. ניסיתי לאפס אותן , להחזיר אותן למנשא ולהוציא מספר פעמים ללא הצלחה , אוזניית שמאל לא הגיבה לסאונד כלל , מבחן האטימה נכשל , או ככה לפחות חשבתי. עזבתי אותן על השולחן ולא במנשא עד הצהריים של יום המחרת. ניסיתי לענוד אותם שוב ואוזניית שמאל שבה לחיים ותפקדה בצורה מושלמת כמו ביום שקיבלתי אותן. 

כל התהליך , מטבילתן במים ועד לייבוש מלא שלהן והחזרתן לעבודה , לקחה לא מעט זמן באזור ה-20 שעות בערך. אבל לפחות גיליתי שג'ברה אכן עומדת בהבטחה שלה והן מוגנות מים בטמפרטורה נמוכה מאוד ואכן אפשר להגיד שהן קשוחות מאוד ועמידות למים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אפליקציית Sound Plus

האפליקציה מאפשרת : הפעלת\ ביטול ה-ANC , הפעלת ה-HEAR THROUGH , הפעלת ה-Saptial Sound עם דולבי אודיו או ביטול , אקולייזר עם תבניות מובנות ואפשרות ליצור כאלה משלנו עם התאמה אישית , הפקת צלילים לרגיעה או שינה ( soundscape ) עם אפשרות למגוון רחב של קטעי קול מהטבע או מהסביבה שלנו  כגון : גלי ים , ציפורים , רעש לבן ועוד. אפשור כפתור ה-SPOTIFY  ( מבטל את העוזרות הקוליות ) , שליטה על חיישני הקרבה האם הם יעצרו את המוזיקה או השיחה או לא , אפשרות להחליט מה תבצע כל לחיצה שלנו על האוזניה ועוד.

השורה התחתונה

אוזניות Jabra Elite 8 Active , הן אוזניות TWS המוגדרות הקשוחות בעולם , ללא התפשרות כלל על איכות הצליל בשום צורה , ואכן הן מספקות צליל עם בימת קול רחבה ובאסים בועטים ועשירים , גם בשיחות הן ביצעו את עבודתן בצורה מספקת אם כי קצת מאכזבת בעיקר בשמע של הצד השני אותי. הן מציעות הגנה ממים ואבק בתקן IP68 הגבוה , ועמידות מזג אוויר קיצוני ואכן בבדיקת טבילה במים הן סיפקו את הסחורה ועמדו במבחן זה בגבורה , אמנם לקח כ-20 שעות ייבוש עד לעבודה מלאה אבל הן חזרו לעבוד ובגדול. 

הדולבי אודיו עובד פה מצויין ובתכנים מתאימים תהנו מחוויה של סאונד בצליל היקפי , הן מגיעות עם גומי עשוי סיליקון נוזלי המספק גם הגנה מפני נפילות ( מבחן הזריקה על קירות ועל הרצפה עבר בהצלחה והן לא נפגעו כלל ) , וגם אחיזה מיטבית באוזן , עם נוחות מצויינת בתנוך האוזן ללא כאבים וללא תזוזה כלל ( ניסיתי להפיל אותם בסיבובי ראש חזקים והן לא זזו ).

עם סינון רעשים אדפטיבי היברידי תקבלו סינון רעשים מהטובים שיש באוזניות TWS ברוב המקרים בעיקר ברעשי רחוב.
האוזניות הן מהטובות והמענינות ביותר שיצא לי לחוות באוזניות TWS , ג'ברה אכן עומדת בכל ההבטחות שלה והן בהחלט אוזניות קשוחות מאוד. הן מתומחרות על הצד הגבוה של הסקאלה ועולות 799 ש"ח.

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.