סקירה : אוזניות גיימינג XPG-PRECOG

אוזניות גיימינג טובות הן אביזר חשוב בעבור הגיימר שמעוניין לשמוע כל רחש בסביבת המשחק כגון טריקת דלת, את מנוע המכונית או יריה במחשב בקונסולה או בטלפון הנייד.
האוזניות של חברת ADATA תחת מותג הגיימינג שלה XPG הוציאו את ה-PRECOG אוזניות בעלות 2 דרייברים כשאחד מהם הוא אלקטרוני והשני דינאמי וביחד אמורים לספק טווח רחב של צלילים. יצאתי לבדוק אותו עבורכם ולהלן התוצאות.

עיצוב תכולת הקופסה ונוחות

האוזניות מעוצבות ונראות מרשימות מאוד אבל כשמחזיקים אותם ביד הן מוגשמות במקצת וכבדות יחסית לאוזניות גיימינג (משקל 362 גרם).

בנוסף הן גדולות מאוד יחסית לאוזניות אחרות שנתקלתי בהן בעבר. האוזניות הן אוזניות Over The Ear, הקשת מרופדת בספוג זכרון ומחוברת לשני צינורות גומי שמסתירות תחתן את הקפיצים שאחראים לתפיסת הקשת על הראש. את הכוסות שמרופדות בספוג זכרון מחזיקים שתי חיבורי מתכת מאסיביים. 

האוזניות מגיעות בתוך תיק מוקשח עם ידית נשיאה המכיל בתוכו את האוזניות, ושרוולי רשת כדי לשים את האביזרים בצורה מאורגנת. הקופסה שהיא תיק מכילה:

  • אוזניות XPG PreCog
  • כבל AUX באורך 1.25 מטר עם חיבור 3.5 מ"מ ל-3.5 מ"מ עם לשליטה בעצמת הקול וכפתור להפעלת\ביטול המיקרופון.
  • כבל מאריך Y באורך 1.36 מטר
  • כבל עם חיבור USB TYPE-C ל-USB TYPE-C עם כרטיס קול מובנה המאפשר מעבר בין כמה סגנונות אקולייזר FPS, סראונד 7.1 ו-MUSIC. כפתור לשליטה על ביטול הרעשים למיקרופון, כפתור לכיבוי הפעלת הלד וכפתור לעצמת הווליום עם השתקה למיקרופון. מאפשר חיבור של האוזניות למחשב או לטלפון ללא חיבור אוזניות 3.5 מ"מ.
  • ניירת ואחריות 
  • מדבקותXPG

 

החוויה האישית שלי עם האוזניות מבחינת נוחות הייתה חוויה לא טובה, החור לאוזניים בכוסות קטן מדי והריפוד לחץ לי על האוזניים ומהר מאוד נאלצתי להסיר אותם.

בנוסף הקפיצים שאמורים להחזיק את הקשת על הראש היו מתוחים מאוד מה שיצר לחץ על הראש שלי והיה מאוד לא נעים לשבת איתם זמן ממושך. 

האם איכות הסאונד טובה במשחקים? שימוש באביזרים השונים ונתונים

האוזניות מוגדרות כ-HI RES AUDIO ומשודך להן דרייברים אלקטרוני ודינאמי שאמורים להרחיב את טווח התדרים באוזניות, טווח התדרים לפי היצרן הוא 5Hz-50,000Hz שזה המון ובתאוריה אמור לספק מנעד רחב של צלילים בכל הגבהים. 

עם האוזניות מגיעות 2 אפשרויות חיבור האחת כבל AUX עם מחבר 3.5 מ"מ ל-3.5 מ"מ, והשנייה כרטיס קול שמוסיף עוד שכבת אקולייזר עם 3 מצבי שמע. ומאפשר לחבר את האוזניות לטלפון או מחשב שאין לו כניסת אוזניות.

בבדיקת סאונד במשחק המחשב Call Of Duty Black Ops, עם הכבל שמגיע עם כרטיס הקול  ניסיתי את שלושת המצבים שכרטיס הקול מגיע איתם; במצב FPS שאמור לתת הדגשה במשחקים לצלילים שמגיעים מכיוונים שונים כמו צעדים, יריות דלת נטרקת וכו'.

המצב הזה פשוט הורס את הסאונד הוא מוריד את כל הגבוהים והמידים למטה בצורה דרסטית והופך את הסאונד לנוראי. אני הייתי נמנע ממצב זה במשחקים.

במצב סראונד 7.1 מה שבדרך כלל לא מומלץ במשחקים, דווקא הרגיש הרבה יותר טוב, הסאונד במשחק הרגיש יותר חי למרות שהייתה תחושה מוזרה קצת של אקו חלש. 

ניסיתי להשתמש במצב Music, למרות שהוא לא מיועד למשחקים והסאונד השתפר עוד יותר הגבוהים והמידים הודגשו הנמוכים הורגשו היטב.

עם כבל ה-AUX שאמור לספק סאונד ללא אקולייזר כפי שהן כויילו במפעל של XPG הסאונד טוב במצב MUSIC הבאסים מורגשים והגבוהים והבינוניים היו מאוזנים די טוב.

האם איכות הסאונד טובה בשמיעת מוזיקה? על המיקרופון ועוד

בשמיעת מוזיקה מיוטיוב במספר טראקים של Armin Van Buuren וגם ביצועים של Pentatonix, בזכות הסאונד המאוד איכותי של הלהקה ועם באסים בועטים.

בבדיקה עם כבל ה-AUX, הסאונד נשמע טוב, הנמוכים הורגשו היטב אבל היה חסר בעיטות מהם לא היה פה איזה אומף בועט שציפיתי לשמוע מהם.

עם כרטיס הקול מחובר לאוזניות ב-7.1, הסאונד נשמע טוב עם תחושה של אקו מסביב לאוזניים XPG ניסו לדמות מצב של סראונד פחות מוצלח לטעמי , במצב Music, הסאונד נשמע מאוזן עם באסים חזקים אך עדיין לא בועטים יותר מדי קצת חבל סה"כ שומעים בהם טוב.

עושה רושם ש-XPG כיילו את האוזניות על הצד שנוטה יותר לגבוהים ופחות לנמוכים ולא ציידו את האוזניות עם אפליקציה שאולי הייתה יכולה לשפר ולו במקצת את הכיול מהמפעל.

המיקרופון מגיע עם חיבור מיוחד שמתחבר לכניסה יעודית באוזניות כדי למנוע חיבור לא נכון שלו אליהן. 

בבדיקת סאונד למיקרופון, גיליתי שבגזרה הזאת XPG עשו עבודה לא טובה. המיקרופון מספק עוצמת קול גבוהה יחסית אבל עמומה מאוד ודי שטוחה ומרגיש כאילו הקול בוקע מתוך חבית.

כשעברתי למצב סינון הרעשים המיקרופון הוציא סאונד קצת יותר טוב ועדיף לעבוד עם המיקרופון במצב זה.

האוזניות מצויידות עם נורת לד בצבע אדום מחוץ לכוסות, ניתן רק להדליק אותה או לכבות.

החיבורים של הכבלים לאוזניות ממוקם בצד ימין של האוזניות וכוללים חיבור USB TYPE-C, חיבור AUX וחיבור ייעודי למיקרופון.

מחיר וזמינות

האוזניות משווקות ברשתות המחשוב הגדולות במחיר של החל מ-485 ש"ח.

סיכום

חברת ADATA, באמצעות מותג הגיימינג שלהם XPG, ניסו להוציא אוזניות מהפכניות עם דרייבר כפול האחד אלקטרוני והשני דינאמי. מורגש שהשקיעו בעיצוב המוצר מאוד והוא משווק באריזה יפה עם תיק נשיאה. לדעתי XPG לאחר שבדקתי אותם שוב כן הצליחו להוציא אוזניות גיימינג שנשמעות טוב אם כי יש בשוק עדיין אוזניות יותר טובות מהם. בגזרת המקרופון חבל שהחברה השתמשה במיקרופון פחות איכותי.

מחיר

0
יקרות יחסית למתחרים יותר טובים אבל אוזניות שנשמעות טוב ומעוצבות יפה

ביצועים

0
הסאונד טוב הגבוהים נשמעים היטב באסים טובים רק קצת לא בועטים כמו שציפיתי מאוזניות במחיר כזה

סיכום

0
האוזניות מגיעות במעטפת יפה: תיק נשיאה,אביזרים, חיבורי מתכת ,הכיול שלהן על הצד של הגבוהים ופחות בבאסים

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

סקירה : Lenovo Legion Y34wz-30 – מסך קעור בגודל 34 אינטש
סקירה : Lenovo Legion Y34wz-30 – מסך קעור בגודל 34 אינטש
חדשות : סמסונג תחשוף בתערוכת MWC את חזון הגלקסי AI ואת ה-Galaxy Ring
חדשות : סמסונג תחשוף בתערוכת MWC את חזון הגלקסי AI ואת ה-Galaxy Ring
סייבר : Cyfox מדווחת : רשויות האכיפה תפסו שרתים של קבוצת הכופר LockBit
סייבר : Cyfox מדווחת : רשויות האכיפה תפסו שרתים של קבוצת הכופר LockBit
השקה : AOC משיקה מסכים חדשים בסדרת ה-B3
השקה : AOC משיקה מסכים חדשים בסדרת ה-B3
סייבר : Hp Wolf Security – תקיפות סייבר באמצעות הקלקה על פרסומות
סייבר : Hp Wolf Security – תקיפות סייבר באמצעות הקלקה על פרסומות
סקירה : ThinkPad X1 Fold 16 – נייד מתקפל ומסקרן במיוחד
סקירה : ThinkPad X1 Fold 16 – נייד מתקפל ומסקרן במיוחד
חדשות : Red Hat תאפשר פיתוח סביבות בקוד פתוח באמצעות פלטפורמת ה-Developer Hub
חדשות : Red Hat תאפשר פיתוח סביבות בקוד פתוח באמצעות פלטפורמת ה-Developer Hub
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.