סקירה : Logitech MX Keys S – מקלדת פרימיום בסדרת ה-MX המוצלחת

חברת לוג'יטק השיקה השנה (2023) , את סדרת ה-MX החדשה כהמשך לסדרה המוצלחת של החברה בשנים האחרונות, המקלדת החדשה בסדרה ה-MX Keys S , מציעה מספר שינויים מהדגם הקודם ה-MX Keys , ביניהם תאורה אחורית הנדלקת באופן אוטומטי במנח יד , הוספת קיצורי דרך נוספים למקשי ה-FN ועבודה עם הדונגל החדש של החברה ה-BOLT המאובטח יותר לעומת דונגל ה-UNIFING מהשנים הקודמות. מעבר לשינויים אלה ל'וגיטק החליטו לשמר כל מה שהיה טוב במקלדת הקודמת.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

פתיחת קופסה

בתוך הקופסה נמצא את הפריטים הבאים : 

– ניירת

– כבל טעינה USB A ל- USB C

– דונגל BOLT

– מקלדת Logitech MX Keys S

המקלדת משדרת פרימיום מכל עבר – עיצוב וטכני 

המקלדת מגיעה באריזה עם צילום של המקלדת בענק במרכז הקופסה , עם כיתוב שמעיד שהמקלדת בפנים עם מקשים בעברית , בצד ימין מראים לנו שהמקשים מאפשרים הקשה אולטרה זורמת , בצד שמאל למטה מצויין הצבע של המקלדת , המקדלת שקיבלתי לסקירה היא בצבע גרפייט , שילוב של אפור , הצבע השולט ברב המקלדת ופס שחור מלמעלה. המקשים בצבע שחור. מאחור בצד ימין נמצא את שקע טעינת המקלדת ואת כפתור ההפעלה\כיבוי.
לוג'יטק הלכה פה על עיצוב ולכן המקלדת לא ארגונומית , אין רגליות מתכוונות לשליטה על הגובה שלה , היא מוגבהת קלות , קצת מעל גובה השולחן בזווית נמוכה. בדומה למקלדת JLAB EPIC שהעתיקה מלוג'יטק את העיצוב.

המקלדת משדרת פרימיום מכל עבר , החל מהקופסה המושקעת ועד המקלדת עצמה. המקלדת עשויה אלומיניום ברובה ובחלקים שלא , מפלסטיק קשיח ואיכותי ולכן היא קצת כבדה ( שוקלת 810 גרם ) ,  לא שזה רע , ההיפך , הכובד שלה מספק לה יציבות ואחיזה טובה כשהיא מונחת על השולחן. מנגנון המקשים הוא מנגנון המספריים , המאפשר הקלדה שקטה וגם מגביה אותם במעט ( עומק לחיצה 1.8 מ"מ ) , כח הלחיצה המופעל עד ללחיצה מלאה עומד על 60 גרם. המקשים שקועים מעט עם גומה בכל מקש למנח מדוייק של האצבעות עליהם. 

למקלדת 109 מקשים עם מקשי מספרים ( מקלדת מלאה ) , עם תאורה אחורית הכוללת חיישן קרבה מוצלח במיוחד , הנדלקת כאשר אנו מניחים את היד על המקלדת ומכוונת את עוצמת התאורה בהתאם לסביבה בה אנו עובדים , כאשר אנו עוזבים את המקלדת החיישן מבצע עמעום של התאורה עד לכיבוי מוחלט שלה ( ניתן לשנות הגדרות דרך התוכנה ).
ניתן לתכנת את מקשי ה-FN ועוד חמישה מקשים לפתיחת\סגירת אפליקציות או ביצוע לכל פקודה שנחפוץ כגון : גזירה , מחיקה ועוד. ניתן גם להוסיף קיצור לכל פקודה משולבת  שנחפוץ לדוגמא : Ctrl+c להעתקה.

לוג'יטק שידכו למקלדת סוללה נטענת  בנפח 1500mAh  , זמן העבודה תלוי בכמה סביבת העבודה שלנו חשוכה וכמה חזק התאורה האחורית מאירה שכן המקלדת קובעת את עוצמת התאורה האחורית בהתאם לעוצמת האור בסביבת העבודה. בממוצע הסוללה מספיקה ל-10 ימים. מדדתי 8 ימי שימוש עד שהתאורה האחורית הפסיקה לעבוד ונשארתי על 10 אחוזי סוללה. במידה ותעדיפו לעבוד ללא תאורה אחורית הסוללה תספיק לכם ל-חמישה חודשים! .

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

בנוסף למקשי הקיצור , ישנם שלושה מקשים למעבר בין שלושה מכשירים המחוברים למקלדת , מאוד נח במקום להתעסק עם כפתור מאחור כמו ברב המקלדות. ניתן לצמד את המקלדת למכשירים התומכים בהתקן בלוטות' או באמצעות דונגל BOLT – שיטת חיבור רדיו חדשה של לוג'יטק המחליפה את שיטת ה-UNIFING הפופולרית של החברה. 

חווית שימוש

כשהוצאתי את המקלדת מהאריזה הרגשתי היטב את הכובד שלה ועד כמה לוג'טיק מקפידה על עיצוב מעולה ומוקפד , התרשמתי מאיכות הבניה והחומרים ממנה היא עשויה. כשהנחתי אותה על השולחן והתחלתי לעבוד איתה , המקלדת לא זזה מילימטר אחד גם בהקלדה מהירה , הודות לכובד שלה ולרגליות הגומי. לא ניתן לשנות את גובה המקלדת לצערי והיא קצת נמוכה לי בהקלדה , נאלצתי להגביה אותה עם ספר ששמתי מתחתיה. המקשים מרגישים נפלא בהקלדה , מנגנון המספריים אהוב עליי במיוחד ,שכן הוא מקנה הקלדה יציבה ושקטה במיוחד ובשילוב עם השקעים לאצבעות ההקלדה גם הייתה מדוייקת ומהירה ללא טעיות בהקלדה. ריווח המקשים כאן מצויין ובהקלדה עיוורת האצבעות הגיעו לכל מקש ללא טעויות. מרחק הלחיצה על כל מקש מושלם , ההקלדה זרמה ולא הרגשתי מאמץ או עייפות בידיים בהקשה עליהם.

צימדתי את המחשב , הטלפון ואת האפל TV שלי למקלדת , הזיהוי בכל אחד מהמכשירים של המקלדת התבצע בצורה חלקה ומהירה וכל אחד ממקשי הצימוד , שלושה במספר עברו בין בין המכשירים ללא שום בעיה או שיהוי וזיהו את המקלדת בשניה בודדת אחת. במקשי הקיצור לא נגעתי , לא הרגשתי צורך לשנות משהו בקיצורי ברירת המחדל.

התאורה האחורית עם 7 עוצמות הארה , עובדת מעולה בייחוד החיישן שיודע לזהות מתי יום או לילה ואת מנח היד ולהדלק בהתאם לתאורה שהחיישן קולט . פי'צר שחוסך הרבה זמן סוללה שאפו ענקי ללוג'יטק על זה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

אפליקציית Logi Options Plus

התוכנה של לוג'יטק , מאפשרת ניהול של כל מוצרי לוג'יטק המחוברים למחשב שלנו , כאשר לכל אחד מהמוצרים יש הגדרות שונות , באמצעות התוכנה ניתן לראות את אחוזי הסוללה , ומצב החיבור האם בבלוטות' או דרך הדונגל , להגדיר את מקשי הקיצור , לשלוט על התאורה האחורית – ניתן לבטל לחלוטין או לאפשר אותה ,לקבוע את הזמן שתשאר דלוקה , להחליט אם נרצה להפעיל את התאורה עם החיישן האוטומטי או להפעיל אותה ידנית , אופציה לשמירת חיי הסוללה כאשר מגיעים לאחוז מסויים של הסוללה. בהגדרות התוכנה ניתן גם לבצע ביטול של מקשים מסויימים , ביטול מקשי ה-FN ועוד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של טכנולוגיה ואנשים

השורה התחתונה

המקלדת Logitech MX Keys S , מציעה שפע של אפשרויות , חיבור עד שלושה מכשירים כאשר גם מכשירי אפל נתמכים בצורה מלאה , מסגרת מאלומיניום בשילוב של פלסטיק איכותי המקנים לה מראה והרגשה של מקלדת פרימיום. המקשים משודכים למנגנון המספריים המוצלח המספק הרגשה טקטלית , והקשה שקטה. הריווח במקשים ביחד עם השקעים בכל מקש מאפשרים הקלדה מדוייקת ללא טעויות כלל. תוסיפו לזה תאורה אחורית עם חיישן קרבה שעובד מצויין ושפע של מקשי קיצור לתכנת כל פעולה שנרצה וקיבלתם מקלדת מנצחת. המינוס היחידי כאן , גובה המקלדת נמוך מאוד והופך אותה ללא מתאימה למי שמחפש מקלדת ארגונומית.

מחיר : 499 ש"ח

שתפו את הכתבה:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

כתבות נוספות

Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
Lenovo Yoga Pro 7-14 , נייד עם מעבד Intel Core Ultra 7 במבחן
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
SteelSeries Arctis Nova 5 – אוזניות גיימינג הושקו בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
סמסונג משיקה את סדרת הטלוויזיות החדשה לשנת 2024 בישראל
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
בנדא וסינולוג'י מציגות: Synology BeeStation – ענן קבצים אישי בבית
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
MSI משיקה נייד קל משקל ב-13 אינץ לסטודנט או לנווד הדיגיטלי
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
מאמר : חזון ה-Galaxy AI למכשירי הסמארטפון על פי Samsung
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
סקירה : Samsung Galaxy Fit 3 – שעון ספורט חכם או בעצם צמיד?
previous arrow
next arrow

שמרו על קשר

אנו עושים הכל על מנת לספק לכם תוכן איכותי אמין ומקורי במידה ומצאתם טעות או לכל נושא אחר אנא מלאו את הפרטים למטה ונחזור אליכם במהירות האפשרית.